SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2022 m. gegužės 10 d.
Nr. 18 (1244) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Ką svarbu žinoti įdarbinant ukrainiečius (karo pabėgėlius)?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, „Sodros“ ir Valstybinės darbo inspekcijos paaiškinimai dėl įdarbinamų ar vykdančių savarankišką veiklą ukrainiečių (karo pabėgėlių).
 

Metinių finansinių ataskaitų teikimas Registrų centrui

Artėjant terminui iki kurio daugelis juridinių asmenų turi pateikti savo finansines ataskaitas už praėjusius metus, Registrų centras pateikė keletą praktinių patarimų, atsakant į dažniausiai kylančius klausimus.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 16 d., kalendorius.
 

Nuo kitų metų atlyginimas už visuomenės poreikiams paimamą žemę ir kitą turtą nebus apmokestinamas gyventojų pajamų ir pelno mokesčiais

2023 m. sausio 1 d. įsigalios Gyventojų pajamų ir Pelno mokesčių įstatymų pakeitimai, kuriais įtvirtinta, kad fizinių ir/ar juridinių asmenų gautas atlyginimas už visuomenės poreikiams paimtą žemę ir (ar) kitą turtą nuo kitų metų nebus apmokestinamas nei gyventojų pajamų, nei pelno mokesčiais.
 

Pakeistos „Sodros“ priverstinio poveikio priemonių taikymo taisyklės

Gegužės 10 d. įsigaliojo „Sodros“ direktorės 2022 m. gegužės 9 d. įsakymu Nr. V-176 pakeistos Priverstinio poveikio priemonių taikymo taisyklės, taip pat 18-ka atnaujintų priedų ir patvirtintas naujas 34 priedas.
 

Profesionalūs krovinius ar keleivius vežantys vairuotojai Lietuvoje rengiami pagal naują tvarką

Gegužės 1 d. įsigaliojo nauja profesionalių vairuotojų, vežančių krovinius arba keleivius komerciniais tikslais, mokymo ir rengimo tvarka, kurią 2022 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. 3-225 patvirtino susisiekimo ministras • Nauja tvarka, skirta C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų vairuotojams, kurie verčiasi komerciniu krovinių arba keleivių vežimu, užtikrins, kad jų pradinės profesinės kvalifikacijos įgijimo ir periodinių mokymų (vadinamojo „95 kodo“) sistema atitiktų Europos Sąjungos direktyvose nustatytus atnaujintus reikalavimus.
 

Seime – nauja elektros ir gamtinių dujų kompensavimo tvarka

Seimas pradėjo svarstyti Energetikos, Gamtinių dujų ir Elektros energetikos įstatymų pataisas, kuriomis siekiama užtikrinti, kad būtų sumažintos energijos kainų kilimo pasekmės gyventojams ir verslui, t. y. siūloma nuo liepos 1-osios valstybės biudžeto lėšomis iš dalies kompensuoti elektros energijos ir gamtinių dujų kainų augimą buitiniams ir nebuitiniams (verslui) vartotojams.
 

Svarbiausi finansinės apskaitos pokyčiai nuo gegužės 1 d.

Gegužės 1 d. įsigaliojo Finansinės apskaitos įstatymas (FAĮ), pakeitęs Buhalterinės apskaitos įstatymą, galiojusį beveik tris dešimtis metų (nuo 1993 m.) • Pristatome svarbiausius pasikeitimus, įtvirtintus naujajame FAĮ, kuris nustato ūkinių operacijų registravimo ir pagrindimo reikalavimus, finansinės apskaitos organizavimą ir tvarkymą ir į kurio taikymo sritį įtraukti ir gyventojai, kurie vykdo ekonominę veiklą, įskaitant individualią veiklą.
 

Už greičio viršijimą – vienoda atsakomybė ir motociklų, ir automobilių vairuotojams

Gegužės 5 d. įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, kuriais suvienodinta atsakomybė – teisės vairuoti transporto priemones atėmimas – už tam tikrą greičio viršijimą tiek motociklininkams, tiek lengvųjų automobilių vairuotojams.
 

Užsieniečių įdarbinimui siūlomos lengvesnės sąlygos

Vyriausybė pateikė Seimui įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo projektą, kuriuo siūloma keisti užsieniečių įdarbinimo tvarką, leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo teisinį reguliavimą bei kitas nuostatas, siekiant pritraukti į Lietuvą aukštos profesinės kvalifikacijos specialistų ir sukurti jiems patrauklią imigracijos sistemą.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2022  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama