SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. rugsėjo 21 d.
Nr. 35 (1214) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Būtiniausių bankų paslaugų krepšelio kaina kitąmet nesikeis

Lietuvos banko valdyba patvirtino 2022 metais galiosiantį maksimalų komisinio atlyginimo už pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą dydį – 1,45 Eur per mėnesį, kuris įsigalios nuo 2022 m. sausio 1-osios ir galios visus 2022 metus, t. y. iki 2022 m. gruodžio 31 d. • Toks pat dydis yra nustatytas ir šiems metams.
 

COVID-19 paveiktų šalių sąrašas: izoliuotis reikia atvykstantiems iš Latvijos, Rumunijos ir Liuksemburgo

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. rugsėjo 17 d. įsakymu Nr. V-2100 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, nuo rugsėjo 20 d. į raudoną zoną perėjo Latvija, Rumunija ir Liuksemburgas (iš jų atvykstantiems reikia ne tik atlikti tyrimą prieš kelionę į Lietuvą, bet ir atvykus 10 dienų izoliuotis), į geltoną zoną pateko Islandija ir Portugalija (izoliuotis nereikia, tačiau privaloma du kartus išsitirti dėl COVID-19 – prieš ir po atvykimo), o į žaliąją zoną, kaip ir praėjusią savaitę, įtrauktos dvi valstybės – Lenkija ir Čekija (reikia atsivežti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą).
 

Darbo sutarties nutraukimas, darbuotojui sulaukus pensinio amžiaus

Valstybinė darbo inspekcija, gaunanti klausimų apie darbo sutarties nutraukimą, kai darbuotojui yra sukakęs pensinis amžius, paaiškina, kaip tokius atvejus reglamentuoja Darbo kodekso 26 ir 56 straipsniai.
 

Išbandymo darbe laikotarpis

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina apie Darbo kodekso 36 str., įtvirtinantį susitarimo dėl išbandymo ypatumus: ar gali būti pratęstas darbo sutarties šalių, t. y., darbuotojo ir darbdavio, sulygtas išbandymo laikotarpis ir prieš kiek laiko reikia įspėti kitą darbo sutarties šalį, norint nutraukti darbo sutartį išbandymo laikotarpiu.
 

Kaip galima sumuoti mamadienius (tėvadienius)?

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, kaip turėtų būti sumuojamas papildomas poilsio laikas (vadinami mamadieniai/tėvadieniai), darbuotojams, auginantiems vaikus.
 

Kelių eismo taisyklių pakeitimai

Vyriausybė 2021 m. rugsėjo 15 d. nutarimu Nr. 744 pakeitė Kelių eismo taisykles (KET), kurių pakeitimai įsigalios dviem etapais – nuo 2022 m. sausio 1 d. ir birželio 1 d. • Nuo 2022 m. sausio 1 d. bus uždrausta parkuotis kelio ir išvažiavimo iš kiemo sankirtose, keisis avarinio koridoriaus sudarymo tvarka, patikslinta tvarka apsisukant šviesoforu reguliuojamoje sankirtoje ir išvažiuojant iš greitėjimo juostos ar įvažiuojant į ją, taip pat įtvirtinamas įpareigojimas nedelsiant patraukti įkrautą elektromobilį iš įkrovimo vietos • Nuo 2022 m. birželio 1 d. į KET įtraukiami nauji kelio ženklai „Dviračių gatvė“, „Motorinių dviračių eismas draudžiamas“, „Gyvenamųjų transporto priemonių eismas draudžiamas“, nebeliks ženklų „Internetas“ ir „Radijo stotis“, atsiras atskiri šviesoforo signalai maršrutiniam transportui ir dvi eismo juostos, žymimos raide „A“ bei simboliu „A+“.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugsėjo 27 d., kalendorius.
 

Ne visi ūkininkai privalo testuotis dėl COVID-19

Žemės ūkyje besidarbuojantiems asmenims, įsigaliojus rugsėjo 13 d. reikalavimams, testuotis, ar neserga COVID-19, nereikia, nes šios veiklos nėra priskirtos gamybos įmonių darbuotojų veiklai – pranešė Žemės ūkio ministerija • Taigi, kokiose veiklose/srityse dirbantiems darbuotojams yra privaloma testuotis dėl Covid-19 ligos?
 

Nuo pandemijos nukentėję mokesčių mokėtojai jau sudarė mokestinės paskolos sutarčių be palūkanų 685 mln. eurų sumai

Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, kad 39,2 tūkst. mokesčių mokėtojų, kurie buvo įtraukti į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus ir turi mokestinę nepriemoką, jau sudarė daugiau nei 14 tūkst. mokestinės paskolos sutarčių be palūkanų 685 mln. eurų sumai.
 

Nuo spalio 1 d. Lietuvoje liks tik vienas skubiosios pagalbos telefono numeris – 112

Nuo spalio 1 d. visiems pagalbos prašymams, kai reikalinga iš(si)kviesti policiją, priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ar greitosios medicinos pagalbos tarnybą, Lietuvoje liks tik vienas skubiosios pagalbos telefono ryšio numeris – 112.
 

Seimas ėmėsi Darbo kodekso pakeitimų

Seimas pradėjo svarstyti tris Darbo kodekso pakeitimų projektus, kurie paliestų prastovose dėl Vyriausybės paskelbto karantino ar ekstremaliosios situacijos esančius ir darbą keisti nusprendusius darbuotojus – jie liktų be išeitinių išmokų, taip pat siūloma patikslinti tvarką, pagal kurią darbdaviai nuotolinio darbo metu privalėtų padengti darbuotojų patiriamas išlaidas, bei numatyti, kad teise į „mamadienius“ arba „tėvadienius“ pasinaudoti galėtų ir tėvai, auginantys 2 arba 3 ir daugiau vaikų ne iki 12 metų, bet 16 metų.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2021  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama