SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. spalio 26 d.
Nr. 40 (1219) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

„Mokesčių žinių“ el. versijos 2022 m. prenumerata

Prenumeruojant „Mokesčių žinių“ el. leidinį visiems 2022-iems metams, kaina – 96 Eur.
 

Buhalteriams ir finansų specialistams – mokymai

Siekiantiems buhalterio analitiko kvalifikacijos ir profesionalumo patvirtinimo Europoje pripažintu diplomu – kursas L5 „Buhalteris analitikas“ nuotoliniu būdu nuo lapkričio 6 d.
 

COVID-19 paveiktų šalių sąraše raudoną zoną papildė dar 3 valstybės

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. spalio 22 d. įsakymu Nr. V-2391 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, nuo spalio 25 d. į raudoną zoną perkelta Čekija, Danija ir Kipras (iš jų atvykstantiems reikia ne tik atlikti tyrimą prieš kelionę į Lietuvą, bet ir atvykus 10 dienų izoliuotis), į geltoną zoną pateko Ispanija bei Lichtenšteinas (atvykstant iš jų privaloma 2 kartus išsitirti dėl COVID-19 – prieš ir po atvykimo), o Ispanijos sala Fuerteventūra papildė žaliąją zoną, kurioje taip pat liko Tenerifė ir Gran Kanarija (atvykstantiems reikia atsivežti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) • Tai taikoma nuo COVID-19 ligos nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims.
 

Dar daugiau potencialiai pavojingus įrenginius naudojančių įmonių VDI inspektuos el. būdu

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) elektroniniu būdu inspektuos daugiau kaip 1 tūkst. įmonių, turinčių ir/ar naudojančių potencialiai pavojingus įrenginius, taip pat beveik 600 įmonių – pakartotinai (pavasarį VDI inspektavo 985 tokius įrenginius naudojančias įmones).
 

Darbas švenčių dienomis

Šią savaitę dirbančiųjų laukia net 4 laisvos dienos: ne tik įprastas 2 dienų savaitgalis (spalio 30 ir 31 d.), bet ir 2 šventinės dienos (lapkričio 1 ir 2 d.) • Pagal Darbo kodekso 123 str. 1 dalį šventine diena, kai paprastai nedirbama, laikoma ne tik lapkričio 1-oji (Visų šventųjų diena), bet nuo praėjusių metų ir lapkričio 2-oji – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) diena • Tačiau yra tokių gamybos ir aptarnavimo sektorių, kur darbas negali sustoti net ir šventinėmis dienomis, todėl Valstybinė darbo inspekcija primena, ką reikia žinoti dirbsiantiems švenčių dienomis.
 

Kasmetinės atostogos ir atostoginiai

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina apie atostoginių išmokėjimo darbuotojui už kasmetines atostogas tvarką ir atostoginių už suteiktas ilgesnes nei priklauso atostogas išieškojimą, kai nutraukiama darbo sutartis.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki lapkričio 3 d., kalendorius.
 

Nukentėjusiems nuo COVID-19 – ši savaitė paskutinė nepriemokai be delspinigių sumokėti

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, jog nuo COVID-19 nukentėjusios įmonės ir gyventojai (vykdantys individualią veiklą, taip pat veiklos nevykdantys), kuriems buvo taikomos mokestinės pagalbos priemonės, nepriemoką, susidariusią iki š. m. rugpjūčio 31 d., dar gali sumokėti be delspinigių iki š. m. spalio 31 d. • Laiku nesumokėjus turimos mokestinės nepriemokos, taip pat nesikreipus į VMI dėl mokestinės paskolos sudarymo su palūkanomis, po spalio 31 d. bus pradėti skaičiuoti delspinigiai, vykdomos standartinės išieškojimo procedūros.
 

Nuo 2022 m. – didesni MMA ir MVA dydžiai bei GPM neapmokestinami komandiruočių į užsienį dienpinigiai

Nuo 2022 m. sausio didėjant minimaliajai mėnesinei algai (MMA) bei minimaliajam valandiniam atlygiui (MVA), keisis ir gyventojų pajamų mokesčiu (GPM) neapmokestinamų dienpinigių, vykstant į užsienio komandiruotę, dydžiai • Apie šiuos pokyčius informavo Valstybinė mokesčių inspekcija.
 

Nuo lapkričio 1 d. – statybų rangovų atsakomybė už algas, kurias darbuotojams moka jų subrangovai

Lapkričio 1 d. įsigalios Darbo kodekso (DK) pakeitimai, aktualūs statybų sektoriuje dirbantiems darbdaviams ir darbuotojams, t. y. DK 108, 109, 139 ir 213 straipsniuose įtvirtinti pakeitimai, susiję su subsidiaria rangovo, jei darbdavys yra subrangovas, atsakomybe už darbo užmokesčio, įskaitant padidintą apmokėjimą už viršvalandinį darbą, darbą naktį, poilsio ir švenčių dienomis, mokėjimą darbuotojui, kai jis dirba darbus, nustatytus Statybos įstatyme • Apie tai priminusi Valstybinė darbo inspekcija paaiškina pakeitimus.
 

Pagrindinis ir papildomas darbas: atostogų suteikimas ir apmokėjimas

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina apie kasmetinių atostogų suteikimą bei apmokėjimą, dirbant pagrindinį ir papildomą darbą.
 

Papildytos finansų rinkos dalyvių ir finansų įstaigų duomenų teikimo VMI taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. spalio 21 d. įsakymu Nr. VA-70 pakeitė Finansų rinkos dalyvio duomenų teikimo apie asmens sąskaitų likučius, metines sąskaitų įplaukas ir skolinius įsipareigojimus taisykles, o įsakymu Nr. VA-71 – Pranešimo apie užsienio asmenų finansines sąskaitas RRC910 formos užpildymo, tikslinimo ir teikimo taisykles, kurios papildytos naujomis nuostatomis dėl informacijos (finansų rinkos dalyviams – apie asmens sąskaitų likučius, metines sąskaitų įplaukas ir skolinius įsipareigojimus, o Lietuvos finansų įstaigoms, tvarkančioms JAV praneštinas sąskaitas – pranešimo apie užsienio asmenų finansines sąskaitas RRC910 formą) pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) anksčiau taisyklėse nustatyto termino, kai finansų rinkos dalyviai ar finansų įstaigos nutraukia veiklą, bankrutuoja, likviduojami anksčiau nei sueina duomenų pateikimo terminas.
 

Pasirašyta 2022 m. Nacionalinė kolektyvinė sutartis

Vyriausybės įgaliota Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei 4 profesinių sąjungų organizacijos pasirašė Nacionalinę kolektyvinę sutartį 2022 metams • Sutartimi įsipareigota, jog 2022-aisiais pareiginės algos bazinis dydis visiems viešojo sektoriaus tarnautojams, darbuotojams ir pareigūnams kils iki 181 Eur (šiuo metu – 177 Eur), taip pat didės minimalių koeficientų ribos žemiausių pareigybių biudžetinių įstaigų darbuotojams, valstybės tarnautojams ir pareigūnams, o sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariams bus taikomos papildomos garantijos: 2 papildomos apmokamos atostogų dienos saviugdai, besimokantiems pagal formaliojo švietimo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas – iki 10 darbo dienų mokymosi atostogas, mokant vidutinį darbo užmokestį, arba iki 20 darbo dienų, mokant 50 proc. algos.
 

Pokyčiai nedarbingumo pažymėjimų išdavimo tvarkoje

Spalio 26 d. įsigaliojo sveikatos apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrų 2021 m. spalio 25 d. įsakymu Nr. V-2395/A1-760 pakeista elektroninių nedarbingumo pažymėjimo išdavimo tvarka, kurioje panaikinta galimybė šeimos gydytojui be Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pažymos išduoti nedarbingumo pažymėjimą privalomos izoliacijos laikotarpiui asmeniui, turėjusiam sąlytį su sergančiu COVID 19 liga (koronaviruso infekcija) kartu gyvenančiu šeimos nariu, kuris prirašytas prie tos pačios kaip ir jis/ji asmens sveikatos priežiūros įstaigos.
 

Senjorams 100 Eur išmokos – tik pasiskiepijusiems ES registruotomis vakcinomis

Vyriausybė 2021 m. spalio 20 d. nutarimu Nr. 862 patvirtino, kad vienkartinę 100 Eur išmoką galės gauti 75-erių metų ir vyresni asmenys, pasiskiepiję  tik viena iš šių keturių COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų: „Janssen“, „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“• Taigi, kitomis vakcinomis pasiskiepijusieji senjorai negalės pretenduoti į išmoką.
 

Žemės mokesčio apskaičiavimui ir sumokėjimui – atnaujintos taisyklės bei formos

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. spalio 19 d. įsakymu Nr. VA-68 patvirtino naujos redakcijos Žemės mokesčio administravimo taisykles, kurios taikomos apskaičiuojant 2021 ir vėlesnių metų žemės mokestį, taip pat Žemės mokesčio apskaičiavimo deklaracijos KIT703 formą ir jos priedą bei Žemės mokesčio apskaičiavimo deklaracijos duomenų tikslinimo KIT716 formą, kurios naudojamos, pateikiant jas žemės mokesčio mokėtojams už 2021 ir vėlesnius mokestinius laikotarpius.
 

Žemės mokesčio sumokėjimo terminas – iki lapkričio 15 d.

Prasidėjo žemės mokesčio deklaravimas, nes Mano VMI naudotojams Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau suformavo žemės mokesčio deklaracijas, todėl privačios žemės savininkai, prisijungę prie Mano VMI, gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Spalis     2021  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama