SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2022 m. vasario 1 d.
Nr. 5 (1231) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansų specialistams – mokymai

Siekiantiems būti tarp profesionalų ir savo konkurencingumą patvirtinti Europos sertifikatu/diplomu – programa „Buhalteris profesionalas“ ir kursas „Finansinės veiklos valdymas“ nuotoliniu būdu!
 

Didėja delspinigių dydis už pavėluotą darbo užmokesčio sumokėjimą

Po 13-kos metų padidėjo delspinigių dydis už pavėluotą darbo užmokesčio ar kitų su darbo santykiais susijusių išmokų mokėjimą – jis Socialinės apsaugos ir darbo ministrė 2022 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. A1-59 nuo vasario 1 d. siekia 0,08 proc. (iki tol buvo 0,07 proc.) • Kada ir kokia forma turi būti išmokamas darbo užmokestis, kokios yra neatsiskaitymo su dirbančiu darbuotoju ar delsimo atsiskaityti su iš darbo išeinančiu/atleidžiamu darbuotoju pasekmės darbdaviui, ką daryti, jei darbdavys neišmoka darbuotojui atlyginimo ar kitų su darbo santykiais susijusių išmokų?
 

Energijos kainoms mažinti, gyventojams nulinis PVM šildymui ir papildomi 35 mln. eurų saulės elektrinėms

Siekiant sumažinti Lietuvos gyventojams tenkančią finansinę naštą dėl išaugusių sąskaitų už šildymą ir karštą vandenį, Vyriausybė svarstys Energetikos ir Finansų ministerijų siūlymus dėl PVM tarifo laikino sumažinimo iki 0 proc. už gyventojams tiekiamą centralizuotą šilumos energiją ir karštą vandenį, kompensuojant tiekėjams skirtumą (nuo 9 iki 0 procentų) iš valstybės biudžeto, taip pat papildomų 35 mln. eurų skyrimo saulės elektrinėms įsigyti arba įsirengti namų ūkiuose.
 

Galimybių paso (nebe)taikymas ES valstybėse

Pateikiame Užsienio reikalų ministerijos surinktą informaciją apie galimybių paso (nebe)taikymą 24-iose Europos Sąjungos (ES) valstybėse.
 

Nuo balandžio 1 d. keisis ligos išmokos iš darbdavio lėšų mokėjimo tvarka

Balandžio 1 d. įsigalios Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos ligos išmoka už 2 pirmąsias nedarbingumo dienas iš darbdavio lėšų bus mokama, neatsižvelgiant į darbuotojo ligos socialinio draudimo stažą.
 

Pajamų mokesčio lengvata palūkanoms už vartojimo kreditą ir lėšas, suteiktas per tarpusavio skolinimo platformą/sutelktinio finansavimo platformą

Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujino Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) 17 str. (Neapmokestinamosios pajamos) 1 dalies 20-2 punkto komentarą, kuris pakeistas atsižvelgiant į GPMĮ pakeitimus dėl gyventojų pajamų mokesčio lengvatos palūkanoms, gautoms už lėšas, suteiktas per sutelktinio finansavimo platformą.
 

Patvirtintos naujos redakcijos Elektroninių prašymų grąžinti kitose ES valstybėse narėse sumokėtą PVM teikimo taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2022 m. sausio 25 d. įsakymu Nr. VA-11 nauja redakcija išdėstė Elektroninių prašymų grąžinti kitose Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse sumokėtą pridėtinės vertės mokestį (PVM) teikimo taisykles, kuriose esminiai pakeitimai padaryti dėl PVM susigrąžinimo už Šiaurės Airijoje įsigytas prekes ar paslaugas: jeigu Šiaurės Airijoje yra įsigyjamos prekės, tai už jas sumokėto PVM grąžinimui yra taikoma įprasta tvarka, t. y. grąžinama pateikus Prašymą grąžinti kitose ES valstybėse sumokėtą PVM per VMI Elektroninę prašymų registravimo informacinę sistemą (EPRIS), tačiau už Šiaurės Airijoje įsigytas paslaugas PVM nėra grąžinamas.
 

Per PLAIS iš skolininkų pernai išieškota 300 mln. eurų

Registrų centras informavo, kad per Piniginių lėšų apribojimų informacinę sistemą (PLAIS), kurios pagalba iš skolininkų banko sąskaitų nurašomos lėšos ir grąžinamos kreditoriams, per praėjusius 2021 metus kreditoriams grąžinta beveik 300 mln. skolų • Iš viso per Registrų centro tvarkomą PLAIS nuo jos veikimo pradžios (2015 m. rudens) iš skolininkų išieškota suma siekia beveik 2 mlrd. eurų.
 

Renginių organizatoriams panaikintas reikalavimas registruoti žiūrovus ir dalyvius

Sveikatos apsaugos ministrui, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovui 2022 m. sausio 28 d. sprendimu Nr. V-183 pakeitus renginių organizavimo sąlygas, nuo sausio 29 d. panaikinta prievolė kultūros, pramogų bei kitų renginių ir susibūrimų organizatoriams registruoti renginio žiūrovų (dalyvius).
 

Veiklos kaip komplekso perleidimas

Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujino Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 9 str. 1 dalies komentarą (apibendrintą paaiškinimą), kuris pakeistas ir papildytas naujais išaiškinimais dėl veiklos (jos dalies) kaip komplekso perdavimo, pateikiant įvairius pavyzdžius.
 

Visiems, atvykusiems į Lietuvą, COVID-19 testai – mokami

Nuo sausio 31 d. atvykstantys iš užsienio į Lietuvą neskiepyti ir nepersirgę asmenys tyrimus COVID-19 ligai nustatyti turi atlikti savo lėšomis, registruojantis į COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą.
 

VMI apie energinių (naftos) produktų apskaitos ir ataskaitų teikimo pasikeitimus

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pateikė glaustą informaciją, susijusią su energinių (naftos) produktų apskaita ir ataskaitų teikimu, t. y. pasikeitimus dėl naftos produktų apskaitos žurnalų užpildymo ir naftos produktų ataskaitų (AKC409, AKC410, AKC412 formų) teikimo.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2022  
PrATKPŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama