SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. lapkričio 3 d.
Nr. 41 (1172) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Gyventojai gali paprasčiau įsigyti verslo liudijimą e. būdu

Gyventojai nuo šiol internetu gali dar patogiau ir greičiau užsisakyti verslo liudijimus – naujoves Valstybinė mokesčių inspekcija kviečia išbandyti Mano VMI beta versijoje.
 

Intrastato ataskaitų teikimo ribos 2021 metams

Statistikos departamento generalinė direktorė 2020 m. spalio 28 d. įsakymu Nr. DĮ-269 patvirtino Intrastato ataskaitų teikimo ir statistinės vertės teikimo ribas ateinantiems 2021 metams, kurios, lyginant su nustatytomis 2020 metams, nesikeičia ir išlieka tokios pačios kaip ir šiemet.
 

Iš dviejų naujų ES paramos priemonių, vienos paraiškų priėmimas baigtas

Ekonomikos ir inovacijų ministras 2020 m. spalio 26 d. patvirtino dviejų naujų 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonių – „COVID-19 MTEP“ ir „COVID-19 produktai LT“ – finansavimo aprašus, tačiau pastarosios projektų atranka (paraiškų priėmimas) jau sustabdyta, nes vos per dieną buvo sulaukta paraiškų už priemonei „COVID-19 produktai LT“ numatytą skirti biudžetą, t. y. 31 mln. Eur.
 

Karantiną ruošiamasi įvesti visoje Lietuvoje

Nuo lapkričio 2 d. iki lapkričio 8 d. imtinai iš 60 šalies savivaldybių į raudonąją zoną įtrauktos 34-ios savivaldybės, geltonąją – 21, žaliąją – 5, o 21-oje savivaldybėje yra paskelbti vietiniai karantinai • Tačiau sparčiai prastėjant epidemiologinei situacijai, COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdyje buvo pasiūlyta Vyriausybei nuo šios savaitės pabaigos mažiausiai 3 savaitėms visoje Lietuvoje įvesti karantiną, nustatant ir priemones koronaviruso plitimui stabdyti.
 

Koronaviruso paveiktų šalių sąrašą papildė daugiau valstybių ir regionų

Lapkričio 2 d. įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro 2020 m. spalio 30 d. įsakymu Nr. V-2445 atnaujintas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašas, į kurį įrašyta 181 valstybė • Raudonojoje ir pilkojoje zonose, iš kurių atvykus privaloma izoliacija arba tyrimas dėl koronaviruso (COVID-19), atsidūrė Estija, Italija, Kipras, Švedija, Vokietija, Danijos Hovedstadeno (Hovedstaden) ir Šiaurės Jutlandijos (Nordjylland) regionai.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki lapkričio 3 d., kalendorius.
 

Nevyriausybinės organizacijos kviečiamos įregistruoti NVO statusą

Registrų centras ragina Lietuvoje veikiančias nevyriausybines organizacijas (NVO) įregistruoti NVO statusą, kuris leis ne tik lengviau identifikuoti visuomenės labui veikiančias asociacijas, labdaros ir paramos fondus ar viešąsias įstaigas, bet ir turėti tikslesnius duomenis apie šalyje veikiančias nevyriausybines organizacijas • Ši paslauga yra nemokama.
 

Nukentėjusiems nuo Covid-19, pagalbos priemonės: esamos ir siūlomos

Vyriausybė pritarė ir siūlo Seimui skubos tvarka priimti Užimtumo įstatymo pataisas dėl 257 Eur išmokos mokėjimo dirbantiesiems savarankiškai, taip pat Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimus dėl „Sodros“ įmokų be palūkanų ir delspinigių atidėjimo įmonėms, kai Vyriausybė paskelbdama karantiną nustato ūkinės veiklos ribojimus • Šiuos įstatymų pakeitimus inicijavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pristato ir šiuo metu nukentėjusiems dėl COVID-19 pandemijos taikomas įvairias pagalbos priemones, kuriomis galima naudotis.
 

Nustatyti nacionalinio lygmens profesinių sąjungų kriterijai

2021 m. sausio 1 d. įsigalios Darbo kodekso 179 straipsnio pakeitimo įstatymas, įtvirtinantis konkrečius kriterijus, kuriuos turės atitikti profesinės sąjungos, kad būtų pripažintos nacionalinėmis, dalyvaujant nacionalinėse derybose ir pasirašant nacionalinę kolektyvinę sutartį.
 

Registrų centras atvėrė Adresų registro duomenis

Registrų centras visuomenei neatlygintinam naudojimui atvėrė vieno iš 6 pagrindinių šalies registrų – Adresų registro – duomenis: gyvenamąsias vietoves, gatves, gyvenamųjų vietovių ribas, unikalius adresus, pašto kodus ir kitus • Iš viso atverta 2,1 mln. unikalių adresų ir daugiau kaip 1 mln. adresų taškų, kuriuos galima pažymėti žemėlapyje.
 

Renginiai ir susibūrimai viešose vietose uždrausti iki lapkričio 13 d.

Atsižvelgusi į šalyje blogėjančią epidemiologinę situaciją, Vyriausybė 2020 m. spalio 28 d. nutarimu Nr. 1185 dviems savaitėms – nuo spalio 30 d. iki lapkričio 13 d. – uždraudė visus atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamus renginius bei susibūrimus viešose vietose, nustatant išimtis su apribojimais aukšto meistriškumo sporto varžyboms ir kultūros renginiams bei laidotuvėms (ribojimai netaikomi).
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Lapkritis     2020  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama