SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2022 m. vasario 15 d.
Nr. 7 (1233) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansų specialistams – mokymai

Siekiantiems tapti profesionalu-ekspertu – programa „Buhalteris profesionalas“ ir kursas „Finansinės veiklos valdymas“ nuotoliniu būdu!
 

Būsto šildymo išlaidų kompensavimas

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paaiškino, kaip gyventojai gali gauti būsto šildymo išlaidų kompensaciją, kai būstas šildomas malkomis, anglimis, dujomis ar elektra.
 

GPM313 deklaracijas reikia teikti ir tuščias

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad nuo 2022 m. sausio mėn. visi mokestį išskaičiuojantys asmenys, įskaitant ir vykdančius individualią veiklą, pas kuriuos pagal darbo sutartis dirbo darbuotojai, Mėnesinės pajamų mokesčio deklaracijas (GPM313 forma) privalo pateikti net ir tuo atveju, jeigu gyventojams neišmokėjo jokių A klasės apmokestinamųjų išmokų ir B klasės išmokų, nuo kurių išskaičiavo ir/arba savo lėšomis sumokėjo pajamų mokestį.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki vasario 21 d., kalendorius.
 

Nebelieka ribojimų atvykstantiems iš ES valstybių

Sveikatos apsaugos ministrui 2022 m. vasario 11 d. įsakymu Nr. V-304 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, nuo vasario 14 d. visos pasaulio valstybės priskirtos geltonai zonai – tai reiškia, kad atvykstantiems iš užsienio (taip pat ir iš trečiųjų šalių) nebereikia izoliuotis.
 

Nedarbingumo pažymėjimų išdavimas privalomai izoliacijai

Nuo vasario 10 d. pasikeitė nedarbingumo pažymėjimo išdavimo privalomai izoliacijai tvarka, nes sveikatos apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrų 2022 m. vasario 9 d. įsakymu Nr. V-291/A1-85 buvo pakeistos kai kurios Elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimo laikinosios tvarkos aprašo nuostatos.
 

Pajamų mokesčio dalies skyrimas paramos gavėjams ir politinėms partijoms

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškino apie gyventojų pajamų mokesčio dalies skyrimo paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams bei politinėms partijoms tvarką, nuolatiniams Lietuvos gyventojams 2022 metais skiriant dalį pajamų mokesčio, apskaičiuoto nuo 2021 m. gautų pajamų.
 

PVM mokestinio laikotarpio nustatymo taisyklių pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2022 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. VA-14 pakeitė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokestinio laikotarpio nustatymo taisykles, jas papildant 2 priedu „Sprendimas dėl kalendorinio mėnesio mokestinio laikotarpio nustatymo“ ir nuostata, kada mokesčių administratorius priima šį sprendimą.
 

Šiemet VMI dėmesys – konkretiems mokesčių mokėtojams

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pastaraisiais metais stebėjusi ir kontroliavusi statybų, viešojo maitinimo, naudotų automobilių prekybos ir remonto bei odontologijos sektorius, taip pat vykdžiusi komercinės veiklos elektroninėje erdvėje priežiūrą, šiemet didesnį dėmesį skirs konkretiems mokesčių mokėtojams, o kontrolės veiksmais orientuosis į einamąjį mokestinį laikotarpį „realiu laiku“.
 

Verslui vėl teikiamos lengvatinės paskolos apyvartinėms lėšoms ir investiciniams projektams

Ekonomikos ir inovacijų ministrei 2022 m. vasario 9 d. įsakymu Nr. 4-208 atnaujinus skatinamosios finansinės priemonės „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ schemą, nuo vasario 10 d. INVEGA vėl verslui teikia paskolas apyvartinėms išlaidoms ir investicijoms • Šioms paskoloms teikti skirta 200 mln. Eur valstybės lėšų: iki 100 mln. Eur apyvartinėms ir iki 100 mln. Eur investicinėms paskoloms.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2022  
PrATKPŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama