SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. gegužės 11 d.
Nr. 18 (1197) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Dėl stringančios transporto priemonių savininkų sistemos – iki rugsėjo bus taikomas tolerancijos laikotarpis

Stringant transporto priemonių savininkų apskaitos sistemai, iki rugsėjo 1 d. bus taikomas tolerancijos laikotarpis, jei transporto priemonių pirkėjai ir pardavėjai nespės laiku „Regitrai“ deklaruoti nuosavybės pasikeitimą, t. y. jei transporto priemonei nebus sugeneruotas savininko deklaravimo kodas (SDK), kurį būtina turėti ir registruojant, ir parduodant transporto priemonę.
 

Dvigubos subsidijos automatiškai skirtos 9 tūkst. nuo COVID-19 nukentėjusių įmonių

Visoms įmonėms, kurios atitiko nustatytus kriterijus, nurodytus „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ lėšų skyrimo ir administravimo tvarkos apraše, bei iki Vyriausybės 2021 m. balandžio 14 d. nutarimo Nr. 224 įsigaliojimo buvo gavusios  vienkartinę subsidiją, papildomai paskirta dar beveik 28 mln. eurų • Tokių įmonių yra apie 9 tūkst. – joms dvigubai didesnę subsidiją Valstybinė mokesčių inspekcija suskaičiavo ir paskyrė automatiškai.
 

Keičiasi pranešimų apie paskelbtas prastovas teikimo Valstybinei darbo inspekcijai tvarka

Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius 2021 m. gegužės 7 d. įsakymu Nr. EV-107 pakeitė Pranešimų apie paskelbtas prastovas teikimo Valstybinei darbo inspekcijai tvarkos aprašą • Pakeitimais, įsigaliojusiais gegužės 8 d., nustatyta, kad tiek pranešime dėl atskirų darbuotojų, kuriems paskelbta prastova, tiek pranešime dėl darbuotojų grupei paskelbtos prastovos turi būti nurodytos konkrečios priežastys, dėl kurių paskelbta prastova • Atšaukus prastovą ar pasikeitus prastovos laikotarpiui ir/arba prastovos rūšiai, duomenys turi būti tikslinami pateikiant naują užpildytą pranešimą dėl paskelbtos prastovos.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 17 d., kalendorius.
 

Naujame karantino etape – galimybių pasas

Vyriausybė 2021 m. gegužės 5 d. nutarimais Nr. 306 ir Nr. 307 pakeitė karantino, kuris Lietuvoje įvestas 2020 m. lapkričio 7 d. ir galioja iki gegužės 31 d. 24 val., režimo kai kurias sąlygas: nuo gegužės 10 d. 20-tyje savivaldybių vėl leista rengti kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijas, o nuo gegužės 17 d. savivaldybių, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino režimo priemonės negu visoje šalyje, sąrašas vėl trumpės iki 16-kos • Be to, nuo gegužės 24-osios pradės veikti vadinamasis galimybių pasas, kuris pasiskiepijusiems nuo COVID-19, persirgusiems šia liga arba gavusiems neigiamą koronaviruso testo rezultatą ir vaikams iki 16 metų suteiks galimybę naudotis įvairiomis lengvatomis (pvz., dalyvauti renginiuose iki 500 žiūrovų, lankytis viešojo maitinimo įstaigų viduje).
 

Pacientai galėtų patys pasirinkti norimą kompensuojamąjį vaistą

Vyriausybė pritarė Seime svarstomoms Farmacijos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma keisti kompensuojamų vaistų skyrimo tvarką: Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną tvirtinti ne 4, bet 2 kartus per metus, taip pat įtvirtinti galimybę pacientui, pirmą kartą arba po 12 mėnesių laikotarpio pakartotinai paskyrus vaistą, rinktis ne tik pigiausią kompensuojamąjį vaistą, bet ir kitą, įrašytą į Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną. 
 

Pakeitimai dėl VMI sudaromų nuo COVID-19 nukentėjusių mokesčių mokėtojų sąrašų mokestinės pagalbos priemonių taikymui

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. gegužės 3 d. įsakymu Nr. VA-31 pakeitė Mokesčių mokėtojų, pripažintų nukentėjusiais nuo ekstremaliosios situacijos ir karantino, kurio metu Vyriausybė nustato ūkinės veiklos apribojimus ir kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės, sąrašų sudarymo kriterijų ir administravimo tvarkos aprašą • Šiame apraše nustatyti kriterijai, pagal kuriuos Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) juridinius ir fizinius asmenis įtraukia į sąrašus mokestinės pagalbos priemonių dėl COVID-19 taikymui, taip pat reglamentuota, kada VMI šiuos sąrašus atnaujina, bei išvardinti atvejai, kada juridinius bei fizinius asmenis išbraukia iš šių sąrašų.
 

Pakuočių nebus privalu ženklinti

Birželio 1 d. įsigalios Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimai, susiję su pakuočių ženklinimu, t. y. sudarantys galimybę savanoriškai (o ne privalomai) ženklinti pakuotes, nurodant joms pagaminti naudotų medžiagų rūšis ir tinkamiausią pakuočių atliekų tvarkymo būdą.
 

Paveiktų COVID-19 šalių sąraše – pakeitimai atvykstantiems iš penkių šalių

Sveikatos apsaugos ministrui  2021 m. gegužės 7 d. įsakymu Nr. V-1050 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, šią savaitę atvykstantiems į Lietuvą iš Kosta Rikos, Maldyvų ir Mongolijos, taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, o grįžtantiems Serbijos ir Bermudos – galioja įprasti izoliacijos reikalavimai.
 

Savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais gali tirtis patys mokiniai

Šalies mokyklos gali rinktis dar vieną naują profilaktinio testavimo būdą – savikontrolės tyrimus • Apie tai informavusi Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad tirtis savikontrolei skirtais greitaisiais antigenų testais, imant nosies landų ėminį, ir įvertinti rezultatus gali patys mokiniai, prižiūrimi atsakingų mokyklos darbuotojų.
 

Siūloma, kad įmonių pavadinimai būtų sudaromi visomis lotynų kalbos abėcėlės raidėmis

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui Lietuvoje registruojamų įmonių pavadinimus leisti sudaryti užsienio kalba lotynų kalbos abėcėlės raidėmis • Pakeitimai dėl galimybės lietuviškoms bendrovėms savo pavadinimuose naudoti ir lotyniškas raides, tokias kaip w, x ir q, yra siūlomi Seimui svarstyti pateiktuose Civilinio kodekso ir Valstybinės kalbos įstatymo pataisų projektuose.
 

Stambių investicinių projektų įgyvendinimui Lietuvoje patvirtinti 5 aprašai

Vyriausybė 2021 m. balandžio 28 d. nutarimu Nr. 313 patvirtino stambius projektus Lietuvoje įgyvendinantiems investuotojams (juridiniams asmenims) aktualius 5 aprašus • Aprašai patvirtinti, įgyvendinant Investicijų įstatymo nuostatas, nuo 2021 m. sausio 1 d. sudariusias teisinį pagrindą Lietuvoje pradėti vietinių ir užsienio kapitalo stambių investicijų projektus, ir Pelno mokesčio įstatymo nuostatas, pagal kurias investuotojai, įgyvendinantys stambų projektą pagal stambaus projekto investicijų sutartį ir atitinkantys kitas sąlygas, 20-čiai metų bus atleidžiami nuo pelno mokesčio.
 

Turgavietės mokesčio kompensacijai – papildomi 300 tūkst. eurų

Turgaviečių prekiautojai, kurie anksčiau nesikreipė dėl turgavietės mokesčio kompensacijos, gali Valstybinei mokesčių inspekcijai teikti paraiškas gauti vienkartinę 300 Eur kompensaciją – paraiškas per Mano VMI bus galima teikti iki liepos 1 d. • Vyriausybė 2021 m. gegužės 5 d. nutarimu Nr. 314 pakeitė priemonės „Turgavietės mokesčio kompensacija“ lėšų skyrimo ir administravimo tvarkos aprašą ir turgavietės mokesčio kompensacijoms papildomai skyrė 300 tūkst. eurų • Be to, į turgavietės mokesčio kompensaciją gali pretenduoti daugiau turgavietės prekiautojų, t. y. ir amatininkai (siuvėjai, pynėjai, juvelyrai ir kt.), kurie turgavietėje su verslo liudijimu prekiauja savo gamybos prekėmis, t. y. neįsigiję prekybos liudijimo.
 

Užsiregistruoti gydytojo specialisto konsultacijai – 60 dienų

Dvigubai – iki 60 dienų – prailgintas siuntimo galiojimo laikas registruotis pas gydytoją specialistą konsultacijai • Taigi, pacientas, gavęs siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai, turės 60 dienų užsiregistruoti konsultacijai, nes siuntimas (forma E027 „Siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui“) galios iki 60 dienų • Anksčiau šis terminas buvo dvigubai trumpesnis – vienas mėnuo, t. y. 30 dienų. 
 

Vairuotojų iš trečiųjų šalių įdarbinimo kvota beveik išnaudota

Kvota, nustatyta užsieniečiams, kurie atvyksta į Lietuvą dirbti tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais, netrukus bus išnaudota • Apie tai pranešęs Migracijos departamentas teigia, kad išnaudojus kvotą, darbdaviai, norintys pasikviesti darbuotojų (vairuotojų) iš trečiųjų šalių, privalės kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl Lietuvos darbo rinkos poreikių įvertinimo.
 

Vaistinės jau gali skiepyti gyventojus nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos)

Vaistinės, turinčios asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, suteikiančią teisę teikti išplėstinės praktikos vaistininko paslaugas, jau gali skiepyti gyventojus nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) • Šiuo metu Lietuvoje yra 174 vaistininkai, turintys reikiamą licenziją, ir jie gali vakcinuoti vakcina nuo COVID-19 ligos • Vakcinas vaistinėms, kaip ir kitoms skiepijančioms įstaigoms, skirs savivaldybės.
 

VMI skelbia biudžeto pajamų duomenis

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) internetinėje svetainėje viešai skelbia naujausius duomenis apie biudžeto pajamas, taip pat detalią informaciją apie gautas pajamas iš keturių pagrindinių mokesčių: Pridėtinės vertės mokesčio, Gyventojų pajamų mokesčio, Pelno mokesčio ir akcizų.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2021  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama