SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. liepos 27 d.
Nr. 28 (1207) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalterinės apskaitos įstatymą keis Finansinės apskaitos įstatymas

Vyriausybė pritarė ir pateikė Seimui svarstyti Buhalterinės apskaitos įstatymo pakeitimo projektą, siūlant iš esmės atnaujinti jo nuostatas ir įtvirtinti su skaitmeninimu susijusius apskaitos tvarkymo bei organizavimo procesus, suteikiant daugiau laisvės subjektams organizuoti apskaitą ir pasirinkti reikalingas vidaus kontrolės priemones, o šio įstatymo pavadinimą siūloma pakeisti į Finansinės apskaitos įstatymą.
 

Darbo inspekcija liepos–spalio mėnesiais vykdys patikrinimus įmonėse, kuriose paskelbtos prastovos

Valstybinė darbo inspekcija pranešė, kad įmonėse, kuriose po 2021 m. liepos 1 d. paskelbtos prastovos, bus vykdomi neplaniniai patikrinimai, siekiant išsiaiškinti priežastis, kodėl ekstremali situacija sudarė prielaidas prastovos paskelbimui, ir užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui prastovomis bei valstybės teikiamomis subsidijomis.
 

Mažėja kai kurie Juridinių asmenų registro paslaugų įkainiai

Vyriausybė 2021 m. liepos 21 d. nutarimu Nr. 567 pakeitė ir nuo liepos 30 d. sumažino atlyginimo Registrų centrui už Juridinių asmenų registro (JAR) objektų registravimą, šio registro duomenų, informacijos, jam pateiktų dokumentų ir/arba jų kopijų teikimą dydžius • viso nuo liepos 30-osios mažėja 45 JAR paslaugų įkainiai, o paslaugos atpigs vidutiniškai 2 procentais.
 

Metinės A ir B klasės išmokų deklaracijos GPM312 formos L ir U priedų pildymo tvarkos pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. liepos 26 d. įsakymu Nr. VA-46 pakeitė Metinės gyventojams išmokėtų išmokų, priskiriamų A ir B klasės pajamoms, deklaracijos GPM312 formos, jos priedų GPM312L, GPM312U formų užpildymo taisykles • Pakeitimais nustatyta, kaip deklaracijos GPM312 formos GPM312L ir GPM312U priedų L6 ir U6 laukeliuose deklaruojama nuolatiniams ir nenuolatiniams Lietuvos gyventojams natūra išmokėtos išmokos, tarp kurių ir gyventojui apskaičiuota išmoka natūra už asmeniniais tikslais naudojamą kitam asmeniui priklausantį automobilį • Šie liepos 27 d. įsigalioję pakeitimai taikomi užpildant 2021 ir vėlesnių metų Metinės gyventojams išmokėtų išmokų, priskiriamų A ir B klasės pajamos, deklaracijos GPM312 formą ir jos priedų GPM312L, GPM312U formas.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugpjūčio 2 d., kalendorius.
 

Naujame COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše – daugiau valstybių, iš kurių atvykus reikia izoliuotis

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. liepos 23 d. įsakymu Nr. V-1713 patvirtinus naujos redakcijos COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, įsigaliojusį nuo liepos 26 d., izoliuotis reikia atvykus iš Airijos, Belgijos ir Graikijos salų (išskyrus Tasą), nes jos priskirtos raudonai zonai • Čekija ir Italija iš žaliosios zonos pateko į geltonąją, o Norvegija įrašyta į žaliąją zoną.
 

Nuo kitų metų darbo užmokestis – tik pavedimu į darbuotojo sąskaitą

Nuo 2022 m sausio 1 d. darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos privalės būti mokamos tik pavedimu į darbuotojo nurodytą darbuotojo mokėjimo sąskaitą • Taip pat nuo 2022-ųjų metų į darbuotojo sąskaitą turės būti mokami dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos • Išimtis bus taikoma tik vienintelės profesijos darbuotojams – jūrininkams, kuriems taikoma Prekybinės laivybos įstatymo nustatyta darbo užmokesčio mokėjimo tvarka • Ši nauja nuostata, įtvirtinta papildžius Darbo kodekso 139 str. 3 dalį, aktuali darbdaviams ir darbuotojams, tarp kurių ir tie, kurių darbas susijęs su komandiruotėmis, gali sukelti ir nepatogumų.
 

Periodiškai tikrintis dėl COVID-19 privalo dar daugiau darbuotojų

Nuo liepos 26 d. periodiškai (kas 7–10 dienų) tikrintis, ar neserga COVID-19, privalo šia liga nepersirgę ir nepasiskiepiję krovinių ir keleivių vežėjai, laisvalaikio ar pramogų, kultūros, meno renginių organizatoriai, maitinimo įstaigų, mažmeninės prekybos, viešojo administravimo institucijų darbuotojai, profesinės karo tarnybos kariai, taip pat tiesiogiai kontaktuojantys su į Lietuvą plūstančiais migrantais.
 

Savarankiškai dirbantiems liko kelios dienos sumokėti PSD įmokas

„Sodra“ išsiuntė priminimus daugiau nei 300 tūkstančių savarankiškai dirbančių gyventojų, kuriems, pasibaigus karantinui, vėl atsirado prievolė kas mėnesį mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas • Nesumokėjus PSD įmokų iki einamojo mėnesio pabaigos, šie asmenys negalės nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis – jiems bus teikiama tik būtinoji pagalba.
 

Siūloma įteisinti du su automobilių tarša susietus mokesčius

Aplinkos ministerija parengė Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo pakeitimo projektą, keičiant ne tik jo pavadinimą į Motorinių transporto priemonių taršos mokesčio įstatymą ir motorinių transporto priemonių registracijos mokestį į motorinių transporto priemonių taršos mokestį, bei nuo praėjusių 2020-ųjų metų liepos 1 d. galiojančią vadinamą automobilių taršos apmokestinimo tvarką • Nuo 2023 metų būtų įteisinti du mokesčiai: vienas jų – registracijos – būtų vienkartinis ir turėtų būti mokamas pirmą kartą registruojant automobilį Lietuvoje, o antrasis – naudotojo – būtų kasmetinis mokestis ir jį reikėtų sumokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai kasmet, t. y. pasibaigus metams iki kitų metų vasario 15 d. • Motorinių transporto priemonių taršos mokestį mokėtų lengvųjų ir lengvųjų krovininių automobilių (M1 ir N1 klasės) valdytojai (tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys), kurių automobilių išmetamas CO2 dydis viršija 130 g/km, o mokesčio tarifas progresyviai didėtų, kai automobilio CO2 viršys 160 g/km • Siūlomos ir lengvatos, pvz., už naudojimąsi transporto priemone 50 proc. mokesčio nuolaida vyresniems kaip 65 metų automobilių valdytojams (iki 2027 metų), iki 2020 metų liepos 1 d. užregistruotų transporto priemonių valdytojams (iki 2025 metų), taip pat daugiavaikėms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms • Aplinkos ministerija parengė automobilių taršos mokesčio skaičiuoklę, kuria naudojantis galima sužinoti koks automobilio registracijos mokestis bus taikomas pirmą kartą registruojant automobilį, bei koks bus metinis jo naudotojo mokestis.
 

Siūloma keisti vaiko priežiūros atostogų suteikimo ir išmokų už jas skaičiavimo tvarką

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Ligos ir motinystės įstatymo pataisų projektą, kuriame siūlomi vaiko priežiūros atostogų suteikimo tvarkos (pvz., tėčiams būtų privalomos 2 neperleidžiamų mėnesių atostogos, kuriomis negalėtų pasinaudoti mama) ir jų metu mokamų vaiko priežiūros išmokų dydžių pakeitimai • . Jei įstatymo projektui pritars Vyriausybė ir Seimas, pakeitimai įsigaliotų 2022 m. rugpjūčio 1 d. 
 

Siūlomi pakeitimai padėtų lengviau derinti darbo ir šeimos poreikius

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Darbo kodekso ir Lygių galimybių įstatymo pataisas, kuriomis siekiama užtikrinti geresnes galimybes derinti šeiminius ar asmeninius poreikius su darbo įsipareigojimais • Jei siūlomiems įstatymų pakeitimams pritars Vyriausybė ir Seimas, jie turėtų įsigalioti kitų metų rugpjūčio 1 d.
 

Siūlomos Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisos

Aplinkos ministerija parengė Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūlo nuo 2023 m. didinti mokesčio už nepavojingų atliekų šalinimą sąvartyne tarifo dydį nuo 20 Eur iki 50 Eur už toną (dabar taikomas 10 Eur/t mokestis), taip pat išplėsti mokesčio už aplinkos teršimą mokėtojų sąrašą, į jį įtraukiant ir veiklos vykdytojus, kurie eksploatuoja organinius tirpiklius naudojančius įrenginius.
 

Šalpos išmokas gaus daugiau užsienyje gyvenusių žmonių

Rugpjūčio 1 d. įsigalios Šalpos pensijų įstatymo pakeitimai, kuriais nustatyta galimybė šalpos išmoką gauti ir tiems anksčiau užsienyje gyvenusiems žmonėms, apie kurių užsienyje gaunamas pensijas ir išmokas gauti duomenis nėra galimybės. 
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2021  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama