SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. rugpjūčio 10 d.
Nr. 30 (1209) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Būsimi ribojimai neturintiems galimybių paso

Vyriausybė rugpjūčio 11 d. posėdyje svarstys ir keis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo sąlygas, nuo rugsėjo 13 d. įvedant apribojimus neturintiems galimybių paso žmonėms, kurie negalėtų lankytis būtinųjų prekių parduotuvėse, kurių plotas didesnis nei 1 500 kv. m, jiems užsivertų grožio salonai, renginiai patalpose, nebūtų galima naudotis tarpmiestiniu ir tarptautiniu viešuoju transportu, o bibliotekose bus galima tik atsiimti/grąžinti knygas • Be to, planuojama keisti galimybių paso gavimo sąlygas – norint jį gauti, nebetiktų antigeno testas, tačiau bus įtrauktas teigiamas serologinis tyrimas (antikūnų testas).
 

Izoliuotis reikia atvykusiems iš Estijos, Islandijos, Švedijos ir Suomijos

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. rugpjūčio 6 d. įsakymu Nr. V-1821 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, įsigaliojusį nuo rugpjūčio 9 d., į raudoną zoną pateko Estija, Islandija, Švedija ir Suomija, todėl iš jų atvykstantiems reikia ne tik atlikti tyrimą prieš kelionę į Lietuvą, bet ir atvykus 10 dienų izoliuotis • Atvykstantiems iš Liuksemburgo ir Vokietijos, kurios priskirtos geltonąjai zonai, išsitirti dėl COVID-19 privaloma du kartus, o Čekiją įrašius į žaliąją zoną, atvykstant iš jos reikia tik atsivežti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.
 

Kaip apmokama valstybės tarnautojams, dirbusiems poilsio bei švenčių dienomis?

Liepos 15 d. įsigaliojo pakeista Valstybės tarnybos įstatymo 28 str. 2 dalis dėl apmokėjimo valstybės tarnautojams už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties, viršvalandinį darbą • Atsižvelgiant į šiuos pokyčius, Valstybės tarnybos departamentas atnaujino rekomendaciją dėl apmokėjimo ir kompensavimo už darbą poilsio ir švenčių dienomis praktinio įgyvendinimo.
 

Lietuva laikinai netaiko importo muitų ir PVM įvežamoms paramos prekėms, skirtoms migrantams

Dėl išaugusio neteisėtų migrantų iš Baltarusijos antplūdžio į Lietuvą ir dėl to visoje šalyje paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos, Vyriausybė 2021 m. rugpjūčio 4 d. pakeitė du nutarimus, susijusius su laikinu (iki kol bus priimtas Europos Komisijos sprendimas) importo pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir muitų netaikymu paramos prekėms, skirtoms neteisėtai Lietuvos valstybės sieną perėjusiems migrantams.
 

Ligos išmokos siūloma nemokėti nepasiskiepijusiems ir susirgusiems Covid-19 liga

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimų projektą, kuriuo siūlo nustatyti, kad nuo spalio 1 d. ligos išmoka nebūtų mokama COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) susirgusiam asmeniui, kuris nuo šios užkrečiamosios ligos nėra pasiskiepijęs vakcina, išskyrus atvejus, kai asmuo nepasiskiepijęs dėl medicininių priežasčių, persirgo koronavirusu ar neužtikrintas vakcinos prieinamumas.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugpjūčio 16 d., kalendorius.
 

Nuo COVID-19 nukentėję išdėstyti mokesčius be palūkanų gali iki rugpjūčio 31 d.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, jog į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus įtrauktos įmonės ir individualią veiklą vykdantys gyventojai, taip pat veiklos nevykdantys gyventojai, kurie turi nesumokėtų mokesčių, iki š. m. rugpjūčio 31 d. turėtų kreiptis į VMI ir pateikti prašymą sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų • Prašymo nepateikus, nuo spalio 31 d. mokesčių nepriemokai, kuri susidarė iki rugpjūčio 31 d., galios įprasta mokesčių mokėjimo, mokestinės paskolos sutarties sudarymo tvarka – prašymą reikės pagrįsti finansinę būklę įrodančiais dokumentais, bus taikomos palūkanos.
 

Nustatyta tvarka, kaip trečia COVID-19 doze bus revakcinuojami imunosupresiniai pacientai

Sveikatos apsaugos ministras 2021 m. rugpjūčio 4 d. įsakymu Nr. V-1802 nustatė tvarką, reglamentuojančią didžiausios rizikos grupių pacientų skiepijimo trečiąja COVID-19 vakcinos doze • Revakcinacija bus taikoma praėjus ne mažiau kaip 6 mėn. po pilno vakcinacijos kurso.
 

Pranešimas iš mokesčių inspekcijos: kokios teisinės galimybės atsiranda gyventojams

Mokestinių ginčų komisija paaiškina gyventojams dėl jų galimybių apginti savo poziciją vietoje permokos gavus VMI pranešimą dėl deklaracijos tikslinimo.
 

Registrų centro atviruose duomenyse – ir įmonių finansiniai rezultatai

Registrų centro atvirų duomenų rinkinius papildė du nauji duomenų rinkiniai: juridinių asmenų pateiktų pelno (nuostolių) ataskaitų ir balanso ataskaitų duomenys • Atvertuose duomenų rinkiniuose galima rasti nuo 2015 metų pateiktų balanso ir pelno (nuostolių) ataskaitų duomenis.
 

Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų kvitų knygeles nuo rugsėjo pardavinės nebe „Sodra“

Nuo rugsėjo 1 d. įsigaliojus Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymo pakeitimams, žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų kvitų knygeles gamins ir pardavinės nebe „Sodra“, o Žemės ūkio ministerijai pavaldus Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2021  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama