SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. rugsėjo 28 d.
Nr. 36 (1215) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansų specialistams – mokymai

Siekiantiems būti tarp profesionalų ir savo konkurencingumą patvirtinti Europos sertifikatu/diplomu – kursai „Tarptautinė finansų apskaita“, „Finansinė atskaitomybė pagal TFAS“, „Finansinės veiklos valdymas“.
 

Darbo inspekcija nebeviešins pateikusiųjų pranešimus apie darbuotojams paskelbtas prastovas

Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius 2021 m. rugsėjo 27 d. įsakymu Nr. EV-215 pakeitė Pranešimų apie paskelbtas prastovas teikimo Valstybinei darbo inspekcijai tvarkos aprašą ir panaikino šio aprašo 9 punktą, todėl Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) interneto svetainėje nebebus viešai skelbiamas įmonių, įstaigų, organizacijų ir fizinių asmenų, einamąjį kalendorinį mėnesį pateikusių VDI pranešimus apie prastovas, sąrašas.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki spalio 1 d., kalendorius.
 

Nesukaupus vienos darbo dienos atostogų – ar priklauso kompensacija išeinant iš darbo?

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, ar nutraukiant darbo sutartį darbuotojui privalo būti mokama kompensacija už nepanaudotas atostogas, jeigu jis nesukaupė vienos darbo dienos kasmetinių atostogų.
 

Nuo kitų metų MMA turėtų kilti iki 730 Eur, o MVA – iki 4,47 Eur

Minimalioji mėnesinė alga (MMA) nuo 2022 m. sausio 1 d. turėtų didėti iki 730 Eur, o minimalusis valandinis atlygis (MVA) – iki 4,47 Eur • Tai numatantį Vyriausybės nutarimo projektą parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir teiks svarstyti ministrų kabinetui • Tai reiškia, kad nuo kitų metų MMA kiltų 88 Eur (arba apie 13,7 proc.), o MVA – 0,54 Eur (arba apie 13,7 proc.) • Šiemet, t. y. nuo 2021 m. sausio 1 d., MMA siekia 642 Eur (neatskaičius mokesčių), o MVA – 3,93 Eur.
 

Pakeistos dalinio palūkanų kompensavimo sąlygos perkantiems transporto priemones

Rugsėjo 23 d. įsigaliojo ekonomikos ir inovacijų ministrės  2021 m. rugsėjo 22 d. įsakymu Nr. 4-1005 pakeistas priemonės „Palūkanų kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams“ sąlygų aprašas, kuriame nustatyta, kad UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) nekompensuoja palūkanų už paskolos lėšas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams įsigijus ne komercinės paskirties, nenaujus komercinės paskirties ir naujus, viršijančius 25 tūkst. Eur (įskaitant PVM) vertės, komercinės paskirties automobilius, numatant ir išimtinius atvejus.
 

Panaikintos cukraus mokesčių deklaracijų KIT707 ir KIT710 formos bei jų pildymo taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. rugsėjo 17 d. įsakymu Nr. VA-53 netekusiu galios pripažino 2007 05 09 įsakymą Nr. VA-33, nes jau nuo 2018 06 12 panaikinti cukraus gamybos ir pertekliaus mokesčiai bei yra pasibaigę Cukraus gamybos mokesčio deklaracijos KIT707 formos ir Cukraus pertekliaus mokesčio deklaracijos KIT710 formos KIT710 tikslinimo terminai.
 

Papildomos atostogos neįgaliems darbuotojams

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, ar neįgaliam darbuotojui priklauso papildomos atostogos už darbo stažą?
 

Patvirtinta nauja Mokesčio už aplinkos teršimą sąvartyne šalinamomis atliekomis deklaracijos KIT717 forma

Aplinkos ministras ir VMI prie LR FM viršininkė kolegialiu 2021 m. rugsėjo 23 d. įsakymu Nr. D1-547/VA-54 pakeitė ir nauja redakcija išdėstė Mokesčio už aplinkos teršimą sąvartyne šalinamomis atliekomis deklaracijos KIT717 formą, jos priedo KIT717F formą, kuri taikoma deklaruojant 2021 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestį už aplinkos teršimą sąvartyne šalinamomis atliekomis • Be to, patikslintos deklaracijos KIT717 formos pildymo taisyklės, kuriose, kaip ir KIT717 formoje, atlikus redakcinio pobūdžio pakeitimus, žodyje „sąvartynas“ vartojama vienaskaita.
 

Pokyčiai COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. rugsėjo 24 d. įsakymu Nr. V-2158 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, nuo rugsėjo 27 d. į raudoną zoną perėjo Slovakija, geltonoje zonoje atsidūrė Čekija, Danija, Suomija, Liuksemburgas ir Maljorka bei Reunjonas, o žalioje zonoje liko vienintelė šalis Lenkija.
 

Prievolė šiemet mokėti nekilnojamojo turto mokestį pagal deklaraciją KIT715 teks daugiau gyventojų

Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujos statinių mokestinės vertės, nuo kurių apskaičiuojami nekilnojamojo turto mokesčiai, todėl daugiau gyventojų iki gruodžio 15 d. teks pateikti Nekilnojamojo turto mokesčio deklaraciją (KIT715 forma) ir sumokėti nekilnojamojo turto mokestį už 2021 metus, jei nekomercinės paskirties nekilnojamojo turto (gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statinių (patalpų), žuvininkystės statinių ir inžinerinių statinių) vertė patenka į 150–220 tūkst. eurų viršijantį intervalą • Nekilnojamojo turto objektų mokestinė vertė, įsigaliojusi nuo 2021 m. sausio 1 d., bus naudojama nekilnojamojo turto mokesčiui apskaičiuoti 5 metus (2021, 2022, 2023, 2024, 2025 metais, išskyrus atvejus, kai Vyriausybės nustatyta tvarka bus numatyta kitaip).
 

Registrų centro atvertais finansinių ataskaitų duomenimis jau pasinaudojo šimtai vartotojų

Registrų centrui atvėrus vienus aktualiausių visuomenėje duomenų rinkinių su įmonių finansinių ataskaitų duomenimis, šie duomenys iškart sulaukė didelio atvirų duomenų naudotojų susidomėjimo: kai liepos mėnesį buvo atverti juridinių asmenų finansinių ataskaitų duomenų rinkiniai, juos jau atsisiuntė apie 600 unikalių vartotojų.
 

Rinktis elektros energijos tiekėją padės skaičiuoklė

Gyventojai (buitiniai vartotojai) namų ūkio reikmėms suvartojantys nuo 1 tūkst. iki 5 tūkst. kWh elektros per metus, iki š. m. gruodžio 18 d. turi pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją, o priimti sprendimą padės Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos sukurta elektros kainų palyginimo skaičiuoklė.
 

Seimas ėmėsi keisti azartinių lošimų reguliavimą

Seimas po svarstymo pritarė Azartinių lošimų ir Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymų pataisoms, kuriomis siūloma įvesti naują licencijų rūšį − licencijos organizuoti nuotolinius lošimus, taip pat įteisinti naują loterijų ir lošimų mokesčio rūšį – vienkartinį mokestį už licencijų organizuoti azartinius lošimus išdavimą • Be to, siekiama nustatyti, kad leidimai visoms lošimų vietoms turėtų būti išduoti tik gavus savivaldybės tarybos sutikimą ir galiotų 5 metus, išskyrus nuotolinius lošimus • Taip pat būtų keičiamos nuostatos dėl įstatinio kapitalo reikalavimų, nustatant, kad skirtingas veiklas vykdančios bendrovės turėtų ir skirtingą įstatinį kapitalą.
 

Siūlomi pokyčiai dėl jaunų šeimų pirmojo būsto regionuose įsigijimo

Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo pataisas, pagal kurias siūloma trumpinti laikotarpį, po kurio jaunai šeimai nebereikėtų grąžinti gautos subsidijos, jei ji norės būstą parduoti • Taip pat būtų keičiamos pažymų, patvirtinančių teisę į finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms, išdavimo sąlygos.
 

Trumpesnė izoliacijos trukmė ir specialus izoliacijos algoritmas – ugdymo įstaigoms

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. rugsėjo 22 d. įsakymu Nr. V-2142 pakeitus sergančių koronaviruso infekcija, įtariamų, kad serga, ir sąlytį su sergančiuoju turėjusių asmenų izoliavimo taisykles, nuo rugsėjo 23 d. izoliacijos trukmė sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) turėjusiems asmenims sutrumpinta nuo 14 iki 10 dienų, o ugdymo įstaigoms patvirtintas atskiras izoliacijos algoritmas.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2021  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama