SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. vasario 16 d.
Nr. 7 (1186) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

COVID-19 laikotarpiu judėjimo apribojimo įtaka gyventojų rezidavimo statusui ir uždirbtų pajamų apmokestinimas pagal DAIS

Atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos laikotarpiu valstybių vyriausybių paskelbtas priemones, ribojančias asmenų judėjimo laisvę, Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina apie gyventojo rezidavimo statuso nustatymą ir dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties (DAIS) 15 str. (Samdomas darbas) nuostatų taikymą.
 

COVID-19 paveiktų šalių sąraše – visos pasaulio valstybės, tačiau keliautojams trumpėja izoliacijos laikas

Sveikatos apsaugos ministrui 2021 m. vasario 12 d. įsakymu Nr. V-299 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, įsigaliojusį vasario 15 d., jame liko visos pasaulio valstybės, bet nežymiai sumažėjo šalių, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos • Izoliacijos laikas visiems keliautojams sutrumpintas nuo 14 iki 10 dienų.
 

Garantijos neįgaliems darbuotojams ir darbuotojams, slaugantiems neįgaliuosius

Pristatome Darbo kodekse įtvirtintas nuostatas, kurios numato garantijas neįgaliesiems darbuotojams ir darbuotojams, slaugantiems neįgaliuosius.
 

Ginčų nagrinėjimas Mokestinių ginčų komisijoje 2020 metais

Mokestinių ginčų komisija (MGK), apibendrinusi 2020 metų mokestinių ginčų rezultatus, teigia, kad praėjusiais metais buvo pasiektas rekordinis skaičius – teismo patvirtintų MGK sprendimų skaičius pasiekė net 87 proc. • Daugiau kaip pusę visų skundų (52 proc.) MGK pateikė ne įmonės ar įstaigos, o gyventojai.
 

Informacija socialinę paramą vienoje vietoje – www.kasmanpriklauso.lt

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pristatė naują svetainę www.kasmanpriklauso.lt, kurioje pateikiama susisteminta informacija apie valstybės teikiamą socialinę paramą skirtingais gyvenimo atvejais: auginant vaiką, nusprendus įvaikinti ar globoti, norint įsigyti ar išsinuomoti pirmą būstą, netekus darbo ir patiriant finansinių sunkumų, susirgus ar slaugant šeimos narį, tapus neįgaliu ar sulaukus senatvės arba netekus artimo žmogaus • Svetainėje www.kasmanpriklauso.lt galima surasti informaciją apie socialinės paramos rūšis, išmokų dydžius, kriterijus, kuriuos privalu atitikti ir kur reikia kreiptis dėl atitinkamos išmokos. 
 

Karantino sąlygų švelninimas: leista dirbti daliai prekybos ir paslaugų vietų

Vyriausybei 2021 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 77 pakeitus karantino režimo ribojimus, nuo vasario 15 d., laikantis saugumo ir atstumo reikalavimų bei ribojant žmonių skaičių, leidžiama dirbti nedidelėms parduotuvėms (su atskiru įėjimu iš lauko ir kurių prekybos plotas neviršija 300 kv. m), teikti grožio paslaugas ir sportuoti lauke su treneriu ar instruktoriumi • Vyriausybė taip pat pritarė laipsniško taikomų karantino režimo ribojimų planui, kuris bus keičiamas pagal sergamumo Covid-19 rodiklį – 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų tenkantį atvejų skaičių bei teigiamą atliekamų tyrimų dalį.
 

Ligos išmokos nesergančio vaiko priežiūrai pasibaigus mokinių atostogoms

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokiais atvejais tėvai gali gauti ligos išmokas už nesergančio vaiko priežiūrą ir ką reikia padaryti, kad ši išmoka po mokinių žiemos atostogų, kurios truks nuo vasario 15 iki 19 dienos, būtų mokama ir toliau.
 

Metinės gyventojų turto deklaracijos FR0001 ir vardinių sąrašų deklaracijos FR0002 taisyklių pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. vasario 11 d. įsakymu Nr. VA-10 pakeitė Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos FR0001 formos ir jos priedų užpildymo taisykles, o įsakymu Nr. VA-11 – Gyventojų, privalančių deklaruoti turtą, vardinių sąrašų deklaracijos FR0002 formos ir jos priedų užpildymo taisykles • Atsižvelgiant į Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pakeitimus, kuriais nustatyta pareiga visiems Valstybės kontrolės darbuotojams ir jų šeimų nariams deklaruoti turtą, o VMI – skelbti jų turto deklaracijų duomenis, šių taisyklių 1-uose prieduose pakeista 534 pareigybės kodo reikšmė.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki vasario 25 d., kalendorius.
 

Vasario 15 d. – terminas mokesčiui už komercinio naudojimo nekilnojamąjį turtą sumokėti

Vasario 15 d. buvo Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos (forma KIT711) pateikimo už 2020 metus ir nekilnojamojo turto mokesčio už komercinio naudojimo nekilnojamąjį turtą sumokėjimo terminas.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2021  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama