SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2022 m. vasario 22 d.
Nr. 8 (1234) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansų specialistams – mokymai

Norintiems įsiveržti į aukščiausią finansų lygą – programa „Buhalteris profesionalas“ ir kursas „Finansinės veiklos valdymas“.
 

Gyventojų gautų dovanų apmokestinimas pajamų mokesčiu ir jų deklaravimas

Dovanų apmokestinimas gyventojų pajamų mokesčiu (GPM) priklauso nuo to, iš ko jos yra gautos (iš darbdavio, ne iš darbdavio (juridinio asmens) ar iš gyventojo), taip pat nuo dovanos vertės • Kokios gyventojų gautos dovanos yra (ne)apmokestinamos pajamų mokesčiu, kokie GPM tarifai taikomi, apmokestinant dovanas, kokiais atvejais atsiranda pareiga dovanas deklaruoti ir sumokėti pajamų mokestį? • Tai paaiškinta Valstybinės mokesčių inspekcijos atnaujintame leidinyje „Prizų, laimėjimų ir dovanų apmokestinimas pajamų mokesčiu“, kuriame, atsižvelgiant į nuo 2022 m. pasikeitusį vidutinio šalies darbo užmokesčio (VDU), taikomo apdraustųjų asmenų valstybinio socialinio draudimo įmokų bazei skaičiuoti, dydį (1 504,10 Eur), pakeistos ribos (60 VDU ir 120 VDU), kurias viršijus keičiasi GPM tarifas.
 

Įmonėms nauja prievolė – pateikti duomenis apie naudos gavėjus į JANGIS

Registrų centras sukūrė Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos (JADIS) naują posistemį JANGIS, į kurį visi juridiniai asmenys privalės pateikti informaciją apie galutinius naudos gavėjus – fizinius asmenis • Kadangi duomenų teikimas apie naudos gavėjus vykdomas III etapais, todėl į JANGIS naudos gavėjų sąrašą šiuo metu turi pateikti visų teisinių formų juridiniai asmenys (išskyrus investicinius fondus ir investicines bendroves), kurių visi naudos gavėjai yra tiesiogiai juos kontroliuojantys fiziniai asmenys.
 

Iš Europos šalių atvykstantiems nebereikia pildyti keleivio anketos

Atvykstantiems į Lietuvą iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Andoros, Monako, San Marino ir Šventojo Sosto (Vatikano Miesto Valstybės) asmenims, net jeigu jie nėra vakcinuoti ar persirgę, nebereikia ne tik atlikti tyrimo dėl COVID-19 ligos bei izoliuotis, bet ir pildyti keleivio anketos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro tinklalapyje (šios šalys nuo vasario 15 d. nebėra įtrauktos į COVID-19 ligos (korovaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą).
 

Kaip gyventojai gali susigrąžinti pajamų mokesčio permoką?

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškino apie nuolatinių Lietuvos gyventojų galimybę susigrąžinti pajamų mokesčio permoką arba sumažinti mokėtiną mokestį dėl nepritaikyto ar pritaikyto ne viso neapmokestinamųjų pajamų dydžio, taip pat dėl Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 str. nustatytų lengvatų.
 

Keičiasi izoliacijos dėl COVID-19 tvarka

Nuo vasario 23 d. izoliacija nebeprivaloma sąlytį su COVID-19 sergančiais turėjusiems asmenims, o izoliuotis turės tik tie asmenys, kurie gaus teigiamą PGR tyrimo arba antigeno testo atsakymą ar asmenys, įtariami, kad serga COVID-19 liga, kol laukiama patvirtinamojo COVID tyrimo rezultato.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki kovo 1 d., kalendorius.
 

VMI apie gyventojų pareigą perskaičiuoti metinį NPD ir pajamų mokestį

Nuolatiniai Lietuvos gyventojai deklaruoti metines pajamas ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM) turi vien dėl sumažėjusio metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) ir gautų pajamų, kurioms turi būti pritaikytas progresinis GPM tarifas • Apie tai priminusi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paaiškina, kada gyventojui privaloma pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją (GPM311 forma) už 2021 m. bei perskaičiuoti metinį NPD ir GPM, taikant progresinius GPM tarifus.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2022  
PrATKPŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama