SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. gegužės 18 d.
Nr. 19 (1198) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Darbo kodekso pakeitimais siūloma įteisinti subsidiarią rangovo atsakomybę

Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti Darbo kodekso pakeitimus, pagal kuriuos ne tik komandiruoti, bet ir vietos darbuotojai, dirbantys statybos sektoriuje, kurių darbdaviai pasitelkiami kaip subrangovai, įgis papildomų garantijų atgauti nesumokėtą darbo užmokestį • Taip pat sumažės administracinė našta užsienio darbdaviui, komandiruojančiam darbuotojus dirbti Lietuvoje, nes jiems nereikės teikti informacijos apie šiems darbuotojams sudaromas darbo sąlygas, įsipareigojimus ir kt. 
 

Galimybių pasas: kaip jį gauti pasiskiepijus, persirgus ar atlikus testą

Gegužės 24 d. įsigalios vadinamasis galimybių pasas – jis leis verslams dirbti pilnesniu pajėgumu, o žmonėms naudotis platesniu paslaugų ratu • Ekonomikos ir inovacijų ministerija paaiškina, kas ir kaip galės naudotis galimybių pasu.
 

Gyventojams už įsigytą naują elektromobilį – 5 tūkst. eurų kompensacija

Siekiant mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, padidintos kompensacinės išmokos gyventojams už įsigytą M1 klasės elektromobilį: už naują elektromobilį – 5 tūkst. eurų (1 tūkst. eurų daugiau nei pernai), už naudotą elektromobilį – 2,5 tūkst. eurų (500 Eur daugiau) • Papildoma 1 tūkst. eurų kompensacija bus skiriama už kiekvieną sunaikintą taršų M1 klasės automobilį ir išregistruotą iš Kelių transporto priemonių registro • Kompensacinės išmokos skiriamos pagal aplinkos ministro 2021 m. gegužės 12 d. įsakymu Nr. D1-291 atnaujintą Klimato kaitos programos priemonės „Elektromobilių įsigijimo fiziniams asmenims skatinimas“ kompensacinių išmokų tvarkos aprašą.
 

Įteisinus vienišo asmens išmoką, ji būtų mokėti visiems vienišiems senjorams ir neįgaliesiems

Seimas po pateikimo pritarė ir toliau svarstys Vienišo asmens išmokos įstatymo projektą, kuriuo numatyta įteisinti naują – vienišo asmens išmoką, nustatant jos dydį, skyrimo ir mokėjimo sąlygas • Nuo liepos 1 d. siūloma įtvirtinti teisę gauti vienišo asmens išmoką neįgaliesiems ir senatvės pensijos amžiui sukakusiems šalpos pensijų ir mažų pensijų priemokų gavėjams, o nuo 2022 m. sausio 1 d. šią išmoką galėtų gauti visi vieniši, neįgalieji ir senatvės pensijos amžiaus sukakę asmenys • 2021 metais vienišo asmens išmokos dydis būtų 28,63 Eur, o nuo 2022 metų – siektų 32 Eur.
 

Ką abiturientams reikia žinoti apie sveikatos draudimą

Mokyklas baigiantys jaunuoliai privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) valstybės lėšomis yra apdrausti iki rugpjūčio 31 d. • Tačiau vėliau, neįsidarbinus, nepradėjus mokslų, neužsiregistravus Užimtumo tarnyboje, kas mėnesį reikės savarankiškai mokėti PSD įmokas • Primename pagrindinius dalykus apie sveikatos draudimą, kuriuos reikia žinoti atestatus šiemet gausiantiems abiturientams.
 

Keičiama klientų aptarnavimo tvarka „Regitroje“

Nuo gegužės 28 d. „Regitroje“ keisis klientų aptarnavimo tvarka – daugiau asmenų, kuriems reikalingos transporto priemonių registracijos paslaugos, bus aptarnaujami ir be išankstinės registracijos • Taip pat didinami „Regitros“ žmogiškieji ištekliai.
 

Lengvatinių 5 proc. arba 0 proc. pelno mokesčio tarifų taikymas smulkioms įmonėms

Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujino Pelno mokesčio įstatymo (PMĮ) 5 str. 3 dalies apibendrintą paaiškinimą (komentarą). Nauja redakcija išdėstytame komentare pakeitimai aktualūs, apskaičiuojant 2021 ir vėlesnių metų pelno mokestį, ir atlikti, atsižvelgus į nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojusias PMĮ 5 str. 3 dalies nuostatas, patikslinusias lengvatinių 5 proc. arba 0 proc. (pirmąjį mokestinį laikotarpį) pelno mokesčio tarifų taikymo sąlygas smulkiesiems ir/ar naujiems vienetams.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 25 d., kalendorius.
 

Mokėti ar nemokėti importo PVM priklausys nuo to, kada prekė bus pateikta „išmuitinti“

Nuo liepos 1 d. bus panaikinta PVM lengvata prekėms, kurių vertė neviršija 22 Eur, o prekes siuntose reikės deklaruoti muitinei pateikiant deklaracijas • Ar atsisiųstoms siuntose prekėms dar galios lengvata, ar už jas jau reikės mokėti importo PVM, priklausys nuo to, kada muitinėje bus priimta prekių importo deklaracija.
 

Muitinės pagalba verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19

Muitinės departamento generalinio direktoriaus 2021 m. gegužės 11 d. įsakymu Nr. 1B-310 su neigiamu poveikiu dėl COVID-19 plitimo susidūrusiems mokesčių mokėtojams pratęstas mokestinių pagalbos priemonių taikymas iki rugpjūčio 31 d. • Į Valstybinės mokesčių inspekcijos sudarytą nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą įtrauktiems mokesčių mokėtojams iki spalio 31 d. nebus skaičiuojami delspinigiai ir nevykdomi importo akcizų ir pridėtinės vertės mokesčių išieškojimo veiksmai.
 

Neįgaliesiems – būsto pritaikymo naujovės

Žmonėms su negalia būstas galės būti pritaikytas greičiau ir kokybiškiau, o neįgalieji galės pasirinkti sau tinkamiausią perkėlimo įrangą būste • Tai numato socialinės apsaugos ir darbo ministrės 2021 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. A1-373 pakeisto Būsto pritaikymo neįgaliesiems tvarkos aprašo nuostatos.
 

Nuo gegužės 24 d. švelnesnės karantino sąlygos – tik 10-yje savivaldybių

Nuo gegužės 24 d. trumpės savivaldybių, kuriose gali būti taikomi švelnesni karantino reikalavimai, sąrašas ir jame Vyriausybės 2021 m. gegužės 12 d. nutarimu Nr. 330 liks tik 10 savivaldybių, nes iš šio sąrašo išbrauktos 6 savivaldybės (Birštono, Neringos, Rietavo, Jurbarko, Pakruojo ir Šakių rajonų) • Jeigu sergamumas koronavirusu sumažės (sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų nesieks 200 atvejų), „gerųjų“ COVID-19 savivaldybių sąrašas vėl būtų keičiamas ir jos į jį būtų sugrąžintos.
 

Nuostoliai dėl akcijų perleidimo

Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujino Pelno mokesčio įstatymo (PMĮ) 30 str., reglamentuojančio mokestinio laikotarpio nuostolių perkėlimą, 2 dalies 4 punkto apibendrintą paaiškinimą (komentarą), paaiškinant nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojusius PMĮ pakeitimus dėl draudimo perkelti mokestinius nuostolius ir juos atskaityti iš vertybinių popierių perleidimo pajamų, jeigu nuostoliai susidarė dėl akcijų perleidimo.
 

Patikslinta pievų priežiūros tvarka ūkininkams

Žemės ūkio ministrui 2021 m. gegužės 11 d. įsakymu Nr. 3D-314 pakeitus Tiesioginių išmokų taisykles, patikslintos nuostatos dėl pievų tvarkymo siekiantiems gauti tiesiogines išmokas ūkininkams, t. y. numatyta dar viena išimtis, kada nupjauta žolė gali būti smulkinama ir tolygiai paskleidžiama lauke.
 

Pavežėjams siūloma taikyti 0 promilių reikalavimą

Seimas pradėjo svarstyti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma vairuotojams, kurie lengvaisiais automobiliais veža keleivius už atlygį pagal užsakymą, nustatyti griežtesnę neblaivumo normą – 0 promilių, o ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisomis numatyti baudą nuo 150 iki 300 eurų.
 

Registracija COVID-19 skiepams – per vieningą sistemą

Gegužės 17 d. Lietuvoje startavo vieninga elektroninė registracijos vakcinacijai nuo COVID-19 ligos sistema – pranešė Sveikatos apsaugos ministerija • Internetinėje platformoje gyventojai gali ne tik patys užsiregistruoti skiepui, bet ir užregistruoti kitą asmenį.
 

Seimui siūloma 50 eurų didinti NPD

Prezidentas Gitanas Nausėda pateikė Seimui Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais siūlo didinti mėnesio neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) 50 eurų: t. y. vietoje dabar nustatytų 400 Eur pakelti iki 450 Eur, o maksimalų metinį NPD padidinti iki 5 400 Eur (vietoje 4 800 Eur) • Kartu būtų keičiamos ir mėnesio bei metinio NPD formulės, taikant naują koeficientą, t. y. keičiant iš 0,18 į 0,2.
 

Švelnesnės izoliacijos sąlygos šią savaitę taikomos atvykstantiems iš Prancūzijos, Turkijos ir dar trijų šalių

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. gegužės 14  d. įsakymu Nr. V-1098 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, nuo gegužės 17 d. atvykstantiems į Lietuvą iš Andoros, Mongolijos, Prancūzijos, Puerto Riko ir Turkijos, taikomi įprasti izoliacijos reikalavimai, nes iki 13-os sutrumpėjo valstybių, iš kurių atvykus galioja sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės.
 

Tėvams, kurių pajamos sumažėjo per pandemiją, išmokos bus skaičiuojamos palankiau

Seimas po pateikimo pritarė ir toliau skubos tvarka svarstys Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimus, kuriais numatyta palankiau skaičiuoti motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokas tėvams, kurių draudžiamosios pajamos sumažėjo dėl prastovų per pandemiją • Minėtos išmokos būtų apskaičiuojamos iš laikotarpio, buvusio iki pirmo karantino paskelbimo • Tai galiotų ir visiems dirbantiems savarankiškai, kurių pajamos karantino metu sumažėjo.  
 

VMI primena: artėja pelno mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo terminas

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad įmonės, kurios mokestinį laikotarpį skaičiuoja kalendoriniais metais, už 2020 metų mokestinį laikotarpį iki birželio 15 d. turi pateikti Metinę pelno mokesčio deklaraciją PLN204 bei sumokėti apskaičiuotą pelno mokestį.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2021  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama