SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. rugsėjo 14 d.
Nr. 34 (1213) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

COVID-19 paveiktų šalių sąraše žalioje zonoje liko tik dvi šalys

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. rugsėjo 10 d. įsakymu Nr. V-2049 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, nuo rugsėjo 13 d. žalioje zonoje liko tik Čekija ir Lenkija, o į geltoną zoną perėjo Ispanijos salos – Tenerifė ir Gran Kanarija, Portugalijos sala – Madeira bei Švedija.
 

GPMĮ 17 str. 1 dalies komentaro apie kai kurias neapmokestinamąsias pajamas atnaujinimai

Valstybinė mokesčių inspekcija parengė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) 17 str. „Neapmokestinamos pajamos“ 1 dalies 2 punkto apibendrintą paaiškinimą (komentarą) apie pajamų mokesčiu neapmokestinamas iš valstybės ir savivaldybių biudžetų mokamas pašalpas, „Sodros“ mokamas nepensines išmokas, taip pat atnaujino 5 punkto 3 pavyzdį, susijusį su neapmokestinamosiomis piniginėmis kompensacijomis viešųjų renginių ir aukšto meistriškumo stovyklų dalyviams, bei pakeitė 25 ir 55 punktų komentarą, paaiškinantį apie neapmokestinamosioms pajamoms priskiriamas pajamas, gautas kaip labdara arba parama, ir pajamas, gautas teikiant paslaugas pagal paslaugų kvitą.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugsėjo 20 d., kalendorius.
 

Patvirtintos naujos redakcijos Mokestinio tyrimo atlikimo taisyklės

Gruodžio 1 d. įsigalios VMI prie LR FM viršininkės 2021 m. rugpjūčio 30 d. įsakymu Nr. VA-50 pakeistos ir nauja redakcija išdėstytos Mokestinio tyrimo atlikimo taisyklės, kuriose reglamentuotos dvi mokestinio tyrimo formos: mokesčių mokėtojų veiklos stebėsena bei veiklos kontrolė, kuri apima ir mokesčių mokėtojo vizitavimą.
 

Pavyzdinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM311 formos ir jos priedų pildymo taisyklių pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. rugsėjo 3 d. įsakymu Nr. VA-51 pakeitė Pavyzdinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM311 formos ir jos priedų užpildymo, pateikimo bei tikslinimo taisykles, kuriose pakeitimai, taikomi nuolatiniams Lietuvos gyventojams deklaruojant 2021 m. pajamas, atlikti, atsižvelgiant į pakeistas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas, taikomas 2021 m. mokestiniu laikotarpiu, taip pat į pasikeitusias pajamų sumas, kurias viršijus taikomi progresyvūs pajamų mokesčio tarifai, bei pasikeitusius mėnesio ir metinio neapmokestinamųjų pajamų dydžius.
 

Siūlomi pokyčiai padėtų lengviau įsigyti būstą ir pagerintų socialinio ar savivaldybės būsto nuomos sąlygas

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūlo įtvirtinti pakeitimus, pagal kuriuos būstas taptų labiau prieinamas šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, daugiavaikėms šeimoms (auginančioms 3 ar daugiau vaikų), neįgaliesiems, tremtiniams. 
 

Studentai testuotis gali rečiau, o keliauti viešuoju transportu – visi piliečiai

Nepasiskiepiję nuo COVID-19 ligos ar ja nepersirgę aukštųjų mokyklų studentai bei asmenys, kurie mokosi pagal tęstinio profesinio mokymo programas, norėdami dalyvauti kontaktiniuose užsiėmimuose, iki spalio 15 d. gali testuotis kas 7–10 dienų, o nuo rugsėjo 13 d. be galimybių paso galima važiuoti visu viešuoju transportu • Tokie pakeitimai atlikti Vyriausybės 2021 m. rugsėjo 8 d. nutarimuose Nr. 714 ir Nr. 715.
 

Verslo naujokams – tiesioginės Invegos paskolos „Startuok“

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (Invega) pradeda įgyvendinti naują paskolų finansinę priemonę „Startuok“, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo lėšomis • Ši priemonė, pagal kurią Invega pradės teikti tiesiogines paskolas, skirta iki 3 metų veikiantiems smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektams bei socialinio poveikio projektus vykdančioms SVV įmonėms, veikiančioms ne ilgiau kaip 5 metus.
 

Virtualaus buhalterio i.APS naujovė savarankiškai dirbantiems

Valstybinė mokesčių inspekcija patobulino individualią veiklą vykdantiems gyventojams (įsigijusiems verslo liudijimą ar dirbantiems pagal pažymą) skirtą supaprastintos buhalterinės apskaitos programą – virtualų buhalterį i.APS • Nemokama VMI e.paslauga besinaudojantys smulkieji verslininkai programoje jau gali naudoti ir užsakymo formą, t. y. sukurti, redaguoti, atspausdinti išankstinę sąskaitą faktūrą.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2021  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama