SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. gegužės 25 d.
Nr. 20 (1199) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Lengvinamos karantino sąlygos

Vyriausybė 2021 m. gegužės 19 d. priėmė 3 nutarimus, kuriais pakeistos karantino, kuris Lietuvoje galioja iki gegužės 31 d. 24 val., sąlygos, suteikiant daugiau laisvių galimybių paso, kurį galima tiek gauti, tiek patikrinti interneto puslapyje www.gpasas.lt, turėtojams, t. y. pasiskiepijusiems nuo koronaviruso, persirgusiems COVID-19 arba gavusiems neigiamą COVID-19 testo rezultatą žmonėms eiti į restoranus, teatrus, koncertus ar sporto varžybas, lankytis restoranų, kavinių ir kitų maitinimo įstaigų viduje ir t.t., taip pat atlaisvinant bendravimo, švenčių organizavimo sąlygas, sušvelninant karantino reikalavimus švietimui bei kitoms veikloms.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 31 d., kalendorius.
 

Nuo COVID-19 nukentėjusiems darbdaviams ir darbuotojams parama – iki rudens

Seimas po svarstymo pritarė Užimtumo įstatymo pataisoms, kuriomis numatyta nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms toliau tęsti subsidijų darbo užmokesčiui už prastovose esančius darbuotojus mokėjimo laikotarpį, taip pat mokėti subsidijas darbdaviams už į darbą sugrįžusius darbuotojus, kurie buvo prastovose.
 

Paankstinta kasos aparatų duomenų teikimo į i.EKA teikimo pradžia

2023 m. sausio 1 d. įsigalios Mokesčių administravimo įstatymo pataisos, kuriomis paankstintas kasos aparatų duomenų teikimo į Valstybinės mokesčių inspekcijos Išmaniųjų elektroninių kasos aparatų posistemį (i.EKA) terminas, t. y. pakeista šių duomenų teikimo pradžios data – iš 2023 m. gegužės 1 d. į 2023 m. sausio 1 d., nustatant į naują sistemą teikiamų atsiskaitymų už parduodamas prekes ir suteikiamas paslaugas duomenų teikimo keturis etapus.
 

Pakeistas COVID-19 paveiktų šalių sąrašas

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. gegužės 21 d. įsakymu Nr. V-1185 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, kuris galioja nuo gegužės 24 d. iki gegužės 30 d., keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Kroatijos ir Nyderlandų, galioja įprastos izoliacijos taisyklės, o iš Žaliojo Kyšulio Respublikos – griežtesnės izoliacijos sąlygos • Be to, asmenims, kurie 14 dienų laikotarpiu iki grįžimo į Lietuvą lankėsi Indijoje, nebetaikomos izoliacijos ir testavimo išimtys, kartu papildant atvejus, kam ir kada leidžiama palikti izoliacijos vietą.
 

Pakeitimai, teikiant VMI informaciją apie JAV praneštinų sąskaitų turėtojus

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. gegužės 20 d. įsakymu Nr. VA-32 pakeitė Pranešimo apie užsienio asmenų finansines sąskaitas RRC910 formos užpildymo, tikslinimo ir teikimo taisykles • Šios taisyklės įpareigoja Lietuvoje veikiančius bankus ir kitas finansų įstaigas, tvarkančias Jungtinėms Amerikos Valstijoms (JAV) praneštinas sąskaitas, pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) informaciją (duomenis) apie JAV mokesčių mokėtojų sąskaitas, tarp kurių ir kiekvienos JAV praneštinos sąskaitos turėtojo mokesčių mokėtojo identifikacinis numeris (MMIN) • Šių taisyklių 37-1 punktas, kuriame pateiktas sąrašas kodų, kuriuos reikia įrašyti TIN laukelyje tuomet, kai Lietuvos finansų įstaigoms nepavyksta nustatyti JAV praneštinos sąskaitos turėtojo MMIN (-ių), papildytas dar vienu kodu.
 

Patvirtintos paramos teikimo/gavimo metinių ataskaitų FR0477 ir FR0478 formų naujos versijos ir pakeista jų pildymo tvarka

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. gegužės 21 d. įsakymu Nr. V-34 patvirtino Paramos teikimo metinės ataskaitos FR0477 formos 05 versiją ir Paramos gavimo ir panaudojimo metinės ataskaitos FR0478 formos 06 versiją, taip pat pakeitė šių formų užpildymo taisykles • Pakeitimai, susiję su suteikta parama fiziniams asmenims, dalyvaujantiems likviduojant ekstremaliąją situaciją ir šalinant jos padarinius ir taikomi 2021 metų ir vėlesnių ataskaitinių laikotarpių ataskaitų FR0477 formai ir FR0478 formai užpildyti.
 

Savarankiškai dirbantiems – taiklesnė parama ir teisė gauti darbo paieškos išmoką

Seimas po svarstymo pritarė Užimtumo įstatymo pakeitimams, kuriais numatyta mokėti išmoką dirbantiems savarankiškai asmenims, jeigu jų pajamos krito 30 proc. ar daugiau ir jie atitinka kitas sąlygas, o veiklą išregistravusiems savarankiškai dirbantys asmenims – galimybę gauti darbo paieškos išmoką • Išmokas dirbantiems savarankiškai ir darbo paieškos išmokas siūloma mokėti iki rugpjūčio 31 d.
 

Senjorams nuo liepos 1-osios lieka tik vidutinių ir didelių specialiųjų poreikių lygiai

Nuo liepos 1 d. įsigalios pensinio amžiaus sulaukusiems žmonėms aktualūs specialiųjų poreikių lygio nustatymo pakeitimai, įtvirtinti Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme: nedidelių specialiųjų poreikių lygis naikinamas ir liks du – vidutinių ir didelių specialiųjų poreikių lygiai.
 

Vaikų ir paauglių įdarbinimas

Artėjant moksleivių vasaros atostogoms, dažnas nepilnametis pradeda ieškoti laikino darbo, tačiau pilnametystės dar nesulaukusių jaunuolių įdarbinimui yra taikomi papildomi reikalavimai bei apribojimai: leidžiami ne visi darbai, ribojamas darbo ir poilsio laikas, galima dirbti tik tam tikromis paros valandomis.
 

VMI: kai kurios įmonės atlyginimus įsigudrino mokėti kaip kompensacijas už kilnojamojo pobūdžio ar darbą lauko sąlygomis

Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) atliekant kontrolės veiksmus, pasitaiko atvejų, kai įmonės darbo užmokestį darbuotojams išmoka kompensacijų už kilnojamojo pobūdžio arba darbą lauko sąlygomis forma • Tokios išmokos mokamos net ir biuro darbuotojams.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2021  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama