SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. spalio 5 d.
Nr. 37 (1216) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansų specialistams – mokymai

Siekiantiems pokyčių karjeroje ir savo kompetencijos patvirtinimo Europos sertifikatu–diplomu, kursas „Finansinės veiklos valdymas“ – mokymų pradžia nuo spalio 9 d. per Zoom platformą.
 

COVID-19 paveiktų šalių sąrašo pokyčiai

Sveikatos apsaugos ministrui spalio 1 d. įsakymu Nr. V-2222 nauja redakcija išdėsčius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, nuo spalio 4 d. į raudoną zoną perėjo Lenkija ir Liuksemburgas, geltonoje zonoje atsidūrė Lichtenšteinas, o žalioje zonoje teliko vienintelė Malta.
 

Kaukes uždarose patalpose dėvėti privaloma, o dirbti nuotoliniu būdu – rekomenduojama

Vyriausybė 2021 m. rugsėjo 29 d. nutarimu Nr. 770 pakeitė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo sąlygas ir nuo spalio 1 d. nustatė privalomą nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių (kaukių, respiratorių ar kt.) dėvėjimą uždarose erdvėse, nepriklausomai nuo to, ar veiklos vykdomos su galimybių pasu ar be jo • Be to, tiek viešiesiems, tiek privatiems juridiniams asmenims rekomenduota darbą organizuoti nuotoliniu būdu.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki spalio 15 d., kalendorius.
 

Našlių pensijos, skaičiuojant paciento priemokos už kompensuojamus vaistus ir medicinos pagalbos priemones padengimą, nevertinamos

Vyriausybė 2021 m. rugsėjo 22 d. nutarimu Nr. 768 pakeitė Paciento priemokos už kompensuojamuosius vaistinius preparatus ir medicinos pagalbos priemones padengimo tvarkos aprašą, nustatant, kad padengiant paciento priemoką už kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones ir skaičiuojant senatvės pensininkų bei neįgaliųjų 260 eurų nesiekiančias pajamas, neįskaitomos našlių pensijos.
 

Nuo kitų metų turėtų didėti biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo kitąmet 4 eurais – nuo 177 iki 181 eurų – padidinti bazinį pareiginės algos dydį, nuo kurio priklauso politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų algos, karių atlyginimai • Taip pat numatoma kilstelti viešojo sektoriaus darbuotojų minimalius pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus 0,5-1 koeficientiniais dydžiais.
 

Planuojama didinti valstybės remiamų pajamų dydį kompensacijai už būsto šildymą apskaičiuoti

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma nuo kitų metų nustatyti didesnius valstybės remiamų pajamų dydžius, kurie taikomi nepasiturintiems gyventojams (bendrai gyvenantiems ir vienam gyvenančiam asmeniui) būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti • Jeigu Vyriausybė ir Seimas tam pritars, nepasiturintiems gyventojams bus kompensuojama didesnė būsto šildymo išlaidų dalis.
 

Privalomai skiepytis nuo COVID-19 reikėtų tam tikrų profesijų darbuotojams

Vyriausybė svarstys Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimo projektą, numatantį, kad nuo lapkričio 1 d. tam tikrų sričių ir veiklų darbuotojai, kurių sąrašą tvirtins Vyriausybė, galėtų dirbti tik pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, o darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl COVID-19 ligos būtų finansuojami nebe valstybės biudžeto, bet apmokami darbuotojo arba darbdavio sprendimu – darbdavio lėšomis.
 

Registrų centras iki 2025-ųjų išregistruos 85 tūkst. neveikiančių įmonių

Siekiant, kad Juridinių asmenų registre kaupiami duomenys būtų kuo tikslesni ir aktualūs, Registrų centras iki 2025 metų ketina išregistruoti visus 85 tūkst. veiklos nevykdančius juridinius asmenis, kurie jau daugiau kaip 5 metus neatnaujina jokių duomenų apie save ir daugiau kaip metus vėluoja pateikti savo metinę finansinę ataskaitą.
 

Senjorams už skiepą nuo COVID-19 siūloma mokėti vienkartinę 100 Eur išmoką

Skatinant senjorus vakcinuotis nuo koronaviruso, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti Vienkartinės išmokos pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įstatymo projektą, kuriuo siūlo skirti vienkartinę 100 Eur dydžio išmoką 75-erių sulaukusiems ir vyresniems asmenims.
 

Su akcizų administravimu susijusių VMI įsakymų pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. rugsėjo 29 d. priėmė 4 įsakymus, įsigaliojusius rugsėjo 30 d. kurių esminis pakeitimas nustato, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko (arba jo įgalioto atstovo) kvalifikuotu elektroniniu parašu turi būti pasirašomos šios nauja redakcija išdėstytos formos: VMI sprendimų formos – FR0416 (dėl prašymų grąžinti (įskaityti) akcizus), FR1080 (išregistruoti iš registruotų akcizais apmokestinamų prekių siuntėjų sąrašo), FR1081 (dėl registruoto akcizais apmokestinamų prekių siuntėjo pažymėjimo išdavimo/pakeitimo/papildymo ar panaikinimo), FR1082 (dėl laikinai registruoto gavėjo pažymėjimo išdavimo), FR1083 (išregistruoti iš laikinai registruotų gavėjų sąrašo), FR1113 (dėl akcizais apmokestinamų prekių praradimo aplinkybių pripažinimo nenugalimos jėgos, negrįžtamo praradimo arba visiško sunaikinimo), taip pat formos – AKC408 (Laikinai registruoto gavėjo pažymėjimas), REG811 ir jos priedas REG811P (Registruoto siuntėjo pažymėjimas) • Anksčiau šios formos buvo tvirtinamos VMI antspaudu, pasirašant rašytiniu parašu bei nurodant pasirašančiojo pareigų pavadinimą, vardą ir pavardę.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Spalis     2021  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama