SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2022 m. sausio 11 d.
Nr. 2 (1228) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

„Mokesčių žinių“ el. versijos prenumerata

„Mokesčių žinios“ jau 25 metus savo skaitytojams praneša mokesčių, apskaitos, darbo teisės naujienas • Ištikimiausi skaitytojai elektroninę leidinio versiją 2022 metams jau užsisakė • Džiugu, kad nuolatinių „Mokesčių žinių“ skaitytojų gretas šiemet papildė ir gausus būrys naujų • O nespėję ar pamiršę užsiprenumeruoti „Mokesčių žinias“, tai gali padaryti dabar – tereikia užpildyti užsakymą http://www.mzinios.lt/lt/prenumerata.html.
 

COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašas: visos pasaulio šalys – raudonoje ir pilkoje zonoje

Sveikatos apsaugos ministrui 2022 m. sausio 7 d. įsakymu Nr. V-15 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, visos pasaulio šalys nuo sausio 10 d. įrašytos į raudoną ir pilką zoną • Taigi, šiame sąraše nei geltonai, nei žaliai zonoms nebeliko nė vienos priskirtos šalies, kaip ir 7-nių Pietų Afrikos valstybių, iš kurių atvykusiems anksčiau buvo taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės • Tai reiškia, kad iš bet kurios pasaulio šalies atvykusiems galioja raudonos ir pilkos zonos izoliacijos bei tyrimų dėl COVID-19 ligos reikalavimai.
 

Darbo ginčų komisijų priteistos žalos atlyginimo sumos nebeapmokestinamos „Sodros“ įmokomis

Nuo sausio 1 d., įsigaliojus Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimui, valstybinio socialinio draudimo įmokos nebeskaičiuojamos nuo prie Valstybinės darbo inspekcijos veikiančių Darbo ginčų komisijų priteistos darbuotojams sumos turtinei ar neturtinei žalai atlyginti.
 

Darbo ir pietų petraukos laikas

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina apie darbo laiko ir pietų pertraukos trukmę bei apmokėjimą.
 

Darbo užmokesčio apskaičiavimas ir mokėjimas

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina kelias situacijas apie darbo užmokesčio apskaičiavimą už darbą poilsio ir švenčių dienomis, viršvalandinį darbą, taip pat minimalaus darbo užmokesčio mokėjimą.
 

Devyni faktai apie pensijų kaupimą

Į II pakopos pensijos kaupimą šiemet „Sodra“ įtrauks ne tik tuos gyventojus, kurie iki šiol niekada nekaupė pensijai, bet ir tuos, kurie anksčiau atsisakė dalyvauti pensijų kaupime • Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena 9 svarbiausius dalykus, kuriuos svarbu žinoti dar nekaupusiems arba sustabdžiusiems pensijų kaupimą II pakopos pensijų fonduose.
 

Kasmetinės atostogos

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina apie atostoginių už kasmetines atostogas skaičiavimą, atostogų kaupimą atostogų vaikui prižiūrėti ir privalomosios karo tarnybos metu, taip pat ilgesnės trukmės kasmetines atostogas neįgaliems darbuotojams pensininkams.
 

Ligos išmoka iš darbdavio lėšų

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, ar darbdavys privalo mokėti už pirmas 2 darbuotojo nedarbingumo dienas – jeigu taip, tai kiek ir kada turi būti išmokama ši išmoka? • Kas turi mokėti už pirmas 2 nedarbingumo dienas, jei suserga darbuotojas dirbantis pas kelis darbdavius?
 

Mėnesinę GPM313 deklaraciją VMI turi teikti visi turintys samdomų darbuotojų

VMI viršininkė 2022 m. sausio 4 d. įsakymu Nr. VA-2 pakeitė Mėnesinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM313 formos užpildymo ir pateikimo taisykles, nustatant prievolę nuo 2022 metų mėnesio deklaracijos GPM313 formą Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) teikti visiems mokestį išskaičiuojantiems asmenims, turintiems pagal darbo sutartis dirbančių darbuotojų – net ir tuo atveju, jeigu per mėnesį gyventojams neišmokės jokių A klasės apmokestinamųjų išmokų ir/arba B klasės išmokų, nuo kurių būtų išskaičiuotas ir/arba savo lėšomis sumokėtas gyventojų pajamų mokestis.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki sausio 17 d., kalendorius.
 

Nauji tabako ir alkoholio ženklinimo banderolių kodai

Sausio 6 d. įsigaliojo nauji apdorotam tabakui, kaitinamojo tabako produktams bei alkoholiui ir alkoholiniams gėrimams ženklinti banderolių kodai, kurie patvirtinti VMI prie LR FM viršininkės 2022 m. sausio 5 d. įsakymu Nr. VA-4.
 

Nepasiturintiems gyventojams – 2 tūkst. eurų parama įsigyti netaršų automobilį

Nepasiturintys gyventojai, utilizavę seną M1 klasės automobilį ir įsigiję mažataršį M1 klasės automobilį automobilį, gali gauti 2 tūkst. eurų kompensaciją • Tam reikia pateikti prašymą elektroniniu būdu per statusą Aplinkos projektų valdymo agentūros informacinę sistemą APVIS • Paraiškos kompensacinei išmokai gauti priimamos nuo sausio 7 d. iki rugsėjo 1 d. (arba iki kol pakaks lėšų).
 

Nepranešus laiku apie darbe traumuoto darbuotojo įdarbinimą, darbdaviui teks kompensuoti „Sodrai“ nedarbingumo išmokas

Sausio 1 d. įsigaliojo Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymo papildymas, pagal kurį tais atvejais, kai įvykus nelaimingam atsitikimui darbe, vykstant į darbą ar iš darbo darbdavys apie darbuotojo įdarbinimą praneš tik įvykus nelaimingam atsitikimui, „Sodra“ išmokėtas išmokų sumas iš darbdavio išsireikalaus atgręžtinio reikalavimo teise, t. y. susigrąžins iš darbdavio.
 

Pakeista izoliavimo tvarka sąlytį turėjusiems gydymo įstaigų, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojams

Sausio 10 d. įsigaliojo sveikatos ministro 2022 m. sausio 7 d. įsakymas Nr. V-14, kuriuo pakeista izoliavimo tvarka ir nustatytas naujas izoliacijos algoritmas gydymo įstaigų, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų ir socialinės globos įstaigų, teikiančių slaugos paslaugas, darbuotojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu.
 

Pakeistos finansų įstaigų praneštinos informacijos apie užsienio rezidentų sąskaitas pateikimo VMI taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. VA-97 pakeitė Informacijos, būtinos tarptautiniams bendradarbiavimo įsipareigojimams dėl automatinių informacijos apie finansines sąskaitas mainų įgyvendinti, pateikimo taisykles, kuriose, be išbrauktų nebeaktualių nuostatų bei kitų korekcijų, aktualių bankams ir kitiems prižiūrimiems finansų rinkos dalyviams bei finansų įstaigoms, įtvirtinta, kad tuomet, kai jie nutraukia veiklą, bankrutuoja ar likviduojami, privalo Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateikti informaciją apie ES valstybių narių arba kitų jurisdikcijų, apie kurias reikia pranešti, rezidentų duomenis ir jų sąskaitas anksčiau nei sueina nustatytas terminas.
 

Pakeitimai SAF-T Pridėtinės vertės mokesčio klasifikatoriuje

VMI prie LR FM viršininkė 2022 m. sausio 4 d. įsakymu Nr. VA-1 pakeitė Standartinės apskaitos duomenų rinkmenos techninės specifikacijos ir techninių reikalavimų aprašą ir šio aprašo klasifikatorių Nr. 1 „Pridėtinės vertės mokesčio klasifikatorius“ papildė dviem naujais mokesčio kodais – PVM52 ir PVM53, kurie turi būti naudojami tais atvejais, kai taikant specialiąją apmokestinimo schemą (maržą), pardavėjo marža apmokestinama taikant 9 ar 5 proc. PVM tarifus.
 

Pasikeitė pensijų į namus išnešiotojai

Šiais metais dalies senjorų, kuriems pensijos pristatomos į namus, laukia pokyčiai, nes pasikeitė šios paslaugos tiekėjai • „Sodra“ informavo, kad šiemet pensijas į namus gaunantiems Lietuvos paštas jas pristatys 42-jų (iš 47) „Sodros“ aptarnaujamų teritorijų klientams.
 

Paskelbus karantiną, darbdaviai ir dirbantys savarankiškai sulauktų paramos

Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti Užimtumo įstatymo pakeitimų projektą, kuriame siūloma įtvirtinti priemones, padėsiančias verslui ir gyventojams įveikti laikinus finansinius sunkumus, jeigu dėl pablogėjusios epidemiologinės situacijos Vyriausybei tektų Lietuvoje paskelbti karantiną, t. y. subsidijas darbdaviams darbuotojų darbo užmokesčiui kompensuoti, jei prastovos metu būtų išlaikomos darbo vietos, išmokas savarankiškai dirbantiems asmenims.
 

Pokyčiai su įkeitimo sandorių registravimu

Registrų centras baigė svarbų Nekilnojamojo turto registro ir naujai pradėjusio veikti Sutarčių ir teisių suvaržymo registro modernizavimo projektą • Šis technologinis pokytis gyventojams ir verslui sudarė daugiau galimybių savarankiškai nuotoliniu būdu susitvarkyti įkeitimo (hipotekos) sandorius.
 

Registrų centrui teikiamų formų pakeitimai

Registrų centro generalinio direktoriaus 2022 m. sausio 5 d. įsakymu Nr. VE-3 (1.3 E) patvirtinta nauja Pranešimo Juridinių asmenų registro tvarkytojui apie pasirašytojo kapitalo dydį JAR-PKD forma, nauja redakcija išdėstyta Juridinio asmens teisinio statuso JAR-TST1 forma ir netekusia galios pripažinta Pranešimo Juridinių asmenų registro tvarkytojui apie juridinio asmens bankroto procedūras JAR-PBN forma.
 

Skolų „Sodrai“ pripažinimo beviltiškomis ir jų nurašymo taisyklių pakeitimai

„Sodros“ direktorė 2021 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. V-664 pakeitė Skolų pripažinimo beviltiškomis ir jų nurašymo taisykles, pagal kuriose nustatytus atvejus bei sąlygas nuo 2022 m. sausio 1 d. pripažįstamos beviltiškomis ir nurašomos ne tik valstybinio socialinio draudimo įmokų, baudų, delspinigių, palūkanų skolos „Sodrai“, bet ir iš valstybės lėšų mokamos vaikų išlaikymo išmokos, kurių neįmanoma išieškoti arba netikslinga priverstinai išieškoti iš alimentų savo vaikams nemokančių tėvų.
 

Turtą deklaruoti turės ir žvalgybos kontrolieriai bei jų šeimos nariai

Sausio 1 d. įsigaliojo Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pakeitimai, kuriais išplėstas turtą deklaruoti turinčių gyventojų sąrašas, į jį įtraukiant žvalgybos kontrolierius ir jų šeimų narius – jie ne tik turės deklaruoti turtą, bet ir 2022 m. gautas pajamas, o šių asmenų turto deklaracijų duomenis Valstybinė mokesčių inspekcija skelbs be jų sutikimo.
 

Vidutinis darbdavio ir darbovietės darbuotojų skaičius

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina vidutinio darbdavio ir darbovietės skaičiaus nustatymo tvarką bei į šį skaičių įskaičiuojamus/neįskaičiuojamus darbuotojus.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Sausis     2022  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama