SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. vasario 2 d.
Nr. 5 (1184) StraipsniaiVMI informuojaFinansinių sunkumų dėl COVID-19 patyr...         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Finansinių sunkumų dėl COVID-19 patyrę individualią veiklą vykdantys gyventojai gali kreiptis į VMI dėl pagalbos priemonių

Gyventojai, vykdantys individualią veiklą, kuri nebuvo įtraukta į Karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą, patvirtintą ekonomikos ir inovacijų bei socialinės apsaugos ir darbo ministrių 2020 12 30 įsakymu Nr. 4-1171/A1-1301, tačiau patyrę finansinių sunkumų dėl COVID-19, gali kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo. Prašymai pateikiami per Mano VMI (Paslaugos > Užsakyti paslaugą > Kitos paslaugos > Prašymo įtraukti į sąrašą patyrus finansinių sunkumų dėl COVID-19 pildymas).

Patenkinus prašymą, pagalbos priemonės bus taikomos nuo sausio 1 d.

Šiuo metu 2021 m. nukentėjusių nuo pandemijos sąraše yra 98 tūkst. individualią veiklą vykdančių gyventojų, kurie įtraukti į sąrašą be papildomo prašymo. Šiems smulkiesiems verslininkams VMI siųs asmeninius laiškus per Mano VMI apie jiems galiojančią mokestinę pagalbą.

Pasak VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorės Irinos Gavrilovos, jokios veiklos nevykdantiems gyventojams pagalbos priemonės yra taikomos automatiškai ir prašymo teikti nereikia.

Prašymo nagrinėjimui VMI gali paprašyti pateikti papildomą informaciją, nes vertinama ne tik mokėtojo pateikta, bet ir VMI turima informacija.

VMI primena, jog smulkiesiems verslininkams, įtrauktiems į naują sąrašą, bei jokios veiklos nevykdantiems gyventojams nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d. ir du mėnesius po nebus skaičiuojami delspinigiai ar pradėti išieškojimo veiksmai dėl mokestinės nepriemokos, susidariusios nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d. Norėdami sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų tai gali padaryti iki balandžio 30 d.

 

Informacija apie VMI pagalbą individualią veiklą vykdantiems gyventojams nukentėjusiems dėl COVID-19 skelbiama VMI interneto svetainėje skiltyjeInformacija savarankiškai dirbantiems".

 
Kiti temos „VMI informuoja“ straipsniai

Elektroninio deklaravimo sistemoje – nauja VMI paslauga

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) sukūrė naują skiltį „Ataskaitos“ • Šioje skiltyje galima naudotis dviejomis ataskaitomis: mėnesinių ir metinės pajamų mokesčio deklaracijų ataskaita ir pateiktų deklaracijų ir failų ataskaita.

Vasario 15 d. – duomenų apie pernai gyventojams išmokėtas išmokas pateikimo VMI terminas

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad iki vasario 15 d. mokesčius išskaičiuojantys asmenys privalo pateikti duomenis apie 2020 metais gyventojams sumokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas, o vadinamieji tretieji asmenys – duomenis apie pernai sumokėtas palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui, už studijas sumokėtas įmokas ir studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas, apie nuolatinių Lietuvos gyventojų pernai sumokėtas pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus, gyvybės draudimo įmokas.
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2021  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama