SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. birželio 29 d.
Nr. 24 (1203) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Darbo užmokestį ir dienpinigius nuo kitų metų bus privaloma mokėti tik bankiniu pavedimu

Nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigalios Darbo kodekso pakeitimas, nustatantis, kad darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos privalės būti mokamos pavedimu į darbuotojo sąskaitą • Išimtis bus taikoma tik jūrininkams.
 

Iš COVID-19 paveiktų šalių sąrašo išbraukta dar daugiau Europos šalių ir salų

Trylika Europos šalių ir septynios salos nebepateko į sveikatos apsaugos ministro 2021 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. V-1448 atnaujintą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, todėl atvykstantiems iš jų nereikia tirtis dėl koronaviruso (COVID-19), o atvykus – izoliuotis.
 

Kada kreiptis į „Sodrą“ dėl vienišo asmens išmokos ir kaip tai padaryti?

Nuo liepos 1 d. galima teikti „Sodrai“ prašymus vienišo asmens išmokai gauti, o paskirtos išmokos bus mokamos nuo lapkričio mėnesio • „Sodra“ paaiškina, kas gali kreiptis dėl 28,63 Eur vienišo asmens išmokos ir kokiais būdais pateikti prašymą.
 

Lietuvoje nutraukiamas karantinas, nuo liepos 1 d. – ekstremalioji situacija

Vyriausybė atšaukė 2020 m. lapkričio 7 d. įvestą bei 8 kartus pratęstą karantiną ir dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės nuo liepos 1 d. paliko galioti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje, kurios terminas nėra nustatytas, tačiau palikta dalis karantino metu taikytų ribojimų • Taigi, beveik 8 mėnesius trukęs antrasis visuotinis karantinas nutraukiamas, bet pereinama prie dar pernai vasario 26 d. paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir iš trečio (visiškos parengties) į antrą (sustiprintą) civilinės saugos sistemos parengties lygį • Šie nuo liepos 1 d. įsigaliosiantys sprendimai įteisinti dviejuose Vyriausybės 2021 m. birželio 28 d. nutarimuose.
 

Maitinimo, meno, kultūros ir sporto paslaugoms – laikinas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas

Liepos 1 d. įsigalios Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisos, kuriomis išplėstas lengvatinio 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo taikymo sąrašas, nustatant, kad laikinai – iki 2022 m. gruodžio 31 d. – 9 proc. PVM tarifas bus taikomas maitinimo paslaugoms ir išsinešti tiekiamam maistui, taip pat visų meno, kultūros ir sporto veikla užsiimančių subjektų paslaugoms bei atlikėjų teikiamoms paslaugoms.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki birželio 30 d., kalendorius.
 

Naujos redakcijos Muitinės administruojamų mokesčių ir su jais susijusių sumų mokėjimo taisyklės

Vyriausybė 2021 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 492 pakeitė ir nauja redakcija išdėstė Muitinės administruojamų mokesčių ir su jais susijusių sumų mokėjimo taisykles, kurios įsigalios nuo liepos 1 d. • Šiose taisyklėse nustatyta Muitinės administruojamų mokesčių (muitų, importo akcizų ir pridėtinės vertės mokesčio) bei su jais susijusių sumų, t. y. baudų ir delspinigių, sumokėjimo tvarka.
 

Nuo lapkričio didės baudos darbdaviams ir darbuotojams už pažeidimus darbe

Lapkričio 1 d. įsigalios Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, kuriais įtvirtintos baudos už pakartotinius darbo, įstatymų, darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimus, taip pat du kartus padidintos baudų žemutinės ribos už neblaivaus arba apsvaigusio nuo narkotinių ar toksinių medžiagų darbuotojo buvimą darbo vietoje, už darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos bei darbo laiko apskaitos pažeidimus, nustatytos tris kartus didesnės baudos už komandiruotų darbuotojų darbo sąlygų pažeidimus, bei įteisintos baudos už nedeklaruotos savarankiškos veiklos vykdymą.
 

Pakeistas atvejų, kai nenaudojama PVM sąskaita faktūra, sąrašas

Vyriausybė 2021 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 491 pakeitė Mokesčiams apskaičiuoti naudojamų apskaitos dokumentų išrašymo ir pripažinimo taisykles • Pakeitimais išplėstas sąrašas atvejų, kai PVM sąskaitos faktūros galima nenaudoti, įforminant prekių tiekimą ir paslaugų teikimą fiziniams asmenims, kurie nėra apmokestinamajieji asmenys, t. y. gyventojams nevykdantiems ekonominės veiklos, taip pat daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams.
 

Papildytas sąrašas atvejų, kai už importuojamas prekes grąžinami sumokėti PVM ir/arba akcizai

Vyriausybė 2021 m. birželio 21 d. nutarimu Nr. 493 pakeitė Atvejų, kai už importuojamas prekes sumokėti pridėtinės vertės mokestis (PVM) ir/arba akcizai grąžinami arba atsisakoma juos išieškoti, sąrašą, jį papildant nauju atveju, kai importo PVM nebuvo surinktas dėl to, kad prekės nebuvo įteiktos asmeniui, kuriam jos buvo skirtos.
 

Socialiniams darbuotojams – nuo liepos 1 d. didesni atlyginimai

Nuo liepos 1 d. didės socialinių paslaugų srities darbuotojų atlyginimai, nes minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai bus didinami 30 proc., vietoj dabar esamų 20 proc., be to, didės pareiginės algos pastovioji dalis ir už turimą kvalifikacinę kategoriją • Iš viso savivaldybėms socialinių paslaugų srities darbuotojų minimaliesiems pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientams ir socialinių darbuotojų pareiginės algos pastoviajai daliai didinti, atsižvelgiant į jų turimą kvalifikacinę kategoriją, iš valstybės biudžeto papildomai skirta 2,8 mln. eurų.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Liepa     2021  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama