SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. rugpjūčio 24 d.
Nr. 32 (1211) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Apskaitos registrų, naudojant elektroninę sąsają, tvarkymo reikalavimai

Liepos 1 d. įsigaliojo VMI prie LR FM viršininko 2021 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. VA-40 patvirtinti Apskaitos registrų, susijusių su Europos Sąjungoje vykdomu prekių tiekimu (paslaugų teikimu) neapmokestinamajam asmeniui, naudojant elektroninę sąsają, tvarkymo reikalavimai, nustatantys apmokestinamųjų asmenų, sudarančių sąlygas, naudojant elektroninę sąsają, tiekti prekes (teikti paslaugas) neapmokestinamajam asmeniui (pirkėjui), kai tokių prekių tiekimo (paslaugų teikimo) vieta, vadovaujantis PVM įstatymo 12, 12-1, 13 ir 13-2 straipsnių arba atitinkamų kitų valstybių narių teisės aktų nuostatomis, yra Europos Sąjungoje, apskaitos registrų tvarkymo reikalavimus ir šiuose registruose kauptinus duomenis.
 

Covid-19 šalių sąrašo raudonojoje zonoje – Norvegija, Vokietija, Bulgarija, Lichtenšteinas ir Taso sala

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. rugpjūčio 20 d. įsakymu Nr. V-1906 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, įsigaliojusį nuo rugpjūčio 23 d., į raudoną zoną pateko Norvegija, Vokietija, Bulgarija, Lichtenšteinas ir Taso sala Graikijoje, o į geltoną zoną – Latvija ir Malta.
 

Galimybių pasą galima gauti ir savivaldybėse bei seniūnijose

Registrų centro darbuotojai pradėjo lankytis savivaldybėse, kuriose nėra fizinio Registrų centro klientų aptarnavimo padalinio, ir sutartu laiku vietos gyventojams nemokamai atspausdina vadinamąjį galimybių pasą.
 

Ką reikia žinoti pirmą kartą įsidarbinant

Pirmasis darbas kiekvienam jaunam žmogui yra naujo gyvenimo pradžia • Tam, kad pirmoji darbovietė nepaliktų nusivylimo ar nuoskaudų, jaunajam darbuotojui reikia žinoti ne tik kaip turi būti sudaryta darbo sutartis, bet ir kokios yra darbo sutarčių rūšys, kaip apmokama už darbą poilsio arba švenčių dieną, naktį ar dirbant viršvalandžius, kada galima pasinaudoti kasmetinėmis atostogomis, kokiais pagrindais gali būti nutraukiama darbo sutartis, taip pat ir kitas Darbo kodekse numatytas teises bei pareigas.
 

Keičiant nuolatinę gyvenamąją vietą į Lietuvą iš trečiųjų šalių pargabenamiems asmeniniams daiktams importo mokesčiai netaikomi

Keičiant nuolatinę gyvenamąją vietą ar persikeliant iš trečiosios šalies gyventi į Lietuvą, tenka parsigabenti nemažai asmeninio turto • Lietuvos muitinė paaiškina, ką daryti, kad šie daiktai nebūtų apmokestinti importo mokesčiais.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugpjūčio 31 d., kalendorius.
 

Naftos produktų, bioproduktų, kitų degiųjų skystų produktų ir gamtinių dujų apskaitos taisyklių pakeitimai

Rugpjūčio 10 d. įsigaliojo VMI prie LR FM viršininko 2021 m. rugpjūčio 9 d. įsakymu Nr. VA-49 pakeistos Naftos produktų, bioproduktų, kitų degiųjų skystų produktų ir gamtinių dujų apskaitos taisyklės, kurių pakeitimais įteisinta galimybė apskaitos žurnalų duomenis tvirtinti kvalifikuotu elektroniniu parašu arba pažangiu elektroniniu parašu, kai yra užtikrinamas duomenų tikrumas ir nepakeičiamumas, bei galimybė kontrolinio tikrinimo metu žurnalo duomenis pateikti mokesčių administratoriui.
 

Rugsėjo 1-ąją vaikų iki 14 metų tėvai gali pasinaudoti laisvu pusdieniu

Pirmąją mokslo metų dieną tėvai, auginantys vaiką iki 14 metų, kuris mokosi pagal priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo programas, gali darbo metu pusė dienos dalyvauti Mokslo ir žinių dienos šventėje, o už laisvą pusdienį darbuotojams mokamas vidutinis jų darbo užmokestis • Tačiau šia Darbo kodekse numatyta garantija negali pasinaudoti tie darbuotojai, kurie turi teisę į vadinamąjį mamadienį/tėvadienį.
 

Ruošiamasi keisti globos (rūpybos) išmokų mokėjimo tvarką

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Išmokų vaikams įstatymo pakeitimų projektą, kuriuo siūlo nuo 2022-ųjų metų didinti globos (rūpybos) išmoką: priklausomai nuo šeimoje, šeimynoje, globos centre ar vaikų globos institucijoje globojamo (rūpinamo) vaiko amžiaus ji siektų nuo 213 iki 266 Eur per mėnesį (dabar ši išmoka per mėnesį yra 160 Eur) • Be to, siūlomi pakeitimai dėl globos (rūpybos) išmokos tikslinio priedo mokėjimo buvusiam globėjui (rūpintojui), taip pat įsivaikinusiems vaiką įtėviams • Planuojama plėsti ir buvusiems globotiniams skiriamos vienkartinės išmokos įsikurti panaudojimo sąrašą, į jį įtraukiant dvirates transporto priemones.
 

Smulkiam verslui perorientuoti į elektroninę erdvę – 40 mln. eurų ES investicijų

Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės iki rugsėjo 20 d. gali Lietuvos verslo paramos agentūrai teikti paraiškas ir gauti nuo 10 tūkst. iki 50 tūkst. eurų siekiantį finansavimą elektroninės komercijos modeliams diegti pagal priemonę „E. komercijos modelis COVID-19“ • Šios priemonės, kuriai skirta 40 mln. eurų, projektų finansavimo sąlygų aprašas patvirtintas ekonomikos ir inovacijų ministrės 2021 m. rugpjūčio 17 d. įsakymu Nr. 4-913.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2021  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama