SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. liepos 6 d.
Nr. 25 (1204) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Ateinantiems 3 metams – nauji akcizų tarifai visų rūšių rūkalams ir alkoholiui

Seimas priėmė Akcizų įstatymo pataisas, kuriomis ateinantiems 3 metams – 2022-2024 m. – nustatyti akcizų tarifai, kasmet juos didinant visų rūšių rūkalams (cigaretėms, cigarams bei cigarilėms, rūkomajam ir neapdorotam tabakui, kaitinamojo tabako produktams, elektroninių cigarečių skysčiui) ir alkoholiui (alui, vynui iš šviežių vynuogių ir kitiems fermentuotiems gėrimams, tarpiniams produktams bei etilo alkoholiui) • Dėl akcizų pokyčių labiausiai brangs stiprieji alkoholiniai gėrimai, taip pat cigarai ir cigarilės bei kaitinamojo tabako produktai • Mažųjų alaus daryklų pagamintam alui bus taikoma lengvata – 50 proc. mažesnis akcizo tarifas, tačiau tik 10 tūkst. hektolitrų per metus realizuoto alaus.
 

Išimtys trumpos trukmės nekomerciniams renginiams

Vyriausybė 2021 m. liepos 1 d. nutarimu Nr. 514 nustatė išimtis iki 2 valandų nekomerciniams renginiams, vykstantiems atvirose viešose erdvėse, įskaitant valstybės švenčių ir atmintinų dienų renginius: tokius renginius galima stebėti tiek iš sėdimų, tiek iš stovimų vietų, ir jiems netaikomi reikalavimai dėl bilietų platinimo elektroniniu būdu arba žiūrovų ir/ar dalyvių registravimo, taip pat nereikia kontroliuoti jų patekimo į renginio vietą.
 

Liepos vidury startuos nauja sistema: VMI perspės įmones dėl nemokumo tikimybės

Nuo liepos 15 d. įsigalios Juridinių asmenų nemokumo įstatymo pakeitimai, kuriais nustatyta nauja juridinio asmens būsena – juridinio asmens nemokumo tikimybė, o esant tokiai tikimybei, juridinio asmens vadovui atsiras naujos pareigos • Juridinio asmens nemokumo tikimybės nustatymui bus taikoma nuo liepos 17 d. pradėsianti veikti Ankstyvojo perspėjimo sistema (APS), kuri padės su finansiniais iššūkiais susidūrusioms mažoms ir vidutinėms įmonėms išvengti nemokumo, o Valstybinė mokesčių inspekcija, nustačiusi galimą įmonės nemokumo riziką, ją informuos asmeniškai per Mano VMI pranešimu.
 

Neįgaliesiems – asmeninio asistento paslauga

Liepos 1 d. įsigaliojo Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pakeitimai, kuriais įteisinta asmeninio asistento neįgaliesiems paslauga, kurią nuo liepos 1-osios gali gauti visi neįgalieji, kuriems šis poreikis bus nustatytas, neatsižvelgiant į amžių, negalios sunkumą ar pobūdį • Jeigu neįgaliojo, kuriam reikalinga asmeninė pagalba, pajamos yra mažesnės už 256 Eur, už asmeninę pagalbą jam nereikia mokėti, o jeigu pajamos didesnės, neįgalusis turės apmokėti ne daugiau kaip 20 proc. pagalbos teikimo kaštų, bet asmens įmoka neturi viršyti 20 proc. jo pajamų. 
 

Nuo liepos 1 d. pasikeitė mėsa ir paukštiena turgavietėse prekiaujančių verslininkų apskaitos taisyklės

Nuo liepos 1 d. turgaus prekiautojai, kurie turi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą leidimą prekiauti mėsa, paukštiena ar jų produktais gali prisijungti prie i. ŽUR sistemoje jiems automatiškai sukurtų Turgavietės e. žurnalų ir pradėti vesti elektroninę apskaitą • Sklandžiam perėjimui prie naujos sistemos jie turės 2 mėnesius – nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d., kurių metu galės pasirinkti, kokią apskaitą – popierinę ar elektroninę – vesti, o nuo rugsėjo 1 d. – privalės pildyti Turgavietės e. žurnalą • Tai nustatyta žemės ūkio ministrui 2021 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. 3D-413 pakeitus Prekybos žemės ūkio ir maisto produktais turgavietėse darbo taisykles.
 

Nuo rugsėjo – nemokamas maitinimas ir antrokams

Nuo liepos 1 d. įsigaliojo Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos nuo rugsėjo 1 d. nemokami pietūs mokykloje nevertinant pajamų skiriami ne tik visiems priešmokyklinukams ir pirmokams, bet ir visiems antrokams.
 

Pakeitimai dėl netekto darbingumo (invalidumo) pensijų apskaičiavimo tvarkos

2022 m. sausio 1 d. įsigalios Socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimai, kuriais patobulinta netekto darbingumo ir senatvės pensijų apskaičiavimo tvarka asmenims, iki 2017 m. gruodžio 31 d. gavusiems netekto darbingumo (invalidumo) pensijas.
 

Pokyčiai dėl vienkartinio plastiko gaminių

Liepos 3 d. Europos Sąjungoje įsigaliojo Vienkartinio plastiko mažinimo direktyva, kuri draudžia teikti rinkai visus iš aerobiškai skaidaus plastiko padarytus gaminius ir kai kuriuos vienkartinius plastiko gaminius, tačiau Aplinkos ministerijos teigimu, vartotojai staigaus pokyčio nepajus, nes direktyvos reikalavimai taikomi ne platinimo, o pateikimo ES valstybės narės rinkai momentu.
 

Praplėstas verslų, galinčių gauti 95 proc. palūkanų kompensaciją, sąrašas

Ekonomikos ir inovacijų ministrei 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. 4-729  atnaujinus priemonės „Palūkanų kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams“ sąlygas, nuo liepos 2 d. atsirado galimybė gauti 95 proc. palūkanų kompensacijas ir įmonėms, kurių pagrindinė veikla buvo įtraukta į 2-ojo karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą, ir kurios turi paskolas, paimtas 2015–2019 m. laikotarpiu.
 

Prašymai „Sodrai“ supaprastinta tvarka atidėti skolą priimami iki liepos 30 d.

„Sodros“ direktorė 2021 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. V-397 pratęsė prašymų dėl įsiskolinimo sumokėjimo atidėjimo supaprastinta tvarka pateikimo laiką, todėl nuo COVID-19 nukentėję draudėjai tokius prašymus turi pateikti ne per 10 dienų, bet per 30 dienų po karantino pasibaigimo dienos, t. y. ne vėliau kaip iki liepos 30 d. • Įmonės gali įmokas atidėti (susikaupusių įsipareigojimų nemokėti) iki metų, o vėliau mokėjimus išdėstyti per 4 metus • Taigi, bendras įsipareigojimų įvykdymo terminas – ne ilgesnis nei 5 metai.
 

Savarankiškai dirbantys vėl kas mėnesį turi mokėti PSD įmokas

„Sodra“ primena, kad pasibaigus karantinui savarankiškai dirbantys gyventojai vėl kas mėnesį turi sumokėti einamąsias privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas nuo minimalios mėnesio algos, kad ir toliau galėtų nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.
 

Statybvietėse dirbantys asmenys nuo kitų metų privalės turėti ID kodą

Nuo 2022-ųjų metų statybvietėje dirbti statybos darbus galės tik tie asmenys, kurie turės statybininko tapatybės identifikavimo kodą (ID kodą) • Statybininko ID kodas bus privalomas visiems: tiek pagal darbo sutartį dirbantiems statybose, tiek savarankiškai dirbantiems asmenims, o taip pat komandiruotiems darbuotojams, statybos darbus Lietuvoje atliekantiems ilgiau kaip 18 mėnesių • Tai įtvirtinta nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigaliosiančiose Statybos įstatymo pataisose, o už statybininkų tapatybės identifikavimo reikalavimų pažeidimą grės baudos, nustatytos Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimuose.
 

Sugriežtintos sąlygos atvykstantiems iš užsienio

Pasaulyje sparčiai plintant pavojingai koronaviruso (COVID-19) Delta atmainai, į sveikatos apsaugos ministro 2021 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. V-1599 atnaujintą ir nuo liepos 5 d. galiojantį COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, vėl sugrąžintos visos pasaulio valstybės: atvykstantiems iš žaliosios zonos valstybių, vėl reikia atlikti tyrimą dėl COVID-19, o atvykstantiems iš geltonosios zonos valstybių, reikia ne tik atlikti tyrimą iki kelionės, tačiau atlikti ir antrą tyrimą jau atvykus į Lietuvą.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Liepa     2021  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama