SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. liepos 13 d.
Nr. 26 (1205) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki liepos 20 d., kalendorius.
 

Mokestinės prievolės, automobilius naudojant privatiems poreikiams

Atsižvelgdama į viešojoje erdvėje vykstančias diskusijas dėl privačių poreikių tenkinimo įmonės lėšomis, Valstybinė mokesčių inspekcija primena pajamų, gautų natūra, apmokestinimo ir deklaravimo tvarką bei kitas prievoles, automobilius naudojant privatiems poreikiams.
 

Naujas COVID-19 paveiktų šalių sąrašas: pokyčiai keliaujantiems vaikams ir vežėjams

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. liepos 9 d. įsakymu Nr. V-1636 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, nuo liepos 12 d. vaikams iki 12 metų, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą iš žaliai, geltonai, raudonai ar pilkai zonai priskirtos šalies, netaikomi testavimo ir izoliacijos reikalavimai, tačiau sugriežtintos sąlygos vežėjams – jie privalo atsivežti arba atlikti COVID-19 tyrimą Lietuvoje, jeigu čia ketina užtrukti ilgiau nei 24 valandas.
 

Neįgaliesiems techninės pagalbos priemonės – lengviau prieinamos

Socialinės apsaugos ir darbo ministrei 2021 m. liepos 12 d. įsakymu Nr. A1-505 pakeitus Neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą, daugiau fizinę negalią turinčių žmonių galės kreiptis dėl skuterio įsigijimo išlaidų kompensavimo • Taip pat pasikeitus asmens sveikatos būklei ar fiziniams duomenims, žmogus su negalia galės rinktis, ar gauti kitą judėjimo techninės pagalbos priemonę iš Techninės pagalbos neįgaliesiems centro, ar šią priemonę įsigyti pačiam ir gauti jos įsigijimo išlaidų kompensaciją. 
 

Pakeitimai dėl atliekų ir pakuočių tvarkymo

Liepos 1 d. įsigaliojo Atliekų tvarkymo bei Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymų pakeitimai, kuriais tikimasi užtikrinti kokybišką ir visiems gyventojams prieinamą antrinių žaliavų rūšiavimo paslaugą, siekiant, kad atliekos virstų ištekliais ir maksimaliai sumažėtų jų kiekis, taip pat aiškiau apibrėžtos gamintojų ir importuotojų organizacijoms tenkančios prievolės, nustatant daugiau atsakomybės bei įtvirtinant ir savivaldybėms priskirtą atsakomybę.
 

Siūloma nauja pensijų indeksavimo sistema

Vyriausybė protokoliniu sprendimu pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam naujam socialinio draudimo pensijos indeksavimo mechanizmui, pagal kurį 2022-2024 metais pensijų indeksavimas vyktų sparčiau, nei šiuo metu nustatyta • Nuo 2022 m. siūloma papildomai didinti pensijų apskaitos vieneto vertę, dėl ko individualioji pensijos dalis 2022 m. vietoj 7,93 proc. galėtų didėti 12,15 proc., o siekiant labiau padidinti mažiausias pensijas, siūloma keisti ir bendrosios pensijos dalies apskaičiavimo tvarką.
 

Uzbekistano rezidento rezidavimo vietą patvirtinanti pažyma

Valstybinės mokesčių inspekcijos informacija dėl Uzbekistano rezidento rezidavimo vietą patvirtinančios pažymos.
 

VMI pradėjo i.ŽUR sistemos mokymus turgaviečių prekybininkams

Siekiant užtikrinti sklandų turgaviečių ir viešų prekybos vietų prekybininkų mėsa, paukštiena ir jų produktais perėjimą prie elektroninės apskaitos sistemos i.ŽUR, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) rengia mokymus bei nuotolinius seminarus.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Liepa     2021  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama