SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. balandžio 20 d.
Nr. 15 (1194) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Daliai nuo COVID-19 nukentėjusių įmonių – padvigubintos subsidijos

Vyriausybė 2021 m. balandžio 14 d. nutarimu Nr. 224 pakeitė priemonės „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ lėšų skyrimo ir administravimo tvarkos aprašą, kurį papildė nauja nuostata, pagal kurią 30 proc. apyvartos sumažėjimą patyrusios įmonės, kurių pagrindinė veikla yra įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą, gaus dvigubai didesnę subsidiją, priklausančią nuo 2019 m. sumokėtos gyventojų pajamų mokesčio sumos • Jau gavusios subsidiją įmonės gaus antrą tokią pat išmoką, o tos, kurios paraišką dar tik teiks Valstybinei mokesčių inspekcijai, arba kurių paraiškos vertinamos – iš karto bus apskaičiuota dviguba subsidija.
 

Darbo sutarties sudarymas

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, kokia kalba turi būti sudaromos darbo sutartys, jei viena iš šių šalių nėra Lietuvos piliečiai, kada privaloma sudaryti darbo sutartį ir kokie yra darbo santykių požymiai.
 

Karantinas pratęstas iki gegužės 31 d., tačiau sąlygos – lengvesnės

Vyriausybė 2021 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 229 jau septintą kartą pratęsė karantino, kuris Lietuvoje įvestas 2020 m. lapkričio 7 d., režimą – šįkart iki gegužės 31 d. 24 val., tačiau sušvelnintos jo taikymo sąlygos, kurios įsigalios 4 etapais: nuo balandžio 19 d. atlaisvinta prekyba, kultūros įstaigų veikla, leista organizuoti mažus renginius, nuo balandžio 22-osios praplėstos bendravimo galimybės turintiems imunitetą nuo COVID-19, veiklą atnaujinti galės viešojo maitinimo įstaigos, apribojant jų darbo laiką, nuo balandžio 26 d. leista veikti sporto klubams, o nuo gegužės 3-osios į mokyklas galės grįžti abiturientai ir visi turgaviečių prekeiviai.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki balandžio 26 d., kalendorius.
 

Nauja prievolė darbuotojus privalomai testuoti dėl COVID-19 turinčioms įmonėms

Privalomai darbuotojus testuoti dėl COVID-19 turinčios įmonės bus inspektuojamos elektroniniu būdu – jos iki gegužės 14 d. turės Valstybinei darbo inspekcijai pateikti Privalomų sveikatos tikrinimų galimais užkrečiamosios ligos atvejais tvarkos atitikimo teisės aktų reikalavimams teminę ataskaitą, elektroniniu būdu atsakant į joje pateiktus klausimus • Tokia prievolė nustatyta 1 261 įmonei, įstaigai ir organizacijai, kurių sąrašas patvirtintas Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2021 m. balandžio 16 d. įsakymu Nr. EV-90.
 

Nuo gegužės 1 d. parduoti ir registruoti transporto priemonę bus galima tik turint specialų kodą – SDK

Nuo gegužės 1 d. pradės veikti nauja Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema (TPSAIS), todėl visos Lietuvoje esančios Lietuvos gyventojui ar įmonei priklausančios transporto priemonės privalės turėti unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK) • Tik turint šį kodą, bus galima transporto priemonę parduoti ar registruoti.
 

Nuo liepos 1 d. keisis prekių siuntų iš trečiųjų šalių apmokestinimas ir deklaravimas

Nuo liepos 1 d. bus panaikinta importo PVM lengvata 22 Eur vertės neviršijančioms prekių siuntoms iš trečiųjų šalių, todėl visos įsigyjamos ir siuntose iš trečiųjų šalių atsisiunčiamos prekės nuo 0,01 euro vertės bus apmokestintos importo PVM, o siuntų vežėjai arba gavėjai privalės deklaruoti šias siuntas pateikdami elektronines muitinės deklaracijas.
 

Paprastesnė sutikimo skiepytis nuo COVID-19 tvarka

Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisas, kuriomis apibrėžtas sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir/ar karantinas, išreiškimas: pacientui atvykus skiepytis nuo COVID-19, nebus reikalaujama rašytinio sutikimo, nes sutikimu pasiskiepyti bus laikomas pats atvykimo faktas.
 

Patvirtinta labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms subsidijų skyrimo tvarka

Vyriausybė 2021 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 230 patvirtino priemonės „Subsidijos nuo COVID-19 labiausiai nukentėjusioms įmonėms“ lėšų skyrimo ir administravimo tvarkos aprašą, kurios nuostatos įtvirtina, kad pretenduoti į subsidijas gali nuo koronaviruso (COVID-19) labiausiai nukentėjusios įmonės, kurių vykdoma pagrindinė veikla yra įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą, o subsidijos dydis bus apskaičiuojamas trimis būdais • Vienkartinių subsidijų forma labiausiai dėl karantino suvaržymų nukentėjusioms įmonėms bus paskirstyta 120 mln. eurų, o paraiškas (KIT720 forma) Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) bus galima teikti per Elektroninio deklaravimo sistemą iki š. m. liepos 1 d. • Kvietimus teikti paraiškas paskelbs VMI.
 

Pinigais parėmusios fizinius asmenis – ekstremalios situacijos ir jos padarinių likvidatorius – įmonės turės informuoti ir VMI

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. balandžio 13 d. priėmė 2 įsakymus, kuriais patvirtino naujus teisės aktus: Juridinių asmenų duomenų apie iš kiekvieno paramos teikėjo gautų piniginių lėšų išmokėjimą fiziniams asmenims pateikimo paramos teikėjams ir mokesčių administratoriui tvarkos aprašą; Juridinių asmenų duomenų apie iš kiekvieno paramos teikėjo gautų piniginių lėšų išmokėjimą fiziniams asmenims PRC913 formą bei PRC913 formos užpildymo taisykles • Minėti įsakymai priimti, atsižvelgus į Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimus, pagal kurį paramos gavėjais gali būti fiziniai asmenys, kurie tiesiogiai dalyvauja likviduojant ekstremaliąją situaciją ir šalinant jos padarinius.
 

Registrų centre nauja paslauga – e. nuomos konkursai

Registrų centras pradėjo teikti naują paslaugą – elektroniniu būdu organizuoti nuomos konkursus • Elektroninius nuomos konkursus gali organizuoti ir vykdyti ne tik valstybės ar savivaldybių turto valdytojai, bet ir kiti juridiniai asmenys, verslo subjektai, o skaitmeniniuose nuomos konkursuose gali dalyvauti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.
 

Seimas palaiko „skiepadienio“ įteisinimą

Seimas pradėjo svarstyti ir po pateikimo pritarė Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pataisai, kuria siūloma darbuotojui suteikti poilsio dieną po pasiskiepijimo nuo Covid-19 • Ši papildoma laisva diena po skiepo, už kurią darbdavys turėtų mokėti darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį, būtų suteikiama tik tuomet, kai šalyje paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir/ar karantinas.
 

Siūloma atlyginimus ir kitas su darbo santykiais susijusias išmokas mokėti pavedimu

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo keisti Darbo kodeksą ir įtvirtinti nuostatą, kad darbo užmokestį ir kitas su darbo santykiais susijusias išmokas būtų privalu mokėti ne grynaisiais pinigais, bet pavedimu į darbuotojo sąskaitą, nebent darbo sutarties šalys susitartų kitaip, tačiau apie mokėjimus grynaisiais pinigais darbdaviai privalėtų pranešti Valstybinei darbo inspekcijai.
 

Šią savaitę griežtesnė izoliacija – atvykstantiems dar iš 3 valstybių

Sveikatos apsaugos ministro 2021 m. balandžio 16 d. įsakymu Nr. V-852 atnaujintas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašas, kuriame nuo balandžio 19 d., šalis ir regionus, iš kurių atvykus į Lietuvą taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos papildė Argentina, Čilė, Puerto Rikas, o išbraukta Belgija, Palestina, Seišelių Respublika.
 

Turintiems judėjimo negalią, kompensuojama didesnė išlaidų techninės pagalbos priemonėms dalis

Socialinės apsaugos ir darbo ministrei 2021 m. balandžio 16 d. įsakymu Nr. A1-311 pakeitus Neįgaliųjų aprūpinimo techninės pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašą, judėjimo negalią turintį vaiką auginančios šeimos ar suaugę judėjimo negalią turintys žmonėms reikės mažiau prisidėti, perkant neįgaliojo vežimėlį, skuterį, pasėstą ar čiužinį praguloms išvengti, nes padidintos šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensacijos • Be to, stovėjimo atramą vaikui galima įsigyti patiems ir gauti šios priemonės įsigijimo išlaidų kompensaciją.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Balandis     2021  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama