SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. vasario 9 d.
Nr. 6 (1185) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Covid-19 paveiktų šalių sąraše – visos pasaulio valstybės

Nuo vasario 8 d. į sveikatos apsaugos ministro 2021 m. vasario 5  d. įsakymu Nr. V-237 atnaujintą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą įtrauktos visos pasaulio valstybės • Be to, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. vasario 5 d. sprendimu Nr. V-234 sustiprinta visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra patekimo į šalį vietose – nuo vasario 8 d. visuose oro uostuose (Vilniaus, Kauno, Palangos) ir Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste įrengti keleivių kontrolės punktai.
 

Dienpinigių apmokestinimas, vykstant į komandiruotes užsienyje ir Lietuvoje

Nuo 2021 m. sausio 1 d. minimaliajai mėnesinei algai siekiant 642 Eur ir minimaliam valandiniam atlygiui – 3,93 Eur, šie dydžiai įtakoja neapmokestinamus gyventojų pajamų mokesčiu komandiruočių į užsienį dienpinigius: dienpinigiai neapmokestinami gyventojų pajamų mokesčiu, kai darbuotojo darbo sutartyje nustatytas mėnesinis darbo užmokestis lygus ar didesnis nei 1059,30 Eur arba valandinis atlygis lygus ar didesnis nei 6,485 Eur • Komandiruotės Lietuvoje dienpinigių apmokestinimo tvarka nepasikeitė.
 

Kasmetinė darbuotojų saugos ir sveikatos paslaugų teikėjų prievolė pateikti VDI informaciją

Juridiniai ar fiziniai asmenys, pagal sutartis su darbdaviais atliekantys darbuotojų saugos ir sveikatos funkcijas ar jų dalį, iki kovo 1 d. per Elektroninių paslaugų darbdaviams sistemą (EPDS) turi pateikti Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) informaciją apie darbdavius, kuriems pernai teikė darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) paslaugas, ir darbuotojų saugos ir sveikatos specialistų, atlikusių DSS tarnybos funkcijas ar jų dalį, skaičių.
 

Mažųjų bendrijų apmokestinimas

Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujino leidinį apie mažųjų bendrijų (MB) apmokestinimą, kuriame pateikiami atsakymai į įvairius klausimus, susijusius tiek su MB narių pajamų apmokestinimu gyventojų pajamų mokesčiu ir deklaravimu, tiek su MB, kaip juridinio asmens, apmokestinimą pelno mokesčiu, taikomus tarifus.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki vasario 15 d., kalendorius.
 

Mokesčių už aplinkos teršimą deklaravimo terminas – vasario 15 d.

Iki vasario 15 d. privaloma Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikti mokesčio už aplinkos teršimą deklaracijas už 2020 m. mokestinį laikotarpį • Apie šią prievolę priminusio Aplinkos apsaugos departamento teigimu, deklaracijose turi būti taikomi iki 2020 m. gruodžio 31 d. galioję mokesčio tarifai.
 

Pridėtinės vertės mokesčio klasifikatoriaus pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. vasario 2 d. įsakymu Nr. VA-8 pakeitė Standartinės apskaitos duomenų rinkmenos techninės specifikacijos ir techninių reikalavimų aprašą ir patikslino/papildė klasifikatorių Nr. 1 „Pridėtinės vertės mokesčio klasifikatorius“, kuriame nurodyti atitinkami mokesčio kodai, reikalingi teikiant gaunamų ir išrašomų PVM sąskaitų faktūrų duomenis į i.SAF.
 

Subsidijų pripažinimas pelno mokesčio apskaičiavimo tikslais

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina apie subsidijų mikroįmonėms, savarankiškoms įmonėms ir darbuotojų darbo užmokesčiui kompensuoti per prastovas pripažinimą pelno mokesčio apskaičiavimo požiūriu.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2021  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama