SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. rugpjūčio 17 d.
Nr. 31 (1210) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše į geltoną zoną įrašytos dar 3 šalys

Sveikatos apsaugos ministras 2021 m. rugpjūčio 8 d. įsakymu Nr. V-1858 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, iš žalios zonos į geltoną zoną pateko Bulgarija, Lichenšteinas ir Slovėnija • Tai reiškia, kad nuo rugpjūčio 16 d. atvykusieji iš šių šalių privalo du kartus išsitirti dėl COVID-19.
 

Darbo laiko režimo pasirinkimo galimybės

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad be pastaraisiais metais tapusio populiaraus nuotolinio darbo, dar galima rinktis vieną iš penkių darbo laiko režimų, kuris labiausiai atitiktų darbuotojo poreikius: nekintančios darbo dienos trukmės ir darbo dienų per savaitę skaičiaus, suminės darbo laiko apskaitos, lankstaus darbo grafiko, suskaidytos darbo dienos ir individualaus darbo laiko.
 

Individualią veiklą vykdantiems asmenims – iki 70 proc. nuomos mokesčio kompensacija

Vyriausybei 2021 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 666 nauja redakcija išdėsčius priemonės „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusiems individualią veiklą vykdantiems asmenims“ lėšų skyrimo ir administravimo tvarkos aprašą, nuo COVID-19 nukentėjusiems individualią veiklą vykdantiems asmenimis (dirbantiems pagal verslo liudijimą ir/arba įregistravus individualią veiklą pagal pažymą) subsidijų forma bus kompensuojama iki 70 proc. nuo 2020 m. lapkričio 1 d. iki 2021 m. balandžio 30 d. patirtų su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidų, tačiau ne daugiau kaip 20 tūkst. eurų.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugpjūčio 25 d., kalendorius.
 

Nauji ribojimai neturintiems galimybių paso

Vyriausybė 2021 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 651 pakeitė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo sąlygas ir įvedė papildomus ribojimus kontaktinių paslaugų teikimui, ūkinės veiklos vykdymui ir dalyvavimui renginiuose, kurie taikomi galimybių paso neturintiems asmenims: vieni ribojimai įsigaliojo nuo rugpjūčio 16 d., o kiti įsigalios nuo rugsėjo 13 d. • Nuo rugsėjo 13 d. visos kontaktinės paslaugos turės būti teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka galimybių paso kriterijus.
 

Naujos formos, pranešant Valstybinei darbo inspekcijai apie darbo tarybą įmonėje ir darbuotojų atstovus

Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius 2021 m. rugpjūčio 16 d. įsakymu Nr. EV-186 patvirtino nuo rugpjūčio 17 d. galiojančias dvi pavyzdines formas: Pranešimo apie darbuotojų atstovus pavyzdinę formą ir Pranešimo apie darbo tarybos nesudarymą (veiklos pabaigą) pavyzdinę formą.
 

Paaiškinimai apie siūlomą įteisinti automobilių taršos mokestį

Transporto priemonių savininkams kylant abejonių, kas, kiek ir už kokius automobilius turės mokėti registracijos ir naudojimo mokesčius, siūlomus Motorinių transporto priemonių taršos mokesčio įstatymo projekte, Aplinkos ministerija pateikė atsakymus į dažniausiai viešumoje iškylančius klausimus.
 

Periodiškai tirtis dėl COVID-19 turės ir gamybos įmonių darbuotojai

Nuo rugsėjo 13 d. profilaktiškai periodiškai ne rečiau kaip kas 7–10 dienų testuotis privalės nuo COVID-19 nepasiskiepiję ar šia liga nepersirgę gamybos įmonių darbuotojai, taip pat tikrintis, ar neserga COVID-19, turės visi darbuotojai, turintys tiesioginį, bet nebūtinai nuolatinį, kontaktą darbo funkcijų atlikimo ar veiklos vykdymo vietoje su kitais asmenimis, jei jie patenka į Vyriausybės nustatytas darbų ir veiklų sritis, kuriose dirbant privaloma testuotis reguliariai (periodiškai), taip pat atlikti testą prieš pradedant dirbti • Tokia prievolė nustatyta Vyriausybės 2021 m. rugpjūčio 11 d. nutarime Nr. 645, įsigaliosiančiame rugsėjo 13 d.
 

Sąskaitose už elektrą – daugiau informacijos

Nuo rugsėjo 1 d. elektros energijos vartotojai tiekėjų sąskaitose matys daugiau detalios informacijos apie mokamą elektros kainą bei galimybes rinktis tiekėją • Šie pokyčiai įtvirtinti energetikos ministro 2021 m. liepos 26 d. įsakymu Nr. 1-175 pakeistose Elektros energijos tiekimo ir naudojimo taisyklėse ir įsakymu Nr. 1-176 pakeistame Buitinių vartotojų su tiekėjais sudaromų elektros energijos pirkimo-pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarčių standartinių sąlygų apraše.
 

Visiems švietimo pagalbos specialistams nustatyta ne ilgesnė nei 36 valandų darbo savaitė

Vyriausybė 2021 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 669 pakeitė Sutrumpinto darbo laiko normų ir apmokėjimo tvarkos aprašą ir nuo rugsėjo 1 d. nustatė 36 valandų darbo laiką per savaitę tiems švietimo pagalbos specialistams, kuriems iki šiol nebuvo taikoma sutrumpinto darbo laiko norma: judesio korekcijos specialistams, psichologams, psichologų asistentams, taip pat socialiniams pedagogams, logopedams, specialiesiems pedagogams, surdopedagogams ir tiflopedagogams.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2021  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama