SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2022 m. gegužės 3 d.
Nr. 17 (1243) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Finansinės apskaitos pokyčiai ūkininkams ir individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems gyventojams

Nuo gegužės 1 d. įsigaliojus Finansinės apskaitos įstatymui, visi ūkininkai ir gyventojai, kurie neįregistravę ūkininko ūkio verčiasi individualia žemės ūkio veikla, privalo tvarkyti apskaitą • Anksčiau tai daryti turėjo tik ūkininkai, pretenduojantys ar gaunantys valstybės, Europos Sąjungos fondų paramą, jeigu šios paramos teikimo sąlygose tai būdavo numatyta, ir ūkininkai bei gyventojai, įsiregistravę pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais • Ūkininkų ir individualią žemės ūkio veiklą vykdančių gyventojų apskaitos tvarkymas reglamentuotas žemės ūkio ministro 2022 m. balandžio 25 d. įsakyme Nr. 3D-280, kuriuo patvirtintas gegužės 1 d. įsigaliojęs supaprastintos finansinės apskaitos tvarkos aprašas ir 2023 m. sausio 1 d. įsigaliosiantis finansinės apskaitos, tvarkomos darant dvejybinį įrašą, tvarkos aprašas bei pavyzdinių ūkio finansinių ataskaitų formų pildymo rekomendacijos.
 

Gydymo įstaigos ir toliau turi užtikrinti COVID-19 plitimo prevenciją

Nuo gegužės 1 d. Vyriausybei atšaukus Lietuvoje ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 ligos, gydymo įstaigos ir toliau turi užtikrinti viruso plitimo prevenciją, o gydymo įstaigų lankytojai – laikytis infekcijų kontrolės taisyklių • Tuo tikslu sveikatos apsaugos ministro 2022 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. V-865 įdiegiamos įvairios organizacinės skambučių valdymo, pacientų informavimo priemonės.
 

Metinių finansinių ataskaitų pateikimui Registrų centrui liko mažiau nei mėnuo

Juridiniai asmenys, kurių finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais, privalo iki gegužės 31 d. Registrų centrui pateikti finansines ataskaitas • Taigi, likus mažiau nei mėnesiui iki finansinės atskaitomybės dokumentų pateikimo už 2021 metus terminui, Registrų centras primena juridinių asmenų vadovams svarbiausius ataskaitų teikimo aspektus.
 

Nedarbingumo pažymėjimai ir ligos išmokos pasibaigus ekstremaliai situacijai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paaiškina apie nedarbingumo pažymėjimo išdavimo ir ligos išmokų mokėjimą, Vyriausybei nuo gegužės 1 d. atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės.
 

Nuo birželio didės pensijos

Siekiant sumažinti dėl infliacijos sparčiai kylančias kainas, nuo birželio 1 d. bus indeksuotos senatvės ir valstybinės pensijos, kurios senjorus ir valstybinių pensijų gavėjus pasieks liepos mėnesį • Po pensijų indeksavimo vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija padidės apie 22 Eur, o turint būtinąjį stažą – apie 25 Eur • Vidutinės netekto darbingumo socialinio draudimo pensijos, priklausomai nuo asmenims netekto darbingumo lygio, papildomai didės nuo 10 iki 21 euro • Didesnių išmokų sulauks nukentėjusieji asmenys, mokslininkai ir I bei II laipsnių pareigūnai ir kariai.
 

Nuo gegužės 1 d. pasikeitė COVID-19 infekcijos valdymas

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 ligos (Vyriausybės 2022 04 20 nutarimas Nr. 378), pasikeitė COVID-19 ligos valdymo strategija: testavimas dėl COVID-19 ir vakcinacija vykdomi šalies gydymo įstaigose, nebeliko mobiliųjų punktų, tyrimai atliekami tik simptomus jaučiantiems asmenims šeimos gydytojo sprendimu, o dėl tyrimų poreikio prieš hospitalizuojant sprendžia gydymo įstaigų vadovai.
 

Patvirtinta nauja asmenvardžių rašymo tvarka

Gegužės 1 d. įsigaliojo Asmens vardo ir pavardės rašymo asmens tapatybę patvirtinančiuose ir kituose dokumentuose taisyklės, patvirtintos Vyriausybė 2022 m. balandžio 27 d. nutarimu Nr. 424, kuriose detalizuojama asmenų vardų ir pavardžių rašymo asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose, civilinės būklės aktų įrašuose ir kituose asmeniui Lietuvoje išduodamuose oficialiuose dokumentuose tvarka.
 

Patvirtintas Kasos aparatų techninių reikalavimų aprašas

VMI prie LR FM viršininkė 2022 m. balandžio 27 d. įsakymu Nr. VA-40 patvirtino Kasos aparatų techninių reikalavimų aprašą, kuriame nustatytos techninės sąlygos ir reikalavimai kasos aparatams, kuriais užfiksuotus atsiskaitymų už parduodamas prekes (kai prekės superkamos – superkamas prekes) ir teikiamas paslaugas duomenis ūkio subjektai turės Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) į Išmaniųjų elektroninių kasos aparatų posistemį (i.EKA) teikti etapais nuo 2023 m. sausio 1 d.
 

Siuntimai pas gydytojus specialistus galioja 60 dienų

Sveikatos apsaugos ministro 2022 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. V-867 nustatyta, kad siuntimas užsiregistruoti konsultacijai pas gydytoją specialistą galioja 60 dienų • Kitaip sakant, net ir atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19, siuntimo galiojimo terminas liko toks pats – 60 dienų. 
 

Turtą deklaruoti turės žvalgybos kontrolieriai ir jų šeimų nariai

VMI prie LR FM viršininkė 2022 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. VA-41 pakeitė Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos FR0001 formos ir jos priedų užpildymo, teikimo ir tikslinimo taisykles, į privalančių deklaruoti turtą sąrašą įtraukiant žvalgybos kontrolierius ir jų šeimų narius, kurie turės deklaruoti 2022 m. ir vėlesnių metų turtą.
 

VMI apie alkoholinių gėrimų atgabenimą iš kitų ES valstybių narių į tarptautines parodas Lietuvoje bei akcizų sumokėjimą

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), atsižvelgdama į tai, kad Lietuvoje nuolat organizuojamos tarptautinės alkoholinių gėrimų parodos, kuriose neparduodami, tačiau demonstruojami ir degustuojami ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse pagaminti alkoholiniai gėrimai, paaiškino apie šiose parodose demonstruojamų ir degustuojamų alkoholinių gėrimų pavyzdžių apmokestinimo akcizais bei jų atgabenimo į Lietuvą iš kitų valstybių narių tvarką, pateikiant atsakymus į mokesčių mokėtojams kylančius praktinius klausimus.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2022  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama