Registrų centro darbuotojai pradėjo lankytis savivaldybėse, kuriose nėra fizinio Registrų centro klientų aptarnavimo padalinio, ir sutartu laiku vietos gyventojams nemokamai atspausdina vadinamąjį galimybių pasą, kurį gali gauti asmenys, pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos, šia liga persirgę, turintys pakankamai antikūnų ar neigiamą mokamo PGR tyrimo rezultatą.
Vizitai į savivaldybes vyksta rugpjūčio 23–rugsėjo 9 dienomis. Rugpjūčio 23 d. Registrų centro darbuotojai aplankė Alytaus rajone esančias Raitininkų, Simno, Punios, Butrimonių ir Pivašiūnų seniūnijas, rugpjūčio 26 d. ketinama aplankyti Birštono savivaldybę, o paskutinėmis rugpjūčio dienomis numatoma išvyka į Kauno rajone esančias Babtų, Zapyškio ir Samylų seniūnijas, taip pat Kazlų Rūdos savivaldybę. Rugsėjo 2 d. galimybių pasą galės gauti Šiaulių rajone esančių Kuršėnų ir Gruzdžių seniūnijų, o rugsėjo 3 d. – Panevėžio rajono savivaldybės gyventojai. Detalesnį išvykų grafiką ir tikslius laikus bei vietas, kur gyventojai gali atvykti atsiimti galimybių paso, galima rasti Registrų centro interneto svetainėje čia.
Šiais vizitais siekiama sudaryti galimybes asmenims, nesinaudojantiems elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėmis (e. parašu ar e. bankininkyste), gauti galimybių pasą. Nurodytu laiku atvykusiems gyventojams tereikia su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą, o Registrų centro specialistai, sistemoje patikrinę duomenis ir įsitikinę, kad asmeniui priklauso galimybių pasas, jį atspausdina ir įteikia.
Žadama, kad jau šią savaitę galimybių pasą bus galima gauti ir „Sodroje“ bei vaistinėse. Taip pat Registrų centras yra aptaręs galimus techninius sprendimus dėl galimybių paso išdavimo su loterijų organizatore „Olifėja“.
Kur greičiausiai galima gauti galimybių pasą
Galimybių pasą galima atsisiųsti apsilankius puslapyje www.gpasas.lt ir patvirtinus savo tapatybę elektroninėmis priemonėmis (e. parašu arba e. bankininkyste). Tokių priemonių neturintiems ar jomis nesinaudojantiems asmenims galimybių pasas nemokamai išduodamas Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, pateikus asmens dokumentą (teritorinių Registrų centro padalinių sąrašą galima rasti čia). Šie klientai aptarnaujami ir be išankstinės registracijos, tačiau nenorint laukti gyvoje eilėje ir siekiant efektyviau planuoti savo laiką patartina vizitui užsiregistruoti iš anksto.
Galimybių pasas suteikiamas, jeigu asmuo yra pasiskiepijęs nuo COVID-19 ligos, yra persirgęs COVID-19 liga, turi neigiamą mokamą PGR tyrimo rezultatą. Taip pat galimybių pasą gali turėti ir asmenys, kurie nuo rugpjūčio 16 d. yra pasidarę serologinį antikūnų tyrimą ir turi pakankamai antikūnų. Šiems asmenims galimybių pasas galioja 60 dienų nuo antikūnų tyrimo atlikimo datos.
Be to, Vyriausybės sprendimu, galimybių pasas negeneruojamas remiantis greitaisiais antigeno testo rezultatais, o tik gavus neigiamą mokamo PGR testo rezultatą. Tokiais atvejais galimybių pasas galioja 48 val., skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.
Pasiskiepijusiems ar persirgusiems COVID-19 liga galimybių pasą reikalinga atnaujinti kas 60 dienų.
Vietoj galimybių paso galioja ir kiti dokumentai
Registrų centras primena, kad pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas patvirtintas taisykles, asmenys vietoj galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš E. sveikatos sistemos: ES skaitmeninį COVID sertifikatą (vakcinacijos ir persirgimo dalis), vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, neigiamo PGR testo ar teigiamą antikūnų rezultato išrašą. Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti prie E. sveikatos sistemos, gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga. Galima naudoti telefone arba atspausdintus.
Tačiau rekomenduojama turėti galimybių pasą, kaip paprastesnę ir patogesnę priemonę. Patikrinti galimybių pasą yra labai paprasta – užtenka nuskanuoti QR kodą.
Nuo rugsėjo 13-osios – ribojimai neturintiems galimybių paso
Primintina, kad nuo rugsėjo 13 d. galimybių paso neturintiems asmenims bus pradėti taikyti apribojimai.
Pvz., be galimybių paso nuo rugsėjo 13 d. nebus galima lankytis didesnėse nei 1 500 kv. m. ir atskiro įėjimo iš lauko neturinčiose parduotuvėse, turgavietėse, prekiaujančiose ne maistu, veterinarijos, gyvūnų, optikos prekėmis ir ortopedijos techninių priemonėmis, taip pat prekybos centruose, kurių plotas didesnis nei 1 500 kv. m; patekti į grožio salonus, sporto klubus; užsisakyti smulkaus remonto paslaugas, jeigu kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ilgiau nei 15 min.; važiuoti viešuoju tarpmiestiniu ir tarptautiniu transportu, t. y. tolimojo bei tarptautinio susisiekimo maršrutais.