SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. balandžio 27 d.
Nr. 16 (1195) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Iki liepos 1 d. labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusios įmonės gali teikti VMI paraiškas subsidijai gauti

Labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusios įmonės, atitinkančios Vyriausybės 2021 04 15 nutarimu Nr. 230 patvirtintame apraše nustatytas sąkygas, ir kurių pagrindinė ūkinė veikla įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą, gali Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) teikti paraiškas vienkartinei, negrąžintinai subsidijai gauti • Į subsidiją gali pretenduoti ir tos įmonės, kurios jau anksčiau yra gavusios subsidiją (kai įmonės apyvarta dėl COVID-19 krito ne mažiau kaip 30 proc.) • KIT720 formos paraiškas per Elektroninio deklaravimo sistemą bus galima teikti iki liepos 1 d. • Ši subsidija skiriasi nuo ankstesniųjų, kadangi pirmąkart įmonė gali pati pasirinkti subsidijos apskaičiavimo būdą.
 

Iki spalio 31 d. pratęstos VMI mokestinės pagalbos priemonės verslui ir gyventojams

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informavo, jog pratęsus mokestinės pagalbos priemonių taikymo terminus, į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus įtrauktoms įmonėms ir gyventojams iki š. m. rugpjūčio 31 d. ir dar du mėnesius, t. y. iki spalio 31 d, nebus skaičiuojami delspinigiai ir nevykdomi mokesčių išieškojimo veiksmai.
 

Ir už negalimų naudoti automobilių laikymą daugiabučių kiemuose – baudos ir konfiskacija

2022 m. sausio 1 d. įsigalios Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimas, įteisinantis dvi naujas – neeksploatuojamos ir negalimos eksploatuoti transporto priemonės – sąvokas ir nustatantis prievolę tokių transporto priemonių savininkui (valdytojui) užtikrinti, kad jos nebūtų laikomos bendrojo naudojimo vietose • Taip pat nuo kitų metų sausio 1 d. įsigalios ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisos, numatančios atsakomybę ne tik už neeksploatuojamos, bet ir negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymą bendrojo naudojimo vietose • Be to, nuo kitų metų priverstinai nutempti transporto priemones turės teisę ne tik policijos, bet ir savivaldybių vykdomųjų institucijų, taip pat administracinio nusižengimo teiseną pradėję ar administracinio nusižengimo tyrimą atliekantys pareigūnai.
 

Kaip nuo gegužės 1 d. atrodys iš užsienio įvežto automobilio įsigijimas ir registracija?

Regitra paaiškina, ką nuo gegužės 1 d. būtina žinoti įvežantiems automobilius iš užsienio bei iš užsienio įvežtų automobilių pirkėjams.
 

Karantino režimo pokyčiai

Vyriausybė 2021 m. balandžio 21 d. nutarimais Nr. 250 ir Nr. 255 pakeitė kai kurias karantino režimo sąlygas: nuo balandžio 22 d. ekskursijos lauke leidžiamos grupėms iki 10 žmonių (ne tik turintiems imunitetą nuo COVID-19), viešose vietose lauke gali būti ir ne didesnės nei 10 vakcinuotų arba persirgusių koronavirusu asmenų grupės, nuo balandžio 26 d. panaikintas reikalavimas testuotis dėl COVID-19 pradinukų šeimoms, leista lankytis pramogų parkuose lauke iki 50 žmonių, nuo gegužės 3 d. galimi ilgalaikiai bei trumpalaikiai kontaktiniai pasimatymai su suimtaisiais ir nuteistaisiais įkalinimo įstaigose, jeigu juose dalyvaus Covid-19 persirgę arba pasiskiepiję lankytojai, tačiau sutrumpintas savivaldybių, kuriose taikomi švelnesni karantino ribojimai, sąrašas.
 

Lietuvos bankas perspėja dėl sugadintų eurų monetų

Lietuvos bankas informavo, kad Lietuvos rinkoje pastebėtos sugadintos eurų monetos, kurios buvo išimtos iš apyvartos dėl susidėvėjimo, tačiau užfiksuoti atvejai, kai buvo bandoma iškeisti didelius tokių monetų kiekius • Todėl gyventojai raginami būti atidūs ir neatlikti jokių pinigų keitimo operacijų dideliais kiekiais gatvėje ar namuose, o prekybininkai – atidžiai tikrinti visas gaunamas monetas.
 

Metinės pelno mokesčio deklaracijos formos PLN204 pildymo taisyklių pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. balandžio 19 d. įsakymu Nr. VA-29 pakeitė Metinių pelno mokesčio deklaracijų PLN204, PLN204A, PLN204N, PLN204U formų (versija 07) užpildymo taisykles • Pakeitimai susiję su 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojusiomis Pelno mokesčio įstatymo 30 str. 2 dalies nuostatomis dėl akcijų perleidimo nuostolių.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 3 d., kalendorius.
 

Nauja muitinės elektroninė paslauga

Lietuvos muitinė informavo, kad nuo balandžio 22 d. Bendro naudotojų valdymo portalo (BAP) priemonėmis tapatybę patvirtinti galima ir jungiantis prie Muitinės leidimų sistemos (MLS) muitinės elektroninei „Prašymų suteikti muitinės leidimus Muitinės leidimų sistemos priemonėmis teikimas ir su jų suteikimu susijusių duomenų valdymo“ paslaugai gauti.
 

Nukentėjusias įmones siūloma atleisti nuo prievolės mokėti pelno mokestį už 2019 metus

Įmonės 2020 metais dėl COVID-19 pandemijos patirtus nuostolius galėtų perkelti ne tik į ateinančius mokestinius laikotarpius, bet ir atgal – į 2019 metus • Tokį Pelno mokesčio įstatymo pataisų projektą parengė Finansų ministerija.
 

Nuo liepos 1 d. prekes siuntose gyventojai galės deklaruoti patys

Nuo liepos 1 d. prekėms, įsigytoms trečiųjų šalių internetinėse parduotuvėse ir parsisiunčiamoms siuntose, nebebus taikoma importo PVM lengvata ir prekės importo PVM bus apmokestinamos nuo 0,01 euro vertės • Lietuvos muitinė diegia Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemos kliento portalą (iMDAS), kurioje gyventojai galės deklaruoti tokias siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamas prekes, kurių muitinė vertė neviršys 1 tūkst. eurų,  ir už kurias PVM nebus sumokėtas pirkimo metu (tai bus nurodyta pardavėjo išrašytoje sąskaitoje).
 

Pakeitimai COVID-19 paveiktų šalių sąraše

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. balandžio 23 d. įsakymu Nr. V-916 nauja redakcija išdėsčius COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, nuo balandžio 26 d. atvykstantiems į Lietuvą iš Seišelių, taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, o iš Bulgarijos, Čekijos, Jordanijos, Juodkalnijos, Kosovo ir Libano – galioja įprasti izoliacijos reikalavimai • Be to, visiems grįžtantiems/atvykstantiems į Lietuvą, nustatyta pareiga ne anksčiau nei 48 val. iki kelionės pradžios užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje, užpildant elektroninę anketą • Pasikeitė ir izoliacijos išimčių taikymo tvarka iš užsienio atvykusiems asmenims.
 

Patvirtintas mokestinės tvarkos neatitikimų pavyzdžių aprašas

Finansų ministrė 2021 m. balandžio 16 d. įsakymu Nr. 1K-124 patvirtino Mokestinės tvarkos neatitikimų pavyzdžių aprašą, kuriame pateikiamas nebaigtinis mokestinės tvarkos neatitikimų pavyzdžių sąrašas ir nustatoma Pelno mokesčio įstatyme (PMĮ) nustatytų tokių neatitikimų sukeliamų pasekmių panaikinimo taisyklių taikymo tvarka • Aprašas įsigaliojo balandžio 17 d., o jį patvirtinti įpareigojo PMĮ 2 str. 17-1 dalis.
 

Savarankiškai dirbantiems ir deklaruojantiems pajamas – apie įmokų sumokėjimą „Sodrai“

Savarankiškai dirbantys gyventojai, Valstybinei mokesčių inspekcijai deklaruojantys praėjusių metų veiklos pajamas, turėtų nepamiršti ir sumokėti privalomojo sveikatos draudimo bei valstybinio socialinio draudimo įmokų „Sodrai“ • Jeigu kyla sunkumų sumokėti įmokas, galima kreiptis į „Sodrą“ dėl įmokų atidėjimo.
 

Slovakijos pažymų naujos formos

Slovakijos Respublikos finansų administratorius išleido 2 naujų formų pažymas: Slovakijos rezidento rezidavimo vietą patvirtinančią pažymą, naudojamą taikant Slovakijos su užsienio valstybėmis sudarytas dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis ir pažymą apie Slovakijoje sumokėtą pajamų mokestį.
 

Ūkininkai ir mažos įmonės vėl galės gauti išimtinę laikinąją valstybės paramą

Nuo COVID-19 krizės ypač nukentėję ūkininkai, labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, kurios pernai negavo išimtinės valstybės laikinosios paramos, šiemet galės ją gauti – pranešė Žemės ūkio ministerija • Tačiau šiais metais į paramą galės pretenduoti ir maisto gamintojai, negavę paramos pagal išimtinės laikinos paramos priemonę; specializuoti daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės ūkiai; ūkiai, gaunantys pajamų iš gyvulininkystės • Paraiškos bus renkamos nuo balandžio 28 d. iki gegužės 14 d.
 

Užsieniečių įdarbinimas sezoniniams darbams Lietuvoje

Valstybinė darbo inspekcija primena tvarką ir reikalavimus, kurie taikomi įdarbinant Lietuvoje užsieniečius (trečiųjų šalių piliečius) sezoniniams darbams.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2021  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama