SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. lapkričio 30 d.
Nr. 44 (1223) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

„Mokesčių žinių“ el. versijos 2022 m. prenumerata

Prenumeruojant „Mokesčių žinių“ elektroninį leidinį visiems 2022-iems metams, kaina – 96 Eur.
 

COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše pokyčiai atvykstantiems iš 7-nių pietinių Afrikos valstybių ir Portugalijos

Sveikatos apsaugos ministras 2021 m. lapkričio 26 d. įsakymu Nr. V-2695 pakeitė COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, kuriame nuo lapkričio 28 d. atvykstantiems iš Botsvanos, Esvatinio, Lesoto, Mozambiko, Namibijos, Pietų Afrikos Respublikos ir Zimbabvės yra taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, nepriklausomai nuo to, ar jie yra pasiskiepiję arba persirgę COVID-19 liga • Portugalijai patekus į raudoną zoną, nuo lapkričio 29 d. iš jos atvykstantieji, kurie nėra pasiskiepiję arba persirgę, privalo izoliuotis.
 

Darbuotojų mokymo ar kvalifikacijos tobulinimo išlaidų atlyginimas darbdaviui

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, ar darbuotojas privalo atlyginti darbdaviui visas jo patirtas mokymo ar kvalifikacijos tobulinimo išlaidas.
 

Darbuotojų testavimas dėl COVID-19 nuo gruodžio 1 d. tampa mokamas: kam reikės testuotis, o kam – ne?

Sveikatos apsaugos ministras 2021 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. V-2701 patvirtino kriterijus, kuriais vadovaujantis darbuotojams neatliekami sveikatos patikrinimai, ar neserga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) • Kokiems darbuotojams nereikia profilaktiškai testuotis, o kuriems privalomas periodinis profilaktinis testavimas, paaiškina Sveikatos apsaugos ministerija.
 

Galimybių pasui gauti galios tik PGR testas

Nuo gruodžio 1 d., siekiant pasinaudoti paslaugomis, kurios teikiamos tik asmenims, atitinkantiems nustatytus kriterijus (pagal kuriuos išduodamas galimybių pasas), nebegalios neigiamas antigeno testo rezultatas • Galimybių pasą bus galima gauti tik turint neigiamą PGR tyrimo atsakymą (jis galios 72 val. nuo ėminio paėmimo momento).
 

Išankstinė registracija prie atnaujintos muitinės elektroninės paslaugos

Lietuvos muitinė informavo, kad gruodžio mėnesį pradės veikti atnaujinta Nacionalinės tranzito kontrolės sistema (NTKS), teikianti muitinės elektroninę paslaugą „Tranzito e-paslaugos“ • Ketinančius gauti šią paslaugą ir Bendro naudotojų valdymo portalo (BAP) priemonėmis dar neužsiregistravusius muitinės elektroninių paslaugų gavėjais, Lietuvos muitinė kviečia nedelsti ir iš anksto užsiregistruoti adresu https://bap.lrmuitine.lt.
 

Kitąmet kils biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai

Nuo kitų metų 4 eurais – iki 181 Eur – didės bazinis pareiginės algos (atlyginimo) dydis, nuo kurio priklauso valstybės pareigūnų ir tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų, politikų, teisėjų darbo užmokestis, karių atlyginimai • Kartu su bazinio dydžio pakėlimu nuo 2022 m. sausio 1 d. didės ir minimalūs pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai biudžetinių įstaigų darbuotojams – 0,5-1 koeficientiniais dydžiais.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki lapkričio 30 d., kalendorius.
 

Nuo 2022 m. – nauja NPD skaičiavimo tvarka

Nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigalios Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimai, įtvirtinantys didesnius mėnesio ir metinio neapmokestinamuosius pajamų dydžius (NPD) bei net dvi NPD skaičiavimo formules, priklausomai nuo darbuotojo darbo užmokesčio, taip pat nustatantys didesnius fiksuotus NPD, taikytinus neįgaliesiems ir riboto darbingumo asmenims, priklausomai nuo jų darbingumo/neįgalumo lygio.
 

Nuo gruodžio 1 d. keičiasi testavimo mobiliuose punktuose tvarka

Nuo gruodžio 1 d. keičiasi privalomo darbuotojų testavimo ir galimybių paso išdavimo tvarkos: mobiliuose punktuose bus galima atlikti tik PGR tyrimus, o greitieji antigeno testai – nebebus atliekami.
 

Nuo kitų metų – nauja pakuočių atliekų apmokestinimo tvarka

Nuo 2022 m. sausio 1 d. pakuotės bus pradėtos diferencijuoti į perdirbamas ir neperdirbamas pakuotes bei įsigalios skirtingi mokesčio už aplinkos teršimą tarifai perdirbamosioms ir neperdirbamosioms pakuotėms, o neperdirbamosios pakuotės bus atskirai deklaruojamos ir apmokestinamos • Apie pakuočių priskyrimą perdirbamoms/neperdirbamoms, taip pat neperdirbamų pakuočių apmokestinimo tvarką paaiškina Aplinkos ministerija.
 

Nuo šių metų mokantiems nekilnojamojo turto mokestį – pranešimai per Mano VMI

13 tūkst. gyventojų, kurie naudojasi Mano VMI, iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sulauks pranešimų, kviečiančių pasitikrinti nekilnojamojo turto (NT) mokestinę vertę • Pagal preliminarius VMI duomenis, jų NT bendra mokestinė vertė nuo šių metų viršija neapmokestinamąją ribą (150 tūkst. arba 200 tūkst. eurų) ir dėl to atsiranda pareiga iki gruodžio 15 d. Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) pateikti Nekilnojamojo turto mokesčio deklaraciją (KIT715v.2) bei sumokėti mokestį.
 

Patvirtinta alkoholio apskaitai naudojamų matavimo priemonių tvarka

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. lapkričio 19 d. įsakymu Nr. VA-81 patvirtino Gaminamų alkoholio produktų matavimo ir apskaitos priemonių naudojimo ir priežiūros taisykles, kuriomis turi vadovautis ūkio subjektai, kurie distiliacijos būdu alkoholio produktų ar kitu negu distiliacija būdu nedenatūruoto etilo alkoholio, dehidratuoto ir/ar rektifikuoto etilo alkoholio pagamina ne daugiau kaip 100 000 gryno etilo alkoholio litrų per kalendorinius metus, taip pat išpilsto alkoholinius gėrimus, išskyrus alų.
 

Patvirtintas 2022 m. minimalių vartojimo poreikių dydis – 267 Eur

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė 2021 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. A1-831 patvirtino 2022 metų minimalių vartojimo poreikių dydį (MVPD) – 267 Eur, kuris nuo kitų metų sausio 1 d. bus 7 eurais didesnis, nei 2021 m. (2021 m. MVPD – 260 Eur) • Asmenys, kurių pajamos per mėnesį nesiekia MVPD, laikomi gyvenantys absoliučiame skurde.
 

Prastovas paskelbę darbdaviai turi „Sodrai“ pateikti PA-PR formos pažymas

Lapkričio 1 d. įsigaliojo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, numatantys motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų skyrimą/perskaičiavimą, taikant kompensuojamąjį uždarbį, apskaičiuotą pagal laikotarpiu nuo 2019 m. vasario 1 d. iki 2020 m. sausio 31 d. turėtas draudžiamąsias pajamas, asmenims, kuriems darbdaviai nuo 2020 m. vasario 26 d. iki 2021 m. birželio 30 d. buvo paskelbę prastovas pagal Darbo kodekso 47 str. 1 dalies 2 punktą • Todėl minėtu laikotarpiu prastovas paskelbę darbdaviai turi užpildyti ir „Sodrai“ pateikti pažymą apie apdraustajam asmeniui nustatytas prastovas (PA-PR forma).
 

Prastovose buvę tėvai iki kitų metų sausio 1 d. gali „Sodrai“ pateikti prašymus dėl išmokų perskaičiavimo

Tėvams, kurių draudžiamosios pajamos dėl prastovų per pandemiją sumažėjo, motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos nuo lapkričio skaičiuojamos palankiau • Gavėjai, kuriems šios išmokos buvo paskirtos anksčiau, iki 2022 m. sausio 1 d. gali kreiptis į „Sodrą“ dėl išmokų perskaičiavimo.
 

Transporto priemonių nebus galima statyti įvažiavimų į teritorijas sankirtose ir arčiau kaip 5 m atstumu nuo jų

Nuo Naujųjų metų įsigalios dalis Kelių eismo taisyklių pakeitimų, tarp kurių ir draudimas nuo sausio 1 d. stovėti gatvės ir įvažiavimo į teritoriją sankirtoje ir arčiau kaip 5 m atstumu nuo jos • Apie tai priminusi Susisiekimo ministerija teigia, kad taip siekiama užtikrinti eismo saugumą ir sudaryti galimybę į kiemus ir kitas teritorijas saugiai ir operatyviai patekti gaisrinėms, policijos, greitosios pagalbos automobiliams ar kitam specialiajam transportui.
 

Traumos pakeliui į darbą ir iš jo

Atšalus orams ir iškritus sniegui, padidėja nelaimingų atsitikimų darbe bei pakeliui į darbą ir iš darbo tikimybė, todėl Valstybinė darbo inspekcija primena, ką reikia žinoti įvykus traumai pakeliui į darbą ar iš jo, kaip tokie nelaimingi atsitikimai įforminami.
 

Trūkstamų Lietuvoje profesijų sąrašas 2022-iesiems – gerokai ilgesnis

Užimtumo tarnybos direktorė 2021 m. lapkričio 12 d. įsakymu Nr. V-457 patvirtino Profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą pagal ekonominės veiklos rūšis 2022 metams, į kurį įtrauktos 163 profesijos – kone dvigubai daugiau nei šių metų sąraše, kuriame buvo įrašytos 96 profesijos • Kai kurios profesijos, lyginant su 2021 m. sarašu, kartojasi, kai kurių neliko, o kai kurios – naujos • 2022 m. sąrašas yra suskirstytas į 4 sektorius: statybos, pramonės, paslaugų ir žemės ūkio, miškininkystės, žuvininkystės, į pastarąjį įtraukiant 8 žemdirbiškas profesijas • Į pramonės sektorių įrašytos naujos 24 profesijos, susijusios su maisto pramone ir gamyba, į statybos – 21, o į paslaugų – dar 3 profesijos.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Lapkritis     2021  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama