Registruotiems vartotojams |
|
|
Naujienlaiškio prenumerata |
|
|
|
Nuo liepos 1 d. pasikeitė mėsa ir paukštiena turgavietėse prekiaujančių verslininkų apskaitos taisyklės
Nuo liepos 1 d. turgaus prekiautojai, kurie turi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą leidimą prekiauti mėsa, paukštiena ar jų produktais gali prisijungti prie i. ŽUR sistemoje jiems automatiškai sukurtų Turgavietės e. žurnalų ir pradėti vesti elektroninę apskaitą • Sklandžiam perėjimui prie naujos sistemos jie turės 2 mėnesius – nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d., kurių metu galės pasirinkti, kokią apskaitą – popierinę ar elektroninę – vesti, o nuo rugsėjo 1 d. – privalės pildyti Turgavietės e. žurnalą • Tai nustatyta žemės ūkio ministrui 2021 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. 3D-413 pakeitus Prekybos žemės ūkio ir maisto produktais turgavietėse darbo taisykles.
|
|
|
Pokyčiai dėl vienkartinio plastiko gaminių
Liepos 3 d. Europos Sąjungoje įsigaliojo Vienkartinio plastiko mažinimo direktyva, kuri draudžia teikti rinkai visus iš aerobiškai skaidaus plastiko padarytus gaminius ir kai kuriuos vienkartinius plastiko gaminius, tačiau Aplinkos ministerijos teigimu, vartotojai staigaus pokyčio nepajus, nes direktyvos reikalavimai taikomi ne platinimo, o pateikimo ES valstybės narės rinkai momentu.
|
|
|
Praplėstas verslų, galinčių gauti 95 proc. palūkanų kompensaciją, sąrašas
Ekonomikos ir inovacijų ministrei 2021 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. 4-729 atnaujinus priemonės „Palūkanų kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams“ sąlygas, nuo liepos 2 d. atsirado galimybė gauti 95 proc. palūkanų kompensacijas ir įmonėms, kurių pagrindinė veikla buvo įtraukta į 2-ojo karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą, ir kurios turi paskolas, paimtas 2015–2019 m. laikotarpiu.
|
|
|
|
Straipsnių archyvas
Naujienos
|