SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. balandžio 13 d.
Nr. 14 (1193) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Dar 4 mėnesiams pratęstos mokestinės pagalbos priemonės verslui

Vyriausybė neformaliame ministrų pasitarime pritarė Finansų ministerijos siūlymui pratęsti mokestinės pagalbos priemones verslui dar 4 mėnesiams.
 

Griežtesnės izoliacijos sąlygos – atvykusiems iš Kroatijos ir Turkijos

Nuo balandžio 12 d. į šalių, iš kurių atvykus į Lietuvą taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, įtraukta Kroatija ir Turkija, o išbraukta Italija ir Moldova • Be to, pakoreguotos taisyklės vežėjams, COVID-19 liga persirgusiems keliautojams, diplomatines atstovybes aptarnaujančiam personalui bei atvykstantiems humanitariniais tikslais.
 

Kada gyventojams reikia deklaruoti pajamas už nekilnojamojo turto nuomą?

Savo nekilnojamąjį turtą pernai nuomavę gyventojai turi iki gegužės 3 d. deklaruoti pajamas ir nuo jų sumokėti gyventojų pajamų mokestį • Apie tai priminusi Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, kaip apmokestinamos gyventojų 2020 m. gautos nekilnojamojo turto nuomos pajamos.
 

Karantino režimo sušvelninimai – simboliniai

Vyriausybė 2021 m. balandžio 7 d. nutarimu Nr. 216 pakeitė kai kurias karantino, kuris galioja iki balandžio 30 d. 24 val., sąlygas: nuo balandžio 12 d. leidžiama visų šalies savivaldybių bibliotekų ir valstybės archyvų skaityklose fiziškai aptarnauti lankytojus, o atvirose erdvėse organizuoti sporto treniruotes, teikti laisvalaikio ir pramogų paslaugas bei rengti neformaliojo vaikų ir suaugusiųjų švietimo užsiėmimus galima ne didesnėms nei 10-ies žmonių grupėms • Be to, į mokyklas be testavimo kaupinių metodu gali grįžti dar 4 savivaldybių pradinukai, o į vakcinacijos punktus žmones, kurie patys negali atvykti skiepytis, galima vežti mokykliniais geltonaisiais autobusais.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki balandžio 20 d., kalendorius.
 

Norint gauti subsidiją, individualią veiklą vykdantys gyventojai turi deklaruoti pajamas

Norėdami gauti subsidijas, smulkieji verslininkai turi ne tik pateikti paraišką, bet nepamiršti deklaruoti pajamų už 2019 ir 2020 metus • Apie tai priminusi Valstybinė mokesčių inspekcija teigia, kad iš pateikusiųjų paraiškas to nėra padarę ketvirtadalis, todėl paraišką turės teikti dar kartą, kai tik deklaruos pajamas.
 

Pensijų anuitetai – neapmokestinami gyventojų pajamų mokesčiu

Valstybinė mokesčių inspekcija pakeitė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 str. 1 dalies, įtvirtinančios neapmokestinamųjų pajamų rūšis ir neapmokestinimo sąlygas, 18 punkto apibendrintą paaiškinimą • Pakeitimai padaryti, atsižvelgiant į tai, kad gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinami ne tik gyvybės draudimo veiklą vykdančių įmonių, bet nuo 2020 07 01 ir „Sodros“ išmokami pensijų anuitetai.
 

Subsidiją gali gauti daugiau nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių

Vyriausybė 2021 m. balandžio 2 d. nutarimu Nr. 204 pakeitė priemonės „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ lėšų skyrimo ir administravimo tvarkos aprašą, todėl subsidiją gali gauti mažosios bendrijos, individualios įmonės, komanditinės ūkinės bendrijos bei tikrosios ūkinės bendrijos, kuriose 2019 metais nedirbo samdomi darbuotojai, o subsidija joms skaičiuojama įvertinus ne tik už 2019 m. šių juridinių asmenų sumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM), bet ir jų nariams, savininkams, dalyviams sumokėtas išmokas (kodai 02, 26, 27, 77) ir nuo jų mokėtiną GPM sumą • Į minimalią 500 Eur subsidiją gali pretenduoti ir iki 2019 m. spalio 31 d. įsteigtos ir pajamų negavusios įmonės, jeigu jų veikla apribota ir jose 2019 m. lapkričio 1 d. dirbo bent vienas darbuotojas bei šios įmonės mokėjo GPM už 2019 metus.
 

Šiemet įtrauktiems į pensijų kaupimą – dar vienas „Sodros“ raginimas apsispręsti

Į II pakopos pensijų kaupimą šiemet įtrauktiems gyventojams, kurie dar nepriėmė sprendimo dėl dalyvavimo pensijų kaupime, „Sodra“ beveik 23 tūkst. gyventojų siųs registruotus laiškus • Dalyvauti pensijų kaupime, ar ne – gyventojo pasirinkimas, o sprendimą reikia priimti iki birželio pabaigos.
 

VMI: perkantys naudotą automobilį, įtraukiami į sukčiavimo schemas

Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pataria atkreipti dėmesį ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus, nes neretai naudotą automobilį perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Balandis     2021  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama