SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. gegužės 4 d.
Nr. 17 (1196) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Finansinių ataskaitų teikimas Registrų centrui

Liko mėnuo iki termino, kai iki gegužės 31 d. dauguma juridinių asmenų turi Registrų centrui pateikti finansines ataskaitas už 2020-uosius metus • Registrų centras ir Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba paaiškina apie metinių finansinių ataskaitų rinkinių sudarymą, tvirtinimą ir teikimą Juridinių asmenų registro tvarkytojui.
 

Karantino režimo pokyčiai mokiniams ir savivaldybėms

Nuo gegužės 10 d. į klases galės grįžti 5-11 klasių mokiniai, t. y. jų mokymasis visoje Lietuvoje galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu (derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą) • Tokį sprendimą priėmė Vyriausybė, 2021 m. balandžio 28 d. nutarimu Nr. 300 pakeitusi švietimo veiklos organizavimo ir vykdymo tvarką karantino metu bei nustačiusi, kas privalės profilaktiškai tirtis koronaviruso infekcijai nustatyti, o kam teks savarankiškai testuotis greitaisiais antigenų testais, taip pat kam testuotis neprivaloma • Be to, sutrumpinus savivaldybių, kuriose gali būti taikomos švelnesnės karantino režimo priemonės negu visoje šalyje, sąrašą, jame nuo gegužės 10 d. lieka 18 savivaldybių, nes 6 savivaldybės dėl pablogėjusios epidemiologinės situacijos iš sąrašo išbrauktos. 
 

Medicininės reabilitacijos paslaugos bus nemokamai teikiamos visiems apdraustiesiems

Birželio 1 d. įsigalios Sveikatos draudimo įstatymo pataisos, kuriomis patikslintos medicininės reabilitacijos skyrimo nuostatos: medicininės reabilitacijos paslaugos bus teikiamos visiems apdraustiems asmenims pagal indikacijas bei biosocialinių funkcijų sutrikimo ar ligos sunkumo laipsnį, o ne pagal socialines grupes, ir bus apmokama 100 proc. medicininės reabilitacijos paslaugų bazinės kainos.
 

Mokestiniai ginčai atskleidė, ko nežino gyventojai arba kur daro klaidas

Mokestinių ginčų komisija paaiškino, kokios gyventojų klaidos ar žinių spragos išryškėjo mokestinių ginčų praktikoje.
 

Nuo COVID-19 krizės nukentėjusiems ūkininkams ir mažoms įmonėms – daugiau kaip 30 mln. eurų

Žemės ūkio ministerija informavo, kad ūkininkai, labai mažos ir mažos įmonės, nukentėję nuo COVID-19 krizės ir norintys gauti išimtinę laikinąją paramą, jau gali teikti paraiškas • Paraiškos priimamos savivaldybėse iki gegužės 14 d. • Šiemet į paramą galės pretenduoti daugiau pareiškėjų: tai – negavę paramos pagal išimtinės laikinos paramos priemonę maisto gamintojai, taip pat specializuoti daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės bei gyvulininkystės ūkiai • Parama – 30,6 mln. eurų – tiek šiemet skiriama tiems, kas pernai jos negavo.
 

Nustatytos transporto priemonių pripažinimo atliekomis sąlygos

Lapkričio 1 d. įsigalios Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimai, kuriais nustatyti kriterijai, pagal kuriuos transporto priemonės bus pripažintos eksploatuoti netinkamomis transporto priemonėmis, t. y. atliekomis, taip pat įtvirtinta nauja sąvoka „transporto priemonės ardymas“.
 

Šią savaitę griežtesnės izoliacijos sąlygos – grįžtantiems iš Indijos

Sveikatos apsaugos ministrui  2021 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. V-995 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, nuo gegužės 3 d. griežtesnės izoliacijos sąlygos taikomos grįžtantiems/atvykstantiems iš Indijos, o įprasti izoliacijos reikalavimai galioja atvykstantiems iš Arubos, Bosnijos ir Hercegovinos, Čilės, Estijos, Lenkijos, San Marino, Slovėnijos, Šiaurės Makedonijos ir Vengrijos.
 

Turgavietės mokesčio kompensacijoms bus skiriamas papildomas finansavimas

Kadangi jau paskirstytos visos turgavietės mokesčio kompensacijoms skirtos lėšos (buvo skirta 2 mln. eurų), iki gegužės vidurio yra sustabdytas paraiškų priėmimas • Turgaviečių prekiautojai, nesikreipę dėl turgavietės mokesčio kompensacijos, nuo gegužės vidurio galės teikti paraiškas 300 Eur kompensacijai gauti, nes planuojama joms išmokėti skirti papildomus 200 tūkst. eurų • Be to, į turgavietės mokesčio kompensaciją galės pretenduoti daugiau turgavietės prekiautojų, kadangi ketinama išplėsti gavėjų sąrašą.
 

Turintys B kategorijos pažymėjimą, galės vairuoti lengvuosius motociklus

Rugpjūčio 1 d. įsigalios Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme įtvirtinta nauja nuostata, suteikianti teisę Lietuvoje vairuoti A1 kategorijos transporto priemones ne jaunesniems kaip 24 metų asmenims, turintiems ne mažesnį kaip 2 metų B kategorijos vairavimo stažą ir baigusiems A1 kategorijos transporto priemonių praktinio vairavimo mokymą.
 

VMI primena: nuo gegužės 1 d. parduoti galima tik SDK turinčias transporto priemones

Nuo gegužės 1 d. pradėjo veikti nauja transporto priemonių savininkų apskaitos informacinė sistema (TPSAIS), kurioje fiksuojami visų transporto priemonių savininkai, t. y. kiekviena Lietuvoje esanti transporto priemonė privalo turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK) • Parduoti ir registruoti transporto priemones galima tik turint SDK – primena Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).  
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2021  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama