SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. sausio 26 d.
Nr. 4 (1183) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansų specialistams – mokymai

Siekiantiems įgyti finansinės analizės ir planavimo žinių – kursas „Finansinės veiklos valdymas“ nuotoliniu būdu!
 

Covid-19 šalių sąraše – ir 7 valstybės, kuriose nustatytas koronaviruso mutacijų plitimas

Sveikatos apsaugos ministras 2021 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. V-127 patvirtino naują COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, kuriame įrašytos 195 valstybės • Į šį nuo sausio 25 d. įsigaliojusį sąrašą įtrauktos praktiškai visos Europos valstybės, tarp jų ir kaimyninės Latvija, Lenkija, Baltarusija, Rusija, taip pat 7 šalys, kuriose nustatytas naujų SARS-CoV-2 viruso mutacijų plitimas: tai – Airija, Danija, Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė, Nyderlandai, Brazilija, Izraelis ir Pietų Afrikos Respublika • Dėl naujų COVID-19 mutacijų ir jų išplitimo rizikos Europos Sąjungos šalyse, Lietuvoje įvestos griežtesnės koronaviruso plitimo valdymo priemonės keliautojams.
 

Delspinigių dydis už pavėluotą darbo užmokesčio sumokėjimą nesikeičia

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė 2021 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. A1-72 patvirtino 0,07 proc. delspinigių dydį, kuris taikomas nuo vasario 1 d. tais atvejais, kai darbo santykiams nepasibaigus dėl darbdavio kaltės pavėluotai išmokamas darbo užmokestis ar kitos su darbo santykiais susijusios išmokos.
 

Keičiasi pranešimo apie Lietuvoje įdarbintus/komandiruojamus užsieniečius pateikimo tvarka

„Sodros“ direktorius, Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius ir Užimtumo tarnybos direktorius 2021 m. sausio 21 d. įsakymu Nr. V-26/EV-19/V-32 pakeitė Informacijos apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius pateikimo tvarkos aprašą ir nauja redakcija išdėstė Pranešimo apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius LDU formą (2 versija), kuri teikiama „Sodrai“ per asmeninę „Sodros“ paskyrą draudėjui • Nuo kovo 1 d. keičiasi reikalavimai kam, kada ir per laiko reikia pateikti LDU pranešimą bei patikslintą LDU pranešimą, taip pat pasikeitė ir kai kurių šio pranešimo laukelių pildymo tvarka.
 

Kompensuojamuosius vaistus gaus daugiau skurdžiai gyvenančių asmenų

Nuo kovo 1-osios, įsigaliojus Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimams, paciento priemoka už kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones bus padengiama visiems 75 metų ir vyresniems žmonėms, taip pat senatvės pensininkams ir neįgalumą turintiems asmenims (kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba 55 proc. ar mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis), jei jų pajamos – pensijos, socialinės išmokos, pašalpos – nesiekia 260 Eur.
 

Ligos išmoka užsikrėtusiems darbe COVID-19 liga vykdant profesinę veiklą

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paaiškina, ką turi padaryti darbdavys, kad darbe COVID-19 užsikrėtę darbuotojai gautų didesnes ligos išmokas.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki vasario 1 d., kalendorius.
 

Naujos lengvatinės tiesioginės COVID-19 paskolos verslui

Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai bei didelės įmonės, kurios pritrūko apyvartinių lėšų dėl Covid-19 pandemijos, gali UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) teikti paraiškas gauti lengvatines paskolas sumažintomis palūkanų normomis • Iš viso paskoloms teikti skirta 30 mln. eurų • Ekonomikos ir inovacijų ministrė 2021 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. 4-45 patvirtino skatinamosios finansinės priemonės „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ schemą, kurioje nustatytos sąlygos paskolai gauti, paskolos trukmė, palūkanos, kurios priklauso nuo paskolos laikotarpio ir paskolos gavėjo statuso, paskolos grąžinimo terminai.
 

Nėštumas ir pirmieji vaiko priežiūros metai: ką reikia žinoti?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena apie svarbiausius dalykus, kuriuos turi žinoti kiekviena dirbanti besilaukianti, neseniai pagimdžiusi ar vaiką maitinanti moteris.
 

Pinigai už atšauktas keliones turistams turi būti grąžinti per 14 dienų

Pinigus kelionių organizatoriai už atšauktas keliones turės grąžinti ne vėliau kaip per 14 dienų nuo organizuotos turistinės kelionės sutarties nutraukimo dienos • Tai įtvirtinta sausio 23 d. įsigaliojusiame Civilinio kodekso 6.751 straipsnio pakeitimo įstatyme.
 

Pirmą kartą į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą įtrauktoms įmonėms – VMI laiškai

34 tūkst. naujų įmonių, įtrauktų į 2021 m. nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, sulauks asmeninio Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) laiško apie joms taikomas mokestines pagalbos priemones mokesčių nepriemokoms nuo 2021 m. sausio 1 d. iki balandžio 30 d.: šį sąrašą patekę verslininkai iki balandžio 30 d. ir 2 mėnesius po to yra atleisti nuo delspinigių, jiems nebus pradėti išieškojimo veiksmai, o kreiptis dėl mokestinės paskolos sutarties be palūkanų jie galės iki balandžio 30 d.
 

Pokyčiai teikiant Intrastato statistines ataskaitas

Lietuvos muitinės paaiškinimas apie Intrastato statistines ataskaitas, Jungtinei Karalystei išstojus iš Europos Sąjungos.
 

Registrų centras atvėrė visuomenei Juridinių asmenų registro duomenis

Registrų centras atvėrė Juridinių asmenų registro duomenis: įregistruotų įmonių sąrašą su jų pavadinimais, buveinių adresais, informaciją apie valdymo organus, įstatinį kapitalą ir kitus aktualius duomenis • Tai jau trečias registras, kurio duomenys atverti visuomenei.
 

Socialines paslaugas pandemijos metu teikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms – dar 1 mln. eurų

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė 2021 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. A1-47 patvirtino Pagalbos nevyriausybinėms organizacijoms, teikiančioms socialines paslaugas COVID-19 pandemijos metu, subsidijomis teikimo aprašą • Socialines paslaugas teikiančios nevyriausybinės organizacijos, atitinkančios šiame apraše nustatytas sąlygas, gali teikti paraiškas ir gauti papildomą iki 10 tūkst. eurų siekiančią subsidiją, skirtą kompensuoti dėl COVID-19 pasekmių patirtas ar patiriamas išlaidas • Nevyriausybinių organizacijų  veiklai papildomai skirta 1 mln. eurų.
 

Sušvelninti karantino ribojimai

Vyriausybė 2021 m. sausio 20 d. nutarimu Nr. 29 pakeitė kai kuriuos karantino ribojimus, nustatant išimtis, kada nuo sausio 21 d. leidžiama susitikti dviejų namų ūkių nariams, taip pat galimybę mokiniams, kurie neturi tinkamų sąlygų mokytis namuose, mokytis nuotoliniu būdu mokyklose, dienos centruose ar kitose švietimo įstaigose.
 

VMI sudarys naują savarankiškai dirbančiųjų sąrašą, kurio viešai neskelbs

VMI prie LR FM viršininkė 2021 m. sausio 20 d. įsakymu Nr. VA-3 patvirtino aprašą, nustatantį, kurie savarankiškai dirbantys asmenys įtraukiami/neįtraukiami į Savarankiškai dirbančių asmenų, pripažintų nukentėjusiais nuo ekstremaliosios situacijos ir karantino, kurio metu Vyriausybė nustato ūkinės veiklos apribojimus, sąrašą, taip pat nurodant ir kriterijus, kuriais remiantis dirbantys savarankiškai įtraukiami/neįtraukiami į minėtą sąrašą • Naujojo sąrašo Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) viešai neskelbs – jo duomenis teiks Užimtumo tarnybai, nes tik į sąrašą patekę savarankiškai dirbantys asmenys, atitinkantys ir kitas Užimtumo įstatyme nustatytas sąlygas, turi teisę gauti 260 Eur savarankiškai dirbančio išmoką.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Sausis     2021  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama