SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. rugpjūčio 3 d.
Nr. 29 (1208) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Dėl psichosocialinės rizikos vertinimo bei mobingo darbe prevencijos VDI elektroniniu būdu inspektuos beveik 2 tūkst. įmonių

Valstybinė darbo inspekcija (VDI), vykdydama psichologinio smurto ir/ar mobingo darbe prevenciją, elektroniniu būdu tikrins 1 878 asmens sveikatos priežiūros, švietimo ir socialinės globos sektoriaus įmones, kuriose dėl atliekamų darbų bei vykdomos veiklos specifikos bei dėl VDI gautų pranešimų, skundų, paklausimų yra didžiausia psichologinio smurto ir mobingo grėsmė • Į Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2021 m. liepos 26 d. įsakymu Nr. EV-173 patvirtintą įmonių, įstaigų ir organizacijų, inspektuojamų elektroniniu būdu dėl psichosocialinės rizikos vertinimo bei mobingo darbe prevencijos, sąrašą įrašytos įmonės iki rugsėjo 15 d. turės elektroniniu būdu atsakyti į teminės ataskaitos „Psichosocialinės rizikos vertinimas bei mobingo darbe prevencija“ klausimus, tiesiogiai prisijungus prie Elektroninių paslaugų darbdaviams sistemos (EPDS).
 

Fiskalinio agento paskyrimas Jungtinės karalystės apmokestinamiesiems asmenims

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškino apie reikalavimą paskirti fiskalinį agentą Jungtinės Karalystės apmokestinamiesiems asmenims.
 

Ilgesnis galimybių paso galiojimo laikas

Nuo rugpjūčio 2 d. vadinamasis galimybių pasas galioja 30 dienų (anksčiau pasas galiojo tik 7 dienas) • Tikimasi, kad toks Ekonomikos ir inovacijų ministerijos priimtas sprendimas, kurį lėmė didėjantis pasiskiepijusių žmonių skaičius, palengvins galimybių paso naudojimą visiems Lietuvos gyventojams, nes atsinaujinti jį reikės kas 30 dienų.
 

Įmonėms, šiemet ir pernai įsigijusioms automobilių, VMI siunčia klausimynus

Įmonėms, kurios šiais ir praėjusiais metais įsigijo lengvųjų keleivinių ir krovininių automobilių, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) siunčia laiškus per Mano VMI su prašymu užpildyti klausimyną apie turimus automobilius, jų naudojimą privatiems poreikiams bei skaičiuojamas pajamas natūra.
 

Klientų srautams išaugus, „Sodra“ pajungė 10 papildomų telefono linijų

Išaugus interesantų skaičiui, „Sodros“ informacijos centre prijungta 10 papildomų telefono linijų – taip tikimasi sutrumpinti klientų laukimo laiką • Kreipiantis telefonu į „Sodrą“, geriausia rinktis ne piko valandas, o vykstantiems į klientų aptarnavimo skyrius/priimamuosius, vis dar būtina išankstinė registracija.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugpjūčio 16 d., kalendorius.
 

Muitinė primena: prekes, už kurias pirkimo metu sumokamas PVM, deklaruoja tik siuntų vežėjai

Lietuvos muitinės suteiktomis galimybėmis savarankiškai deklaruoti prekes, įsigytas trečiųjų šalių elektroninėse parduotuvėse, naudojasi vis daugiau gyventojų • Deja, pasitaiko atvejų, kai prekės deklaruojamos du kartus – deklaracijas pateikia tiek pirkėjas, tiek vežėjas, taip sumokami dvigubi importo mokesčiai • Lietuvos muitinė primena, kad jei prekės įsigyjamos pagal IOSS schemą, t. y. importo PVM (VAT) yra sumokamas pirkimo metu, jas gali deklaruoti tik prekių vežėjas.
 

Nuo 2022-ųjų metų – naujos Intrastato statistinių ataskaitų formos ir jų pildymo pakeitimai

Statistikos departamento generalinė direktorė ir Muitinės departamento generalinis direktorius 2021 m. liepos 30 d. bendru įsakymu Nr. DĮ-186/1B-527 patvirtino nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigaliosiančius naujus Intrastato statistinių ataskaitų Išvežimas UPS-01 (mėnesinės) ir Įvežimas UPS-02 (mėnesinės) statistinius formuliarus bei naujas Intrastato statistinių ataskaitų statistinių formuliarų pildymo, pateikimo ir priėmimo taisykles.
 

Pakeitus COVID-19 paveiktų šalių sąrašą, izoliuotis reikia atvykusiems iš Italijos ir Prancūzijos

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. liepos 30 d. įsakymu Nr. V-1772 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, įsigaliojusį nuo rugpjūčio 2 d., į raudoną zoną pateko Italija ir Prancūzija, todėl iš jų atvykstantiems reikia ne tik atlikti tyrimą prieš kelionę į Lietuvą, bet ir atvykus 10 dienų izoliuotis • Atvykstantiems iš Austrijos, Estijos, Islandijos, Norvegijos ir Taso salų, kurios priskirtos geltonąjai zonai, išsitirti dėl COVID-19 privaloma du kartus, o Lichtenšteino kunigaikštystę įrašius į žaliąją zoną, atvykstant iš jos reikia atsivežti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.
 

Patvirtinti Juridinio asmens filialo pavyzdiniai nuostatai

Ekonomikos ir inovacijų ministrė 2021 m. rugpjūčio 2 d. įsakymu Nr. 4-847 patvirtino Juridinio asmens filialo pavyzdinius nuostatus, kuriais galima naudotis steigiant ne tik Lietuvos, bet ir užsienio bendrovių bei visų kitų teisinių formų juridinių asmenų filialus.
 

Popierinį taršos leidimų tikrinimą keičia įmonių faktiniai patikrinimai prieš pradedant ūkinę veiklą

Nuo rugpjūčio 1 d. įmonės ir fiziniai asmenys, gavę taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) arba taršos leidimus, pradėti ūkinę veiklą gali tik po patikrinimo, aplinkosaugos pareigūnams įsitikinus, kad jie atitinka leidimuose nustatytas sąlygas, įdiegtos numatytos taršos mažinimo priemonės, privalomos iki ūkinės veiklos pradžios • Aplinkos ministras 2021 m. liepos 30 d. įsakymu Nr. D1-444 patvirtino Planuojamos ūkinės veiklos objekto patikrinimo prieš eksploatavimo pradžią tvarkos aprašą, kuris leis užtikrinti, kad būtų eksploatuojami tik aplinkosaugos reikalavimus atitinkantys ūkinės veiklos objektai.
 

Šiemet iki liepos 31 d. VMI gyventojams grąžino 120 mln. eurų GPM daugiau nei pernai

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informavo, kad šiais metais rekordiškai didelei daliai gyventojų, daugiau nei 1 mln., kurie laiku ir teisingai pateikė pajamų deklaracijas, iki liepos 31 d. pervedė 270,2 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų • Dar 35 tūkst. gyventojų patikslinę savo pajamų mokesčio deklaracijas susigrąžintų apie 10 mln. eurų GPM permokų.
 

Trečiųjų šalių darbuotojams – muitų ir PVM lengvata, įsivežant asmeninius daiktus

Siekiant padėti sklandžiai į Lietuvą persikelti čia dirbti atvykstantiems trečiųjų šalių, tarp kurių ir Baltarusija, įmonių darbuotojams, šie fiziniai asmenys nuo rugpjūčio 3 d. atleisti nuo importo muitų ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) už asmeninių daiktų įsivežimą • Tai įtvirtinta Vyriausybės 2021 m. liepos 28 d. dviejuose nutarimuose Nr. 594 ir Nr. 595.
 

Užmojai keisti loterijų ir lošimų mokesčio tvarką

Finansų ministerija parengė Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimų projektą, kuriuo siūloma keisti loterijų ir lošimų mokesčio apskaičiavimo tvarką, organizuojant lošimus lošimo automatais ir stalo lošimus, t. y. atsisakyti fiksuoto dydžio loterijų ir lošimų mokesčio ir pereiti prie lošimo organizatorių gaunamų grynųjų pajamų apmokestinimo – nustatyti procentinę dalį nuo faktiškai lošėjų statomų sumų ir išmokėtų laimėjimų skirtumo.
 

Užsienio darbdaviams – mažesni reikalavimai, teikiant VDI informaciją apie į Lietuvą komandiruotus darbuotojus

Užsienio valstybėje registruotam darbdaviui, komandiruojančiam darbuotoją laikinai dirbti Lietuvos Respublikos teritorijoje, nuo rugpjūčio 1 d. reikia teikti mažiau informacijos apie darbuotoją, o pranešimai apie komandiruojamus darbuotojus turi būti teikiami tiesiogiai Valstybinei darbo inspekcijai (VDI), o ne VDI teritoriniam skyriui • Tai numato socialinės apsaugos ir darbo ministrės 2021 m. liepos 28 d. įsakymu Nr. A1-553 pakeistas Informacijos apie komandiruotus darbuotojus ir motyvuoto pranešimo dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso 108 straipsnio 4 dalyje numatyto laikotarpio pratęsimo teikimo tvarkos aprašas ir nauja redakcija išdėstyti aprašo priedai: 1 priedas „Pranešimo apie komandiruotą darbuotoją forma“ bei 2 priedas „Motyvuoto pranešimo dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso 108 straipsnio 4 dalyje numatyto laikotarpio pratęsimo forma“.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2021  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama