SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. spalio 20 d.
Nr. 39 (1170) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Duomenų apie gyventojų paskirtą pajamų mokesčio dalį paramai viešinimo tvarka

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. VA-71 pakeitė ir nauja redakcija išdėstė Duomenų apie paramos gavėjams ir politinėms partijoms pervestą gyventojų pajamų mokesčio dalį paskelbimo aprašą, kuris nustato tvarką, pagal kurią Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) savo interneto svetainėje turi paskelbti duomenis apie paramos gavėjus bei politines partijas ir jiems pervestas piniginių lėšų sumas (gyventojų paskirtą pajamų mokesčio dalį) • Šis aprašas papildytas naujomis nuostatomis dėl nuo 2020 m. pasikeitusių gyventojų paramai paskirtų pajamų mokesčio procentinių dalių.
 

Ligos išmokų mokėjimas

„Sodra“ paaiškina apie ligos išmokų mokėjimą už privalomoje izoliacijoje esančių vaikų iki ketvirtos klasės ir vaikų su negalia iki 21 metų, kai jie mokosi, priežiūrą, neįgaliųjų ar senjorų priežiūrą, laikinai neveikiant dienos centrams, taip pat paskyrus privalomą izoliaciją suaugusiam asmeniui bei į sunkių ligų sąrašą įrašyta sunkia liga sergantiems asmenims.
 

Minimaliojo darbo užmokesčio, dienpinigių apmokestinimo ir NPD apskaičiavimo pokyčiai nuo 2021 metų

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina apie pakeitimus, susijusius su 2021 m. minimaliąja mėnesio alga ir minimaliu valandiniu atlygiu, komandiruočių į užsienį dienpinigių apmokestinimu/neapmokestinimu gyventojų pajamų mokesčiu ir neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) taikymu.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki spalio 26 d., kalendorius.
 

Naujas koronaviruso (COVID-19) infekcijos paveiktų šalių sąrašas ir izoliavimosi išimtys

Sveikatos apsaugos ministrui 2020 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. V-2288 atnaujinus COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, jį papildė Bulgarija, Italija ir Lichtenšteinas, o išbraukta Dominikos Respublika, Ekvadoras, Iranas ir Meksika • Taip pat 2020 m. spalio 16 d. įsakymu Nr. V-2289 pakeitus saviizoliacijos namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisykles, numatytos naujos izoliavimosi išimtys • Be to, 2020 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. V-2273 pakeistas sergančiųjų koronavirusu (COVID-19) izoliacijos laikas.
 

Naujus elektromobilius perkančioms įmonėms kompensuojama dalis išlaidų

Nuo spalio 19 d. įmonės gali Aplinkos projektų valdymo agentūrai teikti paraiškas kompensacijoms naujiems elektromobiliams įsigyti • Tokia galimybė įteisinta aplinkos ministro 2020 m. spalio 12 d. įsakymu Nr. D1-615 patvirtintame Klimato kaitos programos priemonės „Elektromobilių įsigijimo juridiniams asmenims skatinimas“ tvarkos apraše • Juridiniams asmenims kompensuojama dalis išlaidų už įsigytą naują elektromobilį, skiriant vienkartinę 4 tūkst. eurų (su PVM) išmoką už naują M1 klasės (lengvasis automobilis) ar N1 klasės (lengvasis krovininis automobilis) elektromobilį arba 10 tūkst. eurų (su PVM) kompensaciją už naują M2 klasės (autobusas) ar N2 klasės (krovininis automobilis) elektromobilį) • Taip pat papildomą 1 tūkst. eurų (kartu su 4 tūkst. arba 10 tūkst. eurų) išmoką gaus ta įmonė, kuri sunaikins taršų automobilį • Paraiškos bus priimamos iki 2021 m. vasario 1 d. arba iki tol, kol pakaks lėšų šiai priemonei (skirta 3,5 mln. eurų).
 

Pasirašyta 2021 m. nacionalinė kolektyvinė sutartis

Spalio 16 d. Vyriausybė ir 5-ios profesinių sąjungų organizacijos pasirašė 2021 m. nacionalinę kolektyvinę sutartį, kuria visiems viešojo sektoriaus tarnautojams, darbuotojams ir pareigūnams bazinės pareiginės algos dydis didinamas iki 177 Eur, o sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariams užtikrinamos papildomos garantijos: 2 darbo dienomis ilgesnės kasmetinės atostogos, geresnės sąlygos mokymuisi ir iki 5 darbo dienų sveikatos gerinimui.
 

Pelno mokestį mokančių Lietuvos ir užsienio vienetų sąvokos

Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujino Pelno mokesčio įstatymo 3 str. 1 dalies apibendrintą paaiškinimą (komentarą), kuriame patikslintos pelno mokestį mokančių Lietuvos ir užsienio vienetų sąvokos.
 

Planuojami 2021 m. pokyčiai socialinės apsaugos srityje

Seimas pradėjo svarstyti Vyriausybės pateiktus kitų metų valstybės ir savivaldybių bei „Sodros“ biudžetų projektus ir su jais susijusių lydimųjų įstatymų pakeitimų projektus • Nuo kitų metų pradžios numatoma iki 70 Eur padidinti universalią išmoką vaikui (vaiko pinigus), senatvės, netekto darbingumo, našlių ir našlaičių pensijas, o nuo rugsėjo – nemokamai mokyklose maitinti visus antrokus • Taip pat šiek tiek paaugs viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokestis, nes 1 euru (iki 177 Eur) didės pareiginės algos bazinis dydis, o „Sodros“ mokestinių pokyčių kitąmet kol kas neplanuojama, tad ir mokesčiai, ir socialinio draudimo įmokos 2021 m. neturėtų keistis, išskyrus tuos, kurie susieti su minimalia mėnesine alga, nes ji „ant popieriaus“ didės iki 642 Eur.
 

PVM grąžinimo užsienio keleiviui deklaracijos FR0420 pildymo pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. VA-69 pakeitė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) grąžinimo užsienio keleiviui deklaracijos FR0420 formos užpildymo taisykles ir nauja redakcija išdėstė šios deklaracijos FR0420 formą, kurią turi užpildyti prekybininkai, grąžinantys užsienio keleiviui jo už iš prekybininkų įsigytas prekes sumokėtą PVM • Esminiai taisyklių pakeitimai padaryti, atsižvelgiant į Vyriausybės 2002 06 13 nutarimą Nr. 899, kuriuo nuo liepos 1 d. sumažinta iki 40 Eur, įskaitant PVM, Lietuvoje įsigytų prekių vertė, už kurias ne ES šalyse gyvenantys užsienio keleiviai gali susigrąžinti PVM, jei išvežamos prekės nėra pradėtos naudoti (vartoti) ir nėra pakeisto pavidalo.
 

SAF-T techninės specifikacijos ir techninių reikalavimų aprašo pasikeitimai

Atsižvelgiant į neaiškumus dėl naujų transporto priemonių tiekimų deklaravimo, VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. spalio 15 d. įsakymu Nr. VA-70 patikslino Standartinės apskaitos duomenų rinkmenos (SAF-T) techninės specifikacijos ir techninių reikalavimų aprašo 2 priedo „Standartinės apskaitos duomenų rinkmenos techninės specifikacijos klasifikatoriai“ I skyriaus pirmojo skirsnio Pridėtinės vertės mokesčio klasifikatoriuje Nr. 1 nurodytų mokesčio kodų „PVM13“ ir „PVM14“ eilučių aprašymus • Pakeitimai įsigalios lapkričio 1 d.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Spalis     2020  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama