SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2022 m. sausio 18 d.
Nr. 3 (1229) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Atvirkštinio apmokestinimo PVM taikymas standiesiems diskams baigiasi vasarį

Vasaris – paskutinis mėnuo, kai tiekiamiems standiesiems diskams taikomas atvirkštinio apmokestinimo pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) mechanizmas (kai už tiekiamas prekes PVM išskaito ir sumoka pirkėjas) – jis galioja iki vasario 28 d., o nuo kovo 1 d. parduodant standžiuosius diskus bus taikoma įprasta PVM išskaitymo ir sumokėjimo tvarka, t. y. kai šias prekes tiekia pardavėjas, PVM mokėtojas, prievolė apskaičiuoti ir sumokėti PVM tenka šių prekių pardavėjui.
 

Galimybių paso išdavimo vaikams tvarkos pakeitimai

Vyriausybė 2022 m. sausio 12 d. nutarimu Nr. 28 pakeitė tvarką dėl galimybių paso išdavimo vaikams, iki pavasario atidedant reikalavimą jį turėti vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių: iki vasario 28 d. galimybių pasas privalomas tik vaikams nuo 16 metų, o nuo kovo 1 d. – vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių.
 

Mažųjų alaus daryklų alui – akcizų lengvata

Nuo sausio 1 d. mažosios alaus daryklos 10 tūkst. hektolitrų per metus realizuoto alaus taikomas 50 proc. mažesnis akcizo tarifas, negu nustatytas Akcizų įstatymo 23 str. 1 dalyje, t. y. 0,03910 Eur/1 proc. LTR • Vyriausybė 2021 m. gruodžio 29 d. nutarimu Nr. 1158 patvirtino Akcizų lengvatos taikymo mažųjų alaus daryklų alui tvarkos aprašą • Kaip taikoma akcizų lengvata mažųjų alaus daryklų pagamintam alui, paaiškina Valstybinė mokesčių inspekcija.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki sausio 25 d., kalendorius.
 

Negalią turintiems žmonėms – nuo vasario platesnis techninės pagalbos priemonių pasirinkimas

Nuo vasario 1 d., turintys klausos, regos, komunikacijos ar sensorikos sutrikimų, galės kreiptis dėl įvairesnių, inovatyvesnių ir jų individualius poreikius atitinkančių regos, klausos, komunikacijos ir sensorikos techninės pagalbos priemonių, o aprūpinimas techninėmis pagalbos priemonėmis taps paprastesnis ir greitesnis – numatyta visų regos, klausos, komunikacijos ir sensorikos techninės pagalbos priemonių kompensacijos, sutrumpintas jų naudojimo laikotarpis • Tai numato vasario 1 d. įsigaliosiantys socialinės apsaugos ir darbo ministrės 2022 m. sausio 13 d. įsakymu Nr. A1-25 patvirtinti 3 nauji aprašai ir įsakymu Nr. A1-26 pakeistas Neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas.
 

Nuo 2024 m. mokėjimo paslaugų teikėjams nauja prievolė: kaupti, saugoti ir VMI teikti duomenis apie tarptautines mokėjimo operacijas

2024 m. sausio 1 d. įsigalios Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimai, kuriais Lietuvos Respublikoje mokėjimo paslaugas teikiantiems mokėjimo paslaugų teikėjams nustatyta nauja prievolė – kaupti ir saugoti per juos vykdytų tarptautinių mokėjimo operacijų įrašus bei mokėjimo įrašų duomenis pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai.
 

Panaikinta prievolė VMI registruoti kuro objektus, talpyklas bei apskaitos priemones

VMI prie LR FM viršininkė 2022 m. sausio 6 d. įsakymu VA-6 nuo sausio 7 d. netekusiu galios pripažino  2009 08 07 įsakymą VA-56 „Dėl Kuro objektų ir naftos produktų apskaitos priemonių registravimo“, todėl nebelieka ir kuro objektų, talpyklų ir apskaitos priemonių registravimo apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) funkcijos, o kitu 2022 m. sausio 6 d. įsakymu Nr. VA-5 nauja redakcija išdėstė Naftos produktų, bioproduktų ir kitų degiųjų skystų produktų gabenimo ir laikymo taisykles, kurios, lyginant su ankstesniosiomis, gerokai sutrumpėjo.
 

Pasikeitė izoliacijos ir nedarbingumo pažymėjimų izoliuotiems asmenims išdavimo tvarka

Sveikatos apsaugos ministrui 2022 m. sausio 14 d. įsakymu Nr. V-75 pakeitus izoliacijos taisykles, nuo sausio 17 d. iki 7 dienų sutrumpintas izoliacijos terminas asmenims, turėjusiems sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), o sveikatos apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrams 2022 m. sausio 14 d. įsakymu Nr. V-74/A1-33 atnaujinta tvarka dėl nedarbingumų pažymėjimų išdavimo – juos asmenims, kuriems privaloma izoliacija dėl to, kad jie turėjo sąlytį su sergančiuoju COVID-19, taip pat atvykusiems iš užsienio valstybių, iš kurių grįžus reikia izoliuotis pagal COVID-19 paveiktų šalių sąrašą, išduoda Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.
 

Renginiuose uždarose erdvėse privalomi respiratoriai

Nuo sausio 17 d. visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai privalo viso renginio uždarose erdvėse metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną, kurie privalomi ir renginį aptarnaujančiam personalui • Tai nustatyta sveikatos apsaugos ministrui, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovui 2022 m. sausio 14 d. sprendimu Nr. V-67 pakeitus renginių organizavimo būtinas sąlygas.
 

Skaidriai dirbančiojo identifikavimo kodas – nuo balandžio 1 d.

Nuo šių metų balandžio 1 d. kiekvienas statybos darbus atliekantis fizinis asmuo privalės turėti galiojantį Skaidriai dirbančiojo identifikavimo kodą • Visuomenei kylant įvairių su šiuo kodu susijusių klausimų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateikia atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.
 

Skiriant meno kūrėjams kūrybinės prastovos išmoką, vertinamos visos jų gaunamos pajamos

Vyriausybė 2022 m. sausio 5 d. nutarimu Nr. 8 pakeitė Meno kūrėjų socialinės apsaugos programos administravimo tvarkos aprašą, kuriame pakeistos kūrybinės prastovos išmokų skyrimo meno kūrėjams sąlygos: skiriant meno kūrėjui kūrybinės prastovos išmoką, nuo sausio 7 d. į pajamas įskaitomos visos jo gaunamos pajamos.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Sausis     2022  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama