SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. rugsėjo 7 d.
Nr. 33 (1212) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

COVID-19 paveiktų šalių sąraše – „žalios“ tik keturios valstybės

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. rugsėjo 3 d. įsakymu Nr. V-1996 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, nuo rugsėjo 6 d. žalioje zonoje liko tik 4 valstybės (Lenkija, Čekija, Slovakija ir Vengrija, iš kurių atvykant reikia atsivežti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą), o į raudoną zoną perėjo Kroatija ir Slovėnija, todėl iš jų atvykstantiems būtina ne tik atlikti tyrimą prieš kelionę į Lietuvą, bet ir atvykus 10 dienų izoliuotis.
 

Didesnė trečiųjų šalių piliečius priimančių įmonių atsakomybė

Nuo birželio 15 d. įsigaliojo Užimtumo įstatymo 56 str. „Nelegalus darbas ir atsakomybė už jį“ pakeitimas, numatantis, kad Lietuvos Respublikoje veikiančios įmonės, priėmusios laikinai dirbti trečiųjų šalių piliečius, komandiruotus iš užsienio įmonių, yra atsakingos už šių darbuotojų darbo Lietuvoje teisėtumą • Apie tai priminusi Valstybinė darbo inspekcija teigia, kad priimdama komandiruotą darbuotoją, kuris yra trečiosios šalies pilietis, Lietuvos įmonė tampa atsakinga, jei kitoje valstybėje šis darbuotojas yra įdarbintas nelegaliai.
 

Dienpinigių mokėjimas ir jų mažinimas į komandiruotę vykstančiam darbuotojui

Valstybinė darbo inspekcija priminusi dienpinigių mokėjimo tvarką, į komandiruotę vykstantiems darbuotojams, paaiškina, kiek darbdavys gali mažinti darbuotojo dienpinigius, kur ir kaip įforminamas sprendimas dėl mažesnių dienpinigių dydžio nustatymo bei kada dienpinigiai negali būti mažinami.
 

Galimybių pasą galima gauti ir „Sodroje“, pašte bei vaistinėse

Gyventojai, kurie neturi galimybės savarankiškai atsisiųsti galimybių paso interneto svetainėje gpasas.lt ar atsispausdinti popierinio paso varianto, jį nemokamai gali gauti ne tik Registrų centro padaliniuose, bet ir „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuose, taip pat visuose Lietuvos pašto skyriuose bei vaistinėse.
 

Iki kitų metų atidėtas reikalavimas turgaviečių mėsos prekeiviams pildyti elektroninius apskaitos žurnalus

Žemės ūkio ministras 2021 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu Nr. 3D-542 pakeitė Prekybos žemės ūkio ir maisto produktais turgavietėse darbo taisykles ir iki 2022 m. sausio 1 d. atidėjo reikalavimą pildyti Turgavietėje ar viešojoje prekybos vietoje parduodamų žemės ūkio ir maisto produktų elektroninį apskaitos žurnalą • Iki š. m. gruodžio 31 d. turgavietės prekybininkai gali rinktis, kokią apskaitą vesti – popierinę ar elektroninę, t. y. pildyti Turgavietės e. žurnalą neprivaloma ir vietoje jo minėtu laikotarpiu galima pildyti popierinį apskaitos žurnalą, o nuo 2022 m. sausio 1 d. Turgavietės e. žurnalas bus privalomas.
 

Individualią veiklą vykdantiems – iki 70 proc. kompensacija už patalpų nuomą ir jų eksploatavimu susijusioms išlaidoms padengti

Nuo Covid-19 nukentėję individualią veiklą vykdantys gyventojai (dirbantys pagal verslo liudijimą ir/arba įregistravus individualią veiklą pagal pažymą) ir nuomojamose patalpose vykdantys individualią veiklą, kuri buvo įtraukta į antrojo Karantino metu ribotų ir netiesiogiai ribotų ūkinių veiklų sąrašą, iki spalio 15 d. gali UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) teikti paraiškas bei gauti iki 70 proc. kompensaciją už su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusias išlaidas • Ekonomikos ir inovacijų ministrė 2021 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. 4-967 patvirtino Nuo COVID-19 nukentėjusio individualią veiklą vykdančio asmens kompensacijos daliai pastoviųjų veiklos išlaidų padengti paraiškos formą.
 

Išskaitos iš darbuotojo darbo užmokesčio

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina Darbo kodekse ir kituose įstatymuose reglamentuotus atvejus bei tvarką, kada gali būti daromos išskaitos iš darbuotojo darbo užmokesčio, taip pat kokie yra Civilinio proceso kodekse nustatyti išskaitų iš darbo užmokesčio dydžiai.
 

Kitąmet MMA siūloma didinti iki 730 eurų, o MVA – iki 4,47 euro

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo Vyriausybei nuo 2022 metų pradžios minimalią mėnesinę algą (MMA) didinti iki 730 eurų, o minimalųjį valandinį atlygį (MVA) – iki 4,47 euro • Anksčiau SADM siūlė nuo 2022 m. MMA didinti iki 703 Eur, o MVA – iki 4,3 Eur • Dabar, t. y. nuo 2021 m. sausio 1 d., MMA neatskaičius mokesčių yra 642 Eur, o MVA – 3,93 Eur • Dėl kitų metų MMA ir MVA dydžių rugsėjo 3 d. buvo tariamasi Trišalėje taryboje, kurią sudaro darbdavių, darbuotojų (profesinių sąjungų) ir Vyriausybės atstovai, tačiau sutarimo nepasiekta, todėl galutinį sprendimą priims Vyriausybė.
 

Kompensacijos apgyvendinimo paslaugų teikėjams už turistams suteiktą trečiąją nakvynę

Apgyvendinimo paslaugų teikėjai nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 8 d. gali pasinaudoti valstybės suteikiama kompensacija – turistams, turintiems specialų kodą bei įsigijusiems dvi nakvynes, trečiąją suteikti nemokamai. Tai reiškia, kad turistai turės sumokėti už pirmas dvi (ir, jei apsistos ilgesniam laikui, už vėlesnes) nakvynes, o trečiosios nakvynės mokestį, neviršijantį 65 Eur (su PVM), padengs valstybė negrąžinamosios subsidijos forma • Tai numato ekonomikos ir inovacijų ministrės 2021 m. rugpjūčio 25 d. įsakymu Nr. 4-944 patvirtintas Kompensavimo apgyvendinimo paslaugų teikėjams už turistams suteiktą trečiąją nakvynę tvarkos aprašas.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugsėjo 15 d., kalendorius.
 

Neturintys galimybių paso, maistą išsinešti gali atskirose restoranų ir kavinių patalpose

Nuo rugsėjo 4 d. galimybių paso neturintys žmonės, nuotoliniu būdu užsisakę maistą išsinešti, jį atsiimti turi tam paskirtoje vietoje, atskirtoje nuo patalpų, kuriose aptarnaujami klientai, turintys galimybių pasą • Šis reikalavimas, nustatytas rugsėjo 4 d. įsigaliojus sveikatos apsaugos ministrui, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovui 2021 m. rugsėjo 3 d. sprendimu Nr. V-1995 pakeitus viešojo maitinimo įstaigų būtinas sąlygas, galioja ne visoms viešojo maitinimo įstaigoms, o tik toms, kurios pasirinko dirbti su galimybių pasu.
 

Patvirtinti kriterijai, nustatantys, kokiems darbuotojams nereikia testuotis dėl COVID-19

Sveikatos apsaugos ministras 2021 m. rugpjūčio 27 d. įsakymu Nr. V-1946 patvirtino kriterijus, kuriais vadovaujantis darbuotojams neatliekami sveikatos patikrinimai, ar neserga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas.
 

VDI tikrins, ar darbdaviai laikosi dėl COVID-19 taikomų apribojimų

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informavo, kad įgyvendinant Vyriausybės politiką visuomenės, įskaitant ir darbuotojus jų darbo vietose, kolektyviniam imunitetui nuo COVID-19 pasiekti, tikrins, ar darbdaviai laikosi taikomų apribojimų kontrolės.
 

VMI: nesąžiningų automobilių pardavėjų lauks baudos

Valstybinė mokesčių inspekcija priminė, kad rugsėjo 1 d. baigėsi tolerancijos laikotarpis, susijęs su atsakomybės taikymu dėl transporto priemonės savininko deklaravimo kodo (SDK) pažeidimų – tvarkos nesilaikantys asmenys sulauks administracinės atsakomybės (nuo 150 iki 300 eurų siekiančios baudos, o padarius pakartotinį pažeidimą – nuo 440 iki 600 eurų).
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2021  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama