SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2021 m. sausio 19 d.
Nr. 3 (1182) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Dėl COVID-19 finansinių sunkumų turinčios įmonės jau gali teikti VMI prašymą taikyti mokestines pagalbos priemones

Verslininkai, kurie nėra įtraukti į nukentėjusių nuo pandemijos įmonių sąrašą, tačiau dėl COVID-19 taip pat patyrė finansinių sunkumų, jau gali kreiptis į mokesčių administratorių dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo • Apie tai pranešusios Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) teigimu, standartizuotą prašymo formą įmonės gali teikti per Mano VMI.
 

Gyventojų gautų dovanų apmokestinimas pajamų mokesčiu

Kas yra dovanos ir kaip jos apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu bei kokie tarifai taikomi, apmokestinant gautas dovanas • Tai paaiškina Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujintame leidinyje „Prizų, laimėjimų ir dovanų apmokestinimas pajamų mokesčiu“.
 

Loterijų ir azartinių lošimų laimėjimų apmokestinimas pajamų mokesčiu

Valstybinė mokesčių inspekcija, atnaujinusi leidinį „Prizų, laimėjimų ir dovanų apmokestinimas pajamų mokesčiu“, paaiškina, kas yra loterijų ir azartinių lošimų laimėjimai, kaip jie apmokestinami gyventojų pajamų mokesčiu ir kokiais tarifais.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki sausio 25 d., kalendorius.
 

Naujos sudėties pirmosios pagalbos vaistinėlių rinkinys

Sveikatos apsaugos ministras 2020 m. gruodžio 10 d. įsakymu Nr. V-2876 patvirtino naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkinį, kuris turi būti visose įstaigose ir įmonėse, taip pat ir visų rūšių kelių transporto priemonėse • Šiame teisės akte, įsigaliojusiame 2020 m. gruodžio 12 d., nebeliko kelių motorinių transporto priemonių pirmosios pagalbos rinkinių bei įmonių pirmosios pagalbos rinkinių, o naujame pirmosios pagalbos rinkinyje atsirado naujos medicininės priemonės • Nustatyta, kad ankstesnius pirmosios pagalbos rinkinius (vaistinėles) galima naudoti ne ilgiau kaip iki 2022 m. sausio 1 d.
 

Negrąžinamosios subsidijos – nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms

Vyriausybė 2021 m. sausio 15 d. nutarimu Nr. 24 patvirtino priemonės „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ lėšų skyrimo ir administravimo tvarkos aprašą • Šiame apraše nustatyti kriterijai ir sąlygos, kurias atitinkančios nuo COVID-19 nukentėjusios įmonės gali kreiptis dėl negrąžinamosios subsidijos • Subsidijoms skirta 150 mln. eurų, kurie bus paskirstyti į du kvietimus: pirmasis skirtas savarankiškoms įmonėms (įmonėms, kurios neturi nei įmonių partnerių, nei susijusių įmonių), antrasis – nesavarankiškoms įmonėms (įmonėms, turinčioms susijusių įmonių ar įmonių partnerių) • Kvietimą savarankiškoms įmonėms dėl paraiškų teikimo subsidijai gauti jau paskelbė Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) interneto svetainėje • Ekonomikos ir inovacijų ministrė 2021 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. 4-42 patvirtino sausio 20 d. įsigaliojusią nuo COVID-19 nukentėjusios savarankiškos įmonės subsidijos paraiškos formą, kurią, norėdamos gauti subsidiją, turi užpildyti ir pateikti VMI per Mano VMI savarankiškos įmonės • Nesavarankiškoms įmonėms kvietimą ketinama skelbti vasario mėnesį.
 

Nuo sausio – naujos nekilnojamojo turto mokestinės vertės

Nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojo atnaujintos statinių (butų, gyvenamųjų namų ir kt.) mokestinės vertės, nuo kurių apskaičiuojamas nekilnojamojo turto mokestis • Todėl gyventojai nekilnojamojo turto mokestį už nekomercinės paskirties nekilnojamąjį turtą, viršijantį neapmokestinamąją ribą – 150 tūkst. eurų arba 200 tūkst. eurų (gausių ir neįgalius vaikus auginančių šeimų), turės mokėti pagal atnaujintas 2021 metų mokestines vertes, iki gruodžio 15 d. pateikiant Valstybinei mokesčių inspekcijai Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos KIT715 formą.
 

Padidinta nereikšmingos (de minimis) pagalbos suma

Vyriausybei 2021 m. sausio 6 d. nutarimu Nr. 13 patvirtinus naujos redakcijos Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registro nuostatus, iki 25 tūkst. Eur padidėjo nereikšmingos (de minimis) pagalbos, galimos suteikti per trejus finansinius metus, suma, skiriama vienam ūkio subjektui, vykdančiam veiklą žemės ūkio produktų gamybos sektoriuje • Taip pat padidėjo ir Lietuvai nustatyta nereikšmingos (de minimis) pagalbos, galimos skirti pirminės gamybos sektoriuje veiklą vykdantiems subjektams, nacionalinė riba – ji per bet kuriuos trejus finansinius metus neturės viršyti 41,6 mln. Eur.
 

Prekių deklaravimo ir apmokestinimo pokyčiai siunčiantis prekes iš Jungtinės Karalystės

Lietuvos muitinė paaiškino, kokie importo muitai ir importo akcizai bei PVM taikomi nuo šių metų sausio 1 d. prekėms, atsisiunčiamoms iš Jungtinės Karalystės, išskyrus Šiaurės Airiją.
 

Privaloma alkoholio ir tabako inventorizacija

Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, kad 2021 m. sausio 26-27 d. turi būti inventorizuotas seno pavyzdžio banderolėmis paženklintas apdorotas tabakas, etilo alkoholis ir alkoholiniai gėrimai.
 

Prizų, laimėjimų apmokestinimas gyventojų pajamų mokesčiu

Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujino leidinį „Prizų, laimėjimų ir dovanų apmokestinimas pajamų mokesčiu“, kuriame paaiškina, kas yra prizai, laimėjimai, dovanos, kaip apmokestinama ir kokie gyventojų pajamų mokesčio tarifai taikomi, apmokestinant gautus prizus, laimėjimus ir dovanas.
 

Savarankiškai dirbantys gyventojai „Sodros“ išmokų gali sulaukti greičiau

Savarankiškai dirbantys gyventojai nuo šiol gali greičiau sulaukti socialinio draudimo išmokų, o jų dydis nepriklausys nuo to, ar jie gauna savarankiškos veiklos pajamų, tačiau įmokas „Sodrai“ jie turėtų mokėti kiekvieną mėnesį, nelaukiant pajamų deklaracijos pateikimo termino.
 

Susigrąžinti GPM už automobilio remonto ir kitas paslaugas galima paprasčiau

Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, jog nuo šiol gyventojų pranešimai apie išlaidas (PRC912), siekiant susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) už jiems 2020 ir 2021 m. suteiktas būsto, automobilio remonto ar nepilnamečių vaikų priežiūros paslaugas, pildomi paprastesniu būdu, vedlio principu.
 

Turtą deklaruoti privalės visi Valstybės kontrolės darbuotojai

Liepos 1 d. įsigalios Gyventojų turto deklaravimo įstatymo Nr. I-1338 2 ir 10 straipsnių pakeitimo įstatymas Nr. XIV-139, kuriuo nustatyta pareiga deklaruoti turtą visiems Valstybės kontrolės darbuotojams ir jų šeimų nariams, taip pat numatytas jų turto deklaracijų pagrindinių duomenų viešinimas • Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina pakeistas Gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 ir 10 straipsnių nuostatas.
 

VMI apie nekilnojamojo turto, vertinamo masiniu būdu, mokestinių verčių nustatymą

Nuo 2021 m. sausio 1 d. juridiniai ir fiziniai asmenys nekilnojamojo turto mokestį už nekilnojamąjį turtą, vertinamą masiniu būdu, turi apskaičiuoti pagal Registrų centro nustatytas naujas mokestines vertes • Atsižvelgiant į tai, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paaiškino, apie nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimą fiziniams ir juridiniams asmenims pagal naujas nekilnojamo turto mokestines vertes, primindama, kokie nekilnojamojo turto mokesčio tarifai taikomi fiziniams asmenims už nekomercinės paskirties nekilnojamąjį turtą, taip pat lengvatas bei kitas nuostatas, susijusias su nekilnojamojo turto mokesčiu ir nauja mokestine verte.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Sausis     2021  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama