SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. gruodžio 7 d.
Nr. 45 (1224) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

„Mokesčių žinių“ el. versijos 2022 m. prenumerata

Prenumeruojant „Mokesčių žinių“ elektroninį leidinį visiems 2022-iems metams, kaina – 96 Eur.
 

COVID-19 paveiktų šalių sąrašo geltonoje zonoje – tik Prancūzijos Majotas, o atvykstantiems iš 7-nių pietinių Afrikos valstybių – griežtos izoliacijos sąlygos

Sveikatos apsaugos ministras 2021 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. V-2755 pakeitė COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, kuriame nuo gruodžio 6 d. į raudoną zoną (iš geltonos) perkelta Malta ir Prancūzijos Gviana, o geltonojoje zonoje liko tik Prancūzijos regionas – Majotas • Be to, pagal sveikatos apsaugos ministro 2021 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. V-2737 pakeistas izoliacijos taisykles, nuo gruodžio 4 d. atvykstantys iš Botsvanos, Esvatinio, Lesoto, Mozambiko, Namibijos, Pietų Afrikos Respublikos ir Zimbabvės (šalių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės) privalo izoliuotis 10 dienų, nepriklausomai nuo to, ar jie buvo paskiepyti, ar persirgę COVID-19 liga, nustatant ir išimtinius atvejus, kada galima palikti izoliacijos vietą.
 

Kitąmet globojamiems (rūpinamiems) vaikams – didesnės išmokos

Seimas priėmė Išmokų vaikams įstatymo pakeitimus, kuriais nuo 2022 m. sausio 1 d. padidinta globos (rūpybos) išmoka šeimoje, šeimynoje, globos centre ar vaikų globos institucijoje globojamiems (rūpinamiems) vaikams ir besimokantiems ar studijuojantiems buvusiems globotiniams, ją diferencijuojant pagal vaiko amžių ir poreikius • Taip pat pakeistas išmokos įvaikinus vaiką mokėjimo teisinis reguliavimas, išmoką besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai gaus ir mokykloje besimokantys tėvai, o išplėtus vienkartinės išmokos įsikurti panaudojimo sąrašą, ši išmoka galės būti panaudota ir dviratėms transporto priemonėms įsigyti.
 

Kompensacijas už būsto šildymą gaus daugiau nepasiturinčių žmonių

Seimas priėmė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimus, nuo 2022 m. sausio 1 d. padidinant valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, taikomą nepasiturintiems gyventojams (bendrai gyvenantiems ir vienam gyvenančiam asmeniui) būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gruodžio 15 d., kalendorius.
 

Nepaprastoji padėtis – pratęsta iki sausio vidurio

Dėl masinio užsieniečių antplūdžio kilusios grėsmės nepaprastoji padėtis pasienyje su Baltarusija pratęsta iki 2022 m. sausio 14 d. 24 valandos • Tai numato Seimo nutarimas „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“.
 

Nuo sausio 1 d. didėja akcizai alkoholiui ir rūkalams

Nuo 2022 m. sausio 1 d. keičiasi akcizų tarifai visų rūšių alkoholiui (alui, vynui iš šviežių vynuogių ir kitiems fermentuotiems gėrimams, tarpiniams produktams, etilo alkoholiui) ir rūkalams (cigaretėms, cigarams bei cigarilėms, rūkomajam, kaitinamajam, neapdorotam tabakui ir elektroninių cigarečių skysčiui).
 

Nuo sausio 1-osios gyventojams brangsta elektra ir dujos

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba patvirtino 2022 metų UAB „Ignitis“ elektros energijos tarifus ir 2022 m. I pusmečio gamtinių dujų tarifus buitiniams vartotojams • Vidutinė elektros energijos kaina visuomeninio tiekimo klientams nuo 2022 m. sausio 1 d. didės 9,6 proc., o 2022 m. pirmąjį pusmetį gamtinių dujų kainos vartotojams vidutiniškai išaugs 29,8 proc.
 

Pakeistų NPD taikymas nuo 2022 m. sausio 1 d.

Pagal pakeistas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 20 straipsnio nuostatas, nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigalios nauji mėnesio ir metinio neapmokestinamieji pajamų dydžiai  (NPD) • Apie tai informavusi Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškino pasikeitusių NPD skaičiavimo nuo 2022 m. sausio 1-osios tvarką, pateikiant ir 2022 m. mėnesio bei metinio NPD apskaičiavimo ir taikymo pavyzdžius.
 

Patikslinta, kokiems darbuotojams nereikia profilaktiškai testuotis dėl COVID-19

Sveikatos apsaugos ministras 2021 m. lapkričio 30 d. įsakymu Nr. V-2727 pakeitė vos prieš dieną anksčiau (lapkričio 29 d.) patvirtintus kriterijus, kuriais vadovaujantis darbuotojams neatliekami sveikatos patikrinimai, ar neserga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), patikslinant, kokiems darbuotojams nuo gruodžio 1 d. netaikomas profilaktinis testavimas dėl COVID-19.
 

Patvirtintos 6-ių banderolių, skirtų ženklinti apdorotą tabaką, kaitinamojo tabako produktus ir alkoholį, kainos

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. VA-82 patvirtino 2-jų etilo alkoholiui bei alkoholiniams gėrimams ir 4-ių apdorotam tabakui, kaitinamojo tabako produktams ženklinti banderolių kainas, kurios taikomos nuo 2022 m. sausio 3 d.
 

Praplėstas asmenų, galinčių atlikti nemokamą antikūnų tyrimą, sąrašas

Nuo gruodžio 1 d. pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepiję šalies gyventojai, o nuo gruodžio 4 d. ir vaikai bei paaugliai nuo 12 iki 16 metų gali nemokamai atlikti antikūnų tyrimą.
 

Skaidriai dirbančio identifikavimui planuojama naudoti „Sodros“ informacinę sistemą

Vyriausybė pateikė Seimui įstatymų pataisas, prašydama jas svarstyti skubos tvarka, pagal kurias nebūtų kurima nauja Skaidriai dirbančio asmens tapatybės identifikavimo sistema ir nerenkami papildomi duomenys iš rangovų ir statybininkų, kaip buvo planuota • Vietoje to skaidriai dirbančio asmens identifikavimui numatoma naudotis „Sodros“ informacine sistema, apdraustųjų ir išmokų gavėjų registrais bei juose šiuo metu jau kaupiamais duomenimis: informacija apie darbuotoją, darbdavį, savarankiškai dirbantį asmenį bei informacija apie į Lietuvą komandiruojamus darbuotojus.
 

Verslo liudijimus 2022 m. jau galima įsigyti

Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, kad individualią veiklą vykdantys gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2022 m.
 

VMI klausimynai – kauferius pasirašiusiems gyventojams

Kiek daugiau nei 1000 gyventojų, kurie įsigydami automobilį sudarė užsienietišką pirkimo-pardavimo sutartį (pasirašė vadinamąjį kauferį), Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) siųs specialų klausimyną, o daliai asmenų, dėl kurių transporto priemonės įsigijimo sandorio aplinkybių realumo kils abejonių, kvies pokalbiui – jie turės pateikti papildomus dokumentus.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gruodis     2021  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama