SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. spalio 27 d.
Nr. 40 (1171) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

21-oje šalies savivaldybėje įvesti vietiniai karantinai

Vyriausybė 2020 m. spalio 21 d. nutarimu Nr. 1159 nuo spalio 26 d. iki lapkričio 9 d. 24 val. paskelbė karantiną 12-kos šalies savivaldybių teritorijose – Elektrėnų, Marijampolės, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Pasvalio, Plungės, Skuodo, Šiaulių ir Švenčionių rajonuose, nustatant vietinių karantinų režimo sąlygas (apribojimus), o nutarimu Nr. 1161 iki lapkričio 6 d. 24 val. karantiną pratęsė Raseinių rajone • Taip pat Vyriausybės spalio 26 d. nutarimu Nr. 1177 nuo spalio 28 d. iki lapkričio 11 d. 24 val. vietinis karantinas įvestas ir dar 8 savivaldybėse: Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestuose, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus rajonuose.
 

Daugiau dėl Covid-19 nukentėjusių nevyriausybinių organizacijų gali kreiptis paramos

Socialinės apsaugos ir darbo ministrui 2020 m. spalio 21 d.  įsakymu Nr. A1-1011 pakeitus Pagalbos nevyriausybinėms organizacijoms, nukentėjusioms nuo koronaviruso COVID-19 sukeltų pasekmių, subsidijomis teikimo aprašą, nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusios nevyriausybinės organizacijos gali antrą kartą prašyti valstybės subsidijos, jeigu jų metinės pajamos yra 30 tūkst. eurų ir didesnės, o anksčiau gauta subsidija nesiekia 5 tūkst. eurų • Taip pat nevyriausybinės organizacijos, kurių metinės pajamos didesnės nei 60 tūkst. eurų, gali prašyti valstybės subsidijos iki 10 tūkst. eurų, – anksčiau didžiausia subsidijos suma negalėjo viršyti 5 tūkst. eurų.
 

Iki kada finansų įstaigos privalo išrašyti PVM sąskaitą faktūrą už PVM neapmokestinamas paslaugas?

VMI prie LR FM viršininkės 2020 m. spalio 20 d. įsakymu Nr. VA-72 ne tik bankams bei kitoms kredito įstaigoms, bet ir visoms kitokioms finansų įstaigoms, teikiančioms PVM neapmokestinamas paslaugas, suteikta teisė per metus išrašyti vieną bendrą PVM sąskaita faktūrą.
 

Kada tėvams mokama ligos išmoka vaiko priežiūrai?

Po rudens atostogų, kai dalis vaikų toliau mokysis nuotoliniu būdu bei atskirose savivaldybėse įvedinėjant karantiną, ne vienam dirbančių tėvų iškilo klausimų dėl vaikų priežiūros • Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokiais atvejais suteikiamas nedarbingumo pažymėjimas ir mokama ligos išmoka vaiko priežiūrai. 
 

Koronaviruso infekcijai suvaldyti – papildomos priemonės maitinimo, laisvalaikio, pramogų ir lošimo vietose

Siekiant suvaldyti COVID-19 plitimą, Vyriausybė 2020 m. spalio 21 d. nutarimu Nr. 1160 pakeitė paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos sąlygas, nuo spalio 26 d. įtvirtinant privalomą laisvalaikio, pramogų, viešojo maitinimo, pasilinksminimo ir kitų vietų, tarp kurių ir lošimo vietos, lankytojų registraciją, sutrumpinant šių įstaigų darbo laiką iki vidurnakčio ir nustatant savaitę po rudens atostogų 5–12 klasių mokinių ugdymą nuotoliniu būdu, kaip ir pirminio profesinio mokymo įstaigų auklėtiniams.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki lapkričio 3 d., kalendorius.
 

Naujas koronaviruso paveiktų šalių sąrašas – pagal šviesoforo principą

Spalio 26 d. įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro 2020 m. spalio 23 d. įsakymu Nr. V-2354 patvirtintas naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašas, kuriame įrašytos 176 valstybės.
 

Notarai nuo kitų metų visuomet turės išduoti apskaitos dokumentus

Finansų ministras 2020 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. 1K-337 pakeitė Gyventojų, besiverčiančių individualia veikla (išskyrus gyventojus, įsigijusius verslo liudijimus), buhalterinės apskaitos taisykles • Pakeitimais, įsigaliosiančiais 2021 m. sausio 1 d., panaikintas taisyklių 20 punktas, todėl notarai visais atvejais privalės išrašyti apskaitos dokumentus, t. y. ir grynųjų pinigų priėmimo kvitą bei sąskaitą faktūrą, netgi ir tuomet, kai asmuo, kuriam atliktas notarinis veiksmas ar paslauga, jų neprašo.
 

Nuo kitų metų rudens daugiau moksleivių galės važiuoti pigiau

2021 m. rugsėjo 1 d. įsigalios Transporto lengvatų įstatymo pakeitimai, suteiksiantys moksleiviams daugiau lengvatų, įsigyjant bilietus su 50-80 proc. nuolaida.
 

Pagal sergamumą koronavirusu Lietuva suskirstyta į 3 zonas, o ES valstybės – į 4 grupes

60 šalies savivaldybių pagal sergamumo koronavirusu (Covid-19) rodiklius suskirstytos į 3 zonas – žalią, geltoną ir raudoną • Lietuvos savivaldybei atsidūrus raudonojoje zonoje, bus įvedamas vietinis karantinas, apribojama gyventojų veikla, o į kitų spalvų zoną patekusioms savivaldoms ir jų gyventojams bus teikiami skirtingi nurodymai, kaip suvaldyti COVID-19 plitimą • Europos Sąjungos (ES) valstybės bus skirstomos į 4 grupes – žalią, geltoną raudoną ir pilką, o pagal įvestus kriterijus bus vertinama rizika, atnaujinamas Covid-19 paveiktų šalių sąrašas (jis skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį) bei taikomos prevencijos priemonės • Tam, atsižvelgdama į ES Tarybos rekomendaciją ir Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymą, pritarė Vyriausybė.
 

Pakeistos mokestinių paskolų sudarymo su VMI sąlygos nukentėjusiems nuo Covid-19

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. spalio 23 d. įsakymu Nr. VA-73 pakeitė mokestinių pagalbos priemonių taikymo mokesčių mokėtojams, paveiktiems koronaviruso (Covid-19) sukeltų neigiamų pasekmių, tvarką, nustatant naujas mokestinės paskolos sutarties be palūkanų sudarymo su Valstybine mokesčiu inspekcija (VMI) galimybes ir sąlygas.
 

Patvirtinta nauja tvarka dėl izoliacijos

Europos Tarybai pateikus rekomendaciją dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant į koronaviruso infekcijos (COVID-19) pandemiją ir numačius šalių skirstymo į atskiras kategorijas, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją jose, tvarką, Lietuva patenka į geltonąją zoną ir nuo spalio 26 d., taiko prevencijos priemones tik atvykstantiesiems iš raudonoje bei pilkoje zonoje esančių valstybių • Iš šių šalių atvykstantiems keliautojams privalomas testas dėl koronaviruso (COVID-19) arba 10 dienų izoliacija • Sveikatos apsaugos ministras  2020 m. spalio 23 d. įsakymu Nr. V-2348 pakeitė saviizoliacijos namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisykles, kuriose nustatyti atvejai, kam netaikoma izoliacija, taip pat išimtys, kada galima palikti izoliacijos vietą bei izoliacijos taikymo terminai (izoliavimosi trukmė).
 

Savivaldybių veiksmai, kad dirbantys tėvai gautų ligos išmokas už vaikų priežiūrą

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paaiškina savivaldybių administracijoms, kokius veiksmus reikia atlikti, kad jų sprendimai būtų galiojantys, o tėvai, globėjai, budintys globotojai ar dirbantys seneliai gautų ligos išmokas už vaikų iki IV-tos klasės (imtinai) ar pagal bendrojo bei specialiojo ugdymo programą besimokančių vaikų su negalia iki 21 metų priežiūrą. 
 

Šiemet žemės mokesčio sumokėjimo terminas – iki lapkričio 16 d.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) privačios žemės savininkams apskaičiavo už 2020 metus mokėtiną žemės mokestį ir suformuotas žemės mokesčio deklaracijas įkėlė į VMI Elektroninio deklaravimo sistemą EDS) deklaravimas.vmi.lt • Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 16 d.
 

Valstybės apdovanojimu galės būti pagerbti ir tėvai, globėjai bei rūpintojai

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu galės būti apdovanojami ne tik asmenys, garsinantys Lietuvos vardą, taip pat nusipelnę įvairiose srityse Lietuvoje, bet ir už nuopelnus motinystei, tėvystei, globai ar rūpybai • Tai įtvirtinta Valstybės apdovanojimų įstatymo Nr. IX-957 37 straipsnio pakeitimo įstatyme.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Spalis     2020  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama