SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2022 m. sausio 25 d.
Nr. 4 (1230) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansų specialistams – mokymai

Siekiantiems baigti kvalifikuotas studijas – programa „Buhalteris profesionalas“ ir kursas „Finansinės veiklos valdymas“ nuotoliniu būdu!
 

Darbo inspekcijoje – naujas Psichologinio smurto darbe prevencijos skyrius

Nuo sausio Valstybinėje darbo inspekcijoje veikia Psichologinio smurto darbe prevencijos skyrius, kuriame dirbantys 8 inspektoriai (iš jų 5 teritoriniuose skyriuose) registruos ir tirs skundus dėl psichologinio smurto darbe bei jo apraiškas ir dalyvaus vykdant priežiūros politiką.
 

Darbo tarybų sudarymas ir jų narių veiklos garantijos

Kada darbavys privalo inicijuoti darbo tarybos rinkimus, kokios yra darbo tarybos narių garantijos, ar apmokamas darbo tarybų narių laikas, kurį jie skiria darbo tarybos veiklai, kokią informaciją darbdavys turi pateikti darbo tarybai ir su ja konsultuotis? • Šias ir kitas Darbo kodekse įtvirtintas nuostatas, aktualias darbdaviams ir darbo tarybų nariams, apžvelgiame straipsnyje.
 

Keičiasi būsto pritaikymo žmonėms su negalia tvarka

Nuo vasario 1 d., kai įsigalios socialinės apsaugos ir darbo ministrės 2022 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. A1-37 patvirtintas naujos redakcijos Būsto pritaikymo neįgaliesiems tvarkos aprašas, daugiau žmonių, turinčių negalią, galės būti pritaikomas būstas pagal jų individualius poreikius • Būsto pritaikymą galės organizuoti savivaldybė, pats žmogus savarankiškai, o jeigu neįgalusis nusipirks jo poreikius atitinkantį būstą, bus skiriama būsto pritaikymo išlaidų kompensacija.
 

Kompensacijos už būsto šildymą

Nepasiturintiems gyventojams kompensuojama didesnė būsto šildymo išlaidų dalis, nes nuo š. m. sausio 1 d. įsigaliojus Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimams, padvigubėjo valstybės remiamų pajamų (VRP) dydis (nuo 2022 m. sausio 1-osios 1 VRP – 129 Eur), taikomas nepasiturinčių gyventojų (bendrai ir vieno gyvenančio) būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti.
 

Lotyniškos Q, W ir X raidės asmens dokumentuose

Gegužės 1 d. įsigalios Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymas, kuriuo įteisinta galimybė asmens vardą ir pavardę asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose, civilinės būklės aktų įrašuose ir kituose asmeniui Lietuvoje išduodamuose oficialiuose dokumentuose įrašyti lotyniškosios abėcėlės rašmenimis be diakritinių ženklų, t. y. naudojant lotyniškas raides Q, W ir X.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki sausio 31 d., kalendorius.
 

Neapdoroto tabako mažmeninė prekyba bus uždrausta nuo gegužės 1 d., o prekyba aromatizuotomis elektroninėmis cigaretėmis – nuo liepos 1 d.

Nuo gegužės 1 d. bus draudžiama neapdoroto tabako mažmeninė prekyba, o prekiauti neapdorotu tabaku bus leidžiama tik turint licenciją verstis didmenine prekyba neapdorotu tabaku • Nuo liepos 1 d. Lietuvoje bus draudžiama rinkai teikti elektronines cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, pritaikytu elektroninėms cigaretėms pildyti, jei šiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų (pvz., vaisių, uogų, vanilės, šokolado ir kitų) – išimtis bus taikoma tik tabako kvapui ir/ar skoniui • Tokie pakeitimai įtvirtinti Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisose.
 

Nuo 2022 m. pradėta taikyti Lietuvos ir Kosovo sutartis dėl dvigubo pajamų apmokestinimo išvengimo

Nuo 2022 m. sausio 1 d. pradėta taikyti Lietuvos ir Kosovo sutartis dėl pajamų dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo ir vengimo prevencijos • Kosovas – 57-oji valstybė, su kuria Lietuva taiko dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis.
 

Pasikeitė izoliacijos dėl COVID-19 taisyklės

Nuo sausio 24 d. izoliacija 7 dienoms privaloma tik turėjusiems kontaktą šeimoje su asmeniu, sergančiu COVID-19 liga, tačiau izoliuotis nebereikia didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems žmonėms • Gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas vykdantiems darbuotojams, kurie gali dirbti kontaktinį darbą net ir sirgdami besimptome COVID-19 ligos forma – kita izoliavimo tvarka: turėję kontaktą su užsikrėtusiuoju COVID-19 jie izoliuotis neprivalo, bet rekomenduojama 3 kartus testuotis, o jeigu turėjo kontaktą su užsikrėtusiu šeimos nariu arba darbe uždaroje patalpoje kontaktavo su užsikrėtusiu asmeniu 1 metro atstumu ilgiau negu 4 valandas, privalo izoliuotis.
 

Pažymų FR0594 ir FR0595 formų pildymo ir išdavimo nuolatiniam/nenuolatiniam Lietuvos gyventojui taisyklių pokyčiai

VMI prie LR FM viršininkė 2022 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. VA-9 pakeitė Nuolatinio Lietuvos gyventojo gautų pajamų ir nuo jų Lietuvoje sumokėto pajamų mokesčio pažymos FR0594 formos bei nenuolatinio Lietuvos gyventojo Lietuvoje gautų pajamų ir nuo jų sumokėto pajamų mokesčio pažymos FR0595 formos pildymo bei išdavimo taisykles, kuriose pakeista pažymų FR0594 ir FR0595 formų užpildymo ir išdavimo tvarka, taip pat nuostatos dėl prašymo išduoti pažymos FR0595 formą pateikimo.
 

Praneštinų tarpvalstybinių susitarimų teikimo VMI taisyklių (DAC6) pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2022 m. sausio 14 d. įsakymu Nr. VA-7 pakeitė Privalomų automatinių apmokestinimo srities informacijos, susijusios su praneštinais tarpvalstybiniais susitarimais, mainų įgyvendinimo ir praneštinus tarpvalstybinius susitarimus identifikuojančių požymių nustatymo taisyklių 17 punktą ir jas papildė dviem naujais priedais: 3 priedu „Pranešimas apie naudojimąsi praneštinu tarpvalstybiniu susitarimu PRC914 forma“, kurioje kartą per ataskaitinius kalendorinius metus suinteresuoti mokesčių mokėtojai turi pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai duomenis apie naudojimąsi ir/arba pasinaudojimą praneštinais tarpvalstybiniais susitarimais, bei 4 priedu „Pranešimo apie naudojimąsi praneštinu tarpvalstybiniu susitarimu PRC914 formos užpildymo taisyklės“.
 

Valgant ir geriant kino seanso metu – vienos kėdės atstumas tarp žiūrovų

Nuo sausio 24 d. kino teatruose ar kino klubuose uždarose erdvėse, jeigu salėje yra vartojamas maistas ir gėrimai, tarp sėdinčių ne kartu atėjusių asmenų turi būti palikta viena laisva kėdė.
 

VMI apie Vokietijos mokesčių administratoriaus parengtos pažymos Bescheinigung EU/EWR formos tvirtinimą

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paaiškina apskričių VMI apie Vokietijos Federacinės Respublikos mokesčių administratoriaus parengtos pažymos Bescheinigung EU/EWR formos tvirtinimą.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Sausis     2022  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama