Vyriausybė tikslins galimybių paso išdavimo kriterijus ir galiojimo laiką.
Nutarimo projekte, kurį ministrų kabinetas svarstys lapkričio 17 d. posėdyje, numatyta nuo gruodžio 1 d. naikinti galimybę gauti galimybių pasą atlikus greitąjį antigeno testą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti, paliekant tik PGR tyrimus. Taigi, norint gauti galimybių pasą, nebegaliotų greitieji testai, o galimybių pasą galėtų išsiimti tik atlikę PGR testą, kuris galiojimo laikotarpis būtų ilgesnis – ne 48, bet 72 valandos (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento).
Be to, nuo gruodžio 28-osios siūlomi pokyčiai dėl galimybių paso, tarp kurių ir jo galiojimo laikas: galimybių pasas būtų išduodamas tik 7 mėnesiams (210 dienų), po to jį būtų galima pratęsti tik pasiskiepijus trečiąja vakcinos doze.
Šiuo metu Valstybės duomenų valdysenos informacine sistemos duomenimis Lietuvoje jau yra 192 357 asmenys, kuriems po pilnos skiepijimo schemos yra praėję 7 ir daugiau mėnesių, iš jų 121 792 yra nepasiskiepiję sustiprinančiąja vakcinos doze.
Taip pat ketinama mažinti vaikų, kuriems išduodamas galimybių pasas, amžių: nuo gruodžio 28-osios galimybių pasas būtų išduodamas vaikams ne nuo 16 metų, bet nuo 12 metų.
Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, galimybių paso vaikams nuo 12 metų reikėtų tik einant į pramogų vietas.
Vyriausybės nutarimo projekte numatyti ir nuo gruodžio 1 d. įsigaliosiantys Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimai, nustatantys, kad nuo COVID-19 nepasiskiepiję ar koronavirusu nepersirgę darbuotojai, įrašyti į Vyriausybės tvirtinamą darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti tik pasitikrinusiems ir (ar) periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, sąrašą už testus turės mokėti savo arba darbdavio (jei taip jis nuspręs) lėšomis.