SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. lapkričio 17 d.
Nr. 43 (1174) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Darbdavio pareigos atsiskaitant su darbuotojais

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, ar privalo darbdavys darbuotojui teikti atsiskaitymo lapelius, taip pat apie darbdavių prievolę atsiskaityti su darbuotoju nutraukiant darbo santykius ir kitas su darbuotojų atleidimu susijusias pareigas, įtvirtintas Darbo kodekse.
 

Darbo laiko žymėjimas darbo laiko apskaitos žiniaraštyje

Remiantis Valstybinės darbo inspekcijos išaiškinimais, pateikiame atsakymus į klausimus, kas ir kaip turi būti fiksuojama darbo laiko apskaitos žiniaraštyje, kaip pildomas darbo laiko apskaitos žiniaraštis, kai dėl laiko persukimo dirbama naktį.
 

Darbuotojų perkėlimas dirbti į kitą darbo vietą

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, ar turi būti gautas rašytinis darbuotojo susitikimas, siekiant perkelti jį dirbti į kitą darbo funkcijos atlikimo vietą (pvz., į kitą tame pačiame mieste esantį įmonės padalinį).
 

Intrastato ataskaitos – tik elektroniniu būdu (internetu)

Nuo lapkričio 14 d. Intrastato ataskaitos turi būti teikiamos tik elektroniniu būdu (internetu), o kitu būdu (elektroniniu paštu) pateiktos Intrastato ataskaitos nebe priimamos • Tai nustatyta Statistikos departamento generalinio direktoriaus ir Muitinės departamento generalinio direktoriaus 2020 m. lapkričio 12 d. bendru įsakymu Nr. DĮ-282/1B-903 pakeistose Intrastato statistinių ataskaitų statistinių formuliarų pildymo, pateikimo ir priėmimo taisyklėse, kuriose išbrauktos visos nuostatos, susijusios su ankstesne galimybe Intrastato ataskaitas pateikti ir elektroniniu paštu.
 

Išmokos dėl atidėtos mokslo ar studijų metų pradžios nebus prarandamos

Asmenims, kurie tais pačiais kalendoriniais metais baigė bendrojo ugdymo programą ir įstojo į švietimo įstaigą, kurioje mokslo ar studijų metai prasideda vėliau nei rugsėjo 1 d., mokytis ar studijuoti, teisė gauti atitinkamas našlaičių pensines išmokas, piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams ir išmokas vaikams išliks ir laikotarpiu nuo rugsėjo 1 d. iki dienos, kurią prasidės mokslo ar studijų metai švietimo įstaigoje • Tai nustatyta Socialinio draudimo pensijų, Valstybinių pensijų, Šalpos pensijų, Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams ir Išmokų vaikams įstatymų pakeitimuose.
 

Išsitirti dėl koronaviruso privalo ir atvykstantys iš šešių šalių

Atvykstantiems iš COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių būtina 10 dienų izoliacija arba tyrimas koronaviruso (COVID-19) infekcijai nustatyti, o nuo lapkričio 16 d. išsitirti dėl koronaviruso privaloma ir visiems atvykstantiems iš 6-ių valstybių (Danijos, Ispanijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Nyderlandų ir Švedijos), kuriose audinių auginimo ūkiuose nustatytas mutavęs koronavirusas (COVID-19).
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki lapkričio 25 d., kalendorius.
 

Nekilnojamojo turto mokestį gyventojams reikia sumokėti iki gruodžio 15 d.

Nuo 2020 m. sumažinus nekilnojamojo turto neapmokestinamąją ribą (iki 150 tūkst. eurų (pernai ji buvo 220 tūkst. eurų); gausioms šeimoms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms – iki 200 tūkst. eurų (pernai buvo 286 tūkst. eurų)), šiemet daugiau fizinių asmenų, kuriems nuosavybės teise priklauso ar jie įsigyjo gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statinius (patalpas), žuvininkystės statinius ir inžinerinius statinius, turi mokėti nekilnojamojo turto mokestį • Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad iki gruodžio 15 d. fiziniams asmenims reikia pateikti nekilnojamojo turto, kurio vertė viršija 150 tūkst. eurų (arba 200 tūkst. eurų), mokesčio deklaracijas (forma KIT715) ir sumokėti mokestį už 2020 metus • 2020 m. pasikeitė tik nekilnojamojo turto, už kurį privalu gyventojams mokėti nekilnojamojo turto mokestį, neapmokestinamoji riba, o nekilnojamojo turto mokesčio tarifai yra taikomi tie patys kaip ir pernai.
 

Patikslintos karantino sąlygos

Vyriausybė 2020 m. lapkričio 11 d. nutarimu Nr. 1245 patikslino Lietuvoje paskelbto karantino, kuris galios iki lapkričio 29 d. 24 val. (jei nebus pratęstas), kai kurias režimo sąlygas: nuo lapkričio 12 d. panaikintas reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones šešiamečiams darželinukams, ikimokyklinukams bei pradinukams ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigoje ar jos teritorijoje, taip pat papildytos išimtys dėl viešojo maitinimo paslaugų teikimo, uždrausta mokamai ar nemokamai suteikti laisvalaikio, poilsio ir sporto įstaigų patalpas privatiems renginiams, šventėms ir kitiems susibūrimams.
 

Patvirtinta „Sodros“ įmokų atidėjimo nukentėjusiems dėl karantino tvarka

Per antrąją karantino bangą „Sodra“ teiks mokestinės pagalbos priemones neigiamą poveikį patyrusiems draudėjams (įmonėms ir savarankiškai dirbantiems gyventojams), kurių veikla Vyriausybės nutarimu buvo apribota dėl karantino (pvz., maitinimo įstaigoms, sporto klubams, viešbučiams ir kt.) • Mokestine pagalba norinčioms pasinaudoti įmonėms ir savarankiškai dirbantiems asmenims nebus taikomos sankcijos (tam reikia pateikti „Sodrai“ prašymą), o susidariusius įsiskolinimus galima atidėti supaprastintomis sąlygomis iki 5 metų laikotarpiui (tam irgi „Sodrai“ reikia pateikti prašymą) • „Sodros“ direktorė 2020 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-586 patvirtino Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigų santykių su draudėjais paskelbus karantiną Lietuvos Respublikos ir/ar savivaldybių teritorijose tvarkos aprašymą.
 

Turto perkėlimo iš Lietuvos Respublikos apmokestinimas pelno mokesčiu (I dalis)

Valstybinė mokesčių inspekcija parengė Pelno mokesčio įstatymo (PMĮ) 2 str. 39-1 punkto (Turto perkėlimo sąvoka), 12 str. (Neapmokestinamosios pajamos) 15 punkto, papildyto 5-1 papunkčiu, 14 str. (Turto įsigijimo kaina) 7 dalies ir 40-2 str. (Turto perkėlimo apmokestinimas) apibendrintus paaiškinimus (komentarus), kurie papildyti paaiškinimais apie turto perkėlimo iš Lietuvos Respublikos apmokestinimo atvejus.
 

Turto perkėlimo iš Lietuvos Respublikos apmokestinimas pelno mokesčiu (II dalis)

Valstybinės mokesčių inspekcijos parengto PMĮ 40-2 str. (Turto perkėlimo apmokestinimas) komentaro tęsinys.
 

Vaiko priežiūros atostogos ir darbas

Valstybinės darbo inspekcijos paaiškinimai, aktualūs vaiko priežiūros atostogose esantiems darbuotojams: apie darbą per tokias tikslines atostogas, maksimaliojo darbo ir minimaliojo poilsio laiko reikalavimus, darbo sutarties nutraukimo apribojimus.
 

Vaikus auginantiems darbuotojams – papildomos poilsio dienos

Kas turi teisę į papildomas apmokamas poilsio dienas, įtvirtintas Darbo kodekso 138 str. 3 ir 4 dalyse: kam priklauso vadinami „mamadieniai“ ir „tėvadieniai“ ir laisvas pusdienis pirmąją mokslo metų dieną – apie tai paaiškina Valstybinė darbo inspekcija.
 

VDI: dėl karantino darbuotojai vėl susiduria su darbdavių piktnaudžiavimu

Kilus antrajai pandemijos bangai ir Vyriausybei paskelbus karantiną visoje Lietuvoje, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) fiksuoja padidėjusius skambučių srautus • Darbuotojai kreipiasi į VDI dėl atvejų, kai darbdavių yra verčiami imti atostogas, dirbti per prastovas ar rašyti prašymus išeiti iš darbo savo noru • VDI pabrėžia, kad to daryti darbdaviai negali.
 

Visuotinis antrasis karantinas didina prastovas skelbiančių įmonių skaičių

Šalyje vėl įvedus visuotinį karantiną (antrąjį), daugėja prastovų įmonėse: šiuo metu prastovas darbuotojams yra paskelbusios 3,85 tūkst. įmonių, o galiojančiose prastovose yra per 30 tūkst. darbuotojų • Valstybinė darbo inspekcija primena prastovų organizavimo tvarką, o Užimtumo tarnyba paaiškina, ką daryti, jei gaunant subsidiją darbo užmokesčiui, vėl tenka paskelbti prastovas.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Lapkritis     2020  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama