SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. spalio 12 d.
Nr. 38 (1217) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansų specialistams – mokymai

Siekiantiems savo profesionalumą patvirtinti Europos sertifikatu–diplomu – kursas „Finansinės veiklos valdymas“ ir kursas L5 „Buhalteris analitikas“.
 

Išmokas natūra už gyventojų asmeniniais tikslais naudojamą kito asmens automobilį atskirai deklaruoti reikės tik 2022 m. metinėje GPM312 deklaracijoje

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. VA-60 pakeitė Metinės gyventojams išmokėtų išmokų, priskiriamų A ir B klasės pajamoms, deklaracijos GPM312 formos, jos priedų GPM312L, GPM312U formų užpildymo ir pateikimo taisykles, nustatant, kad 2021 metų išmokos natūra už gyventojų naudojimąsi kitam asmeniui priklausančiu automobiliu deklaruojamos kartu su kitomis pajamomis natūra • Tokias išmokas išskirti ir deklaruoti atskirai reikės tik 2022 ir vėlesniais metais.
 

Kitąmet gauti vienišo asmens išmoką bus paprasčiau – be prašymo

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Vienišo asmens išmokos įstatymo pataisų projektą, numatantį, kad nuo kitų metų pradžios vienišo asmens išmokas – 32 Eur – arba našlių pensijas galėtų gauti visi vieniši neįgalieji ir pensinio amžiaus žmonės be atskiro prašymo raštu ar telefonu • Todėl visiems asmenims, kuriems vienišo asmens išmoka priklauso, „Sodra“ ją skirtų automatiškai • Be to, siūloma prasiplėsti vienišo asmens išmokos gavėjų ratą, patikslinti šios išmokos skyrimo ir mokėjimo tvarką, o nuo 2023 metų išmoka būtų susieta su našlių pensijos baziniu dydžiu ir didėtų tiek, bus indeksuojama našlių pensija.
 

Kol tęsis ekstremalioji situacija, įmonių išlaidos darbuotojų maitinimui ir pavežėjimui į darbą – leidžiami atskaitymai

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina apie įmonių darbuotojų maitinimo ir pavežėjimo į darbą patiriamų išlaidų priskyrimą leidžiamiems atskaitymams laikotarpiu, kai visos šalies mastu yra paskelbta ekstremalioji situacija dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos).
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki spalio 20 d., kalendorius.
 

Nuo COVID-19 pasiskiepijusiems 75-erių ir vyresniems žmonėms bus mokamos 100 Eur vienkartinės išmokos

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Vienkartinės išmokos pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įstatymą, nustatantį, kad 100 Eur dydžio vienkartinės išmokos bus mokamos 75 metų ir vyresniems žmonėms: nuo š. m. rugsėjo 1-osios iki lapkričio 30 d. pasiskiepijusiems nuo COVID-19 dviem vakcinos dozėmis, arba iki ateinančių metų kovo 31 d. – stiprinamąja trečiąja vakcinos doze • Šia finansine priemone tikimasi paskatinti labiausiai pažeidžiamus vyresnius žmones įgyti ar palaikyti jau įgytą imunitetą nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinuojantis ir pagerinti epidemiologinę situaciją šalyje.
 

Pasirašyta atnaujinta socialinių paslaugų šakos kolektyvinė sutartis

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei penkioms socialinių paslaugų srities darbuotojų profesinėms sąjungoms spalio 11 d. pasirašius susitarimą dėl socialinių paslaugų šakos kolektyvinės sutarties pakeitimo, socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai, priklausantys profesinėms sąjungoms, per metus galės pasinaudoti papildomomis apmokamomis kasmetinių atostogų dienomis, taip pat profesinių sąjungų nariai turės 1 valanda trumpesnę darbo savaitę, o mokama jiems bus kaip už visą darbo laiką.
 

Pokyčiai COVID-19 paveiktų šalių sąraše

Sveikatos apsaugos ministrui spalio 8 d. įsakymu Nr. 2264 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, nuo spalio 11 d. į raudoną zoną perkelta Vengrija, geltonoje zonoje atsidūrė Kipras, Kreta, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Prancūzija (išskyrus Martiniką ir Gajaną), o žaliąją zoną papildė Tenerifė, Gran Kanarija ir Lichtenšteinas.
 

Ruošiamasi pasirašyti 2022 m. nacionalinę kolektyvinę sutartį

Po 13-kos kolektyvinių derybų posėdžių, Vyriausybė ir profesinių sąjungų susivienijimai rugsėjo 28 d. baigė derybas dėl 2022 metų Nacionalinės kolektyvinės sutarties • Šią sutartį, kuri įsigaliotų 2022 m. sausio 1 d., pasirašys Vyriausybės įgaliota Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir nacionalinės profesinių sąjungų organizacijos: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai atstovaujančių 10 jos narių, Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ bei Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga • Pasirašius šią sutartį, visiems viešojo sektoriaus tarnautojams, darbuotojams ir pareigūnams bazinės pareiginės algos dydis nuo kitų metų didės 4 eurais – iki 181 Eur, o sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariams užtikrinamos papildomos garantijos: suteikiamos 2 papildomos apmokamos kasmetinių atostogų dienos saviugdai, besimokantiems pagal formaliojo švietimo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas – iki 10 darbo dienų  arba iki 20 darbo dienų apmokamos atostogos mokymuisi, arba iki 5 darbo dienų apmokamos papildomos dienos sveikatai gerinti.
 

Siūlomi pokyčiai dėl NPD – orientyras į mažiausiai uždirbančius

Finansų ministerija apsisprendė dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) ir pateikė Vyriausybei svarstyti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais siūlo nuo 2022 m. sausio 1 d. taikyti didesnius mėnesio ir metinio NPD bei dvi NPD formules, priklausomai nuo darbuotojo darbo užmokesčio, taip pat didinti fiksuotą NPD, taikytiną neįgaliesiems bei riboto darbingumo asmenims.
 

Socialinį būstą savivaldybės galės nupirkti paprasčiau

Vyriausybei 2021 m. rugsėjo 29 d. nutarimu Nr. 807 pakeitus Žemės, esamų pastatų ar kitų nekilnojamųjų daiktų įsigijimo arba nuomos ar teisių į šiuos daiktus įsigijimo tvarkos aprašą, savivaldybės galės paprasčiau ir greičiau įsigyti socialiniam būstui skirtus butus.
 

Už periodinį testavimą dėl COVID-19 tektų mokėtų patiems darbuotojams arba darbdaviams

Vyriausybė nesvarstė Sveikatos apsaugos ministerijos idėjos dėl privalomo skiepijimo nuo COVID-19 ligos kai kurių sričių darbuotojams, tačiau pateikė Seimui Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimo projektą, kuriam parlamentarai, pradėję jį svarstyti skubos tvarka, po pateikimo pritarė • Priėmus pakeitimus, nuo gruodžio 1 d. už būtinąjį periodinį testavimą dėl COVID-19 turėtų susimokėti patys darbuotojai arba jų darbdaviai (jei taip nuspręstų), išskyrus dvi išimtis • Šiuo metu periodinis (kas 7–10 dienų) profilaktinis testavimas apmokamas valstybės lėšomis.
 

VMI apie pakeistus 4 įsakymus

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informavo apie nuo rugsėjo 30 d. įsigaliojusius 4 VMI viršininko 2021 m. rugsėjo 29 d. įsakymus ir jais naujomis redakcijomis išdėstytas 8 formas.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Spalis     2021  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama