SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. spalio 13 d.
Nr. 38 (1169) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Atnaujintas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašas

Sveikatos apsaugos ministras 2020 m. spalio 9 d. įsakymu Nr. V-2237 patvirtino naują COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, kuris sudarytas pakeitus metodiką • Į šį nuo spalio 12 d. įsigaliojusį sąrašą įtrauktos tos valstybės, kurių 14 dienų sergamumo koronavirusu (COVID-19) rodiklis yra daugiau nei 10 proc. didesnis negu Lietuvos, o trečiosioms šalims taikomi papildomi kriterijai • Atnaujintas sąrašas, lyginant su ankstesniuoju, sutrumpėjo 21 šalimi – jame įrašytos 75 valstybės, iš kurių grįžus reikia izoliuotis.
 

Izoliavimosi dėl koronaviruso tvarkos pakeitimai

Sveikatos apsaugos ministras  2020 m. spalio 9 d. įsakymu Nr. V-2238 pakeitė saviizoliacijos namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisykles • Šiose taisyklėse, atsižvelgiant į dažniausiai pasitaikančias situacijas, padarytos tam tikros išimtys dėl saviizoliacijos ir tyrimų dėl koronaviruso (COVID-19).
 

Ką reikėtų žinoti, norint gydytis Europos šalyse?

Valstybinė ligonių kasa paaiškina, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad, pasinaudojus sveikatos priežiūros paslaugomis Europos Sąjungos šalyse, Islandijoje, Lichtenšteine ir Norvegijoje, būtų galima kreiptis į teritorinę ligonių kasą dėl išlaidų kompensavimo.
 

Ligos išmokos – už privalomoje izoliacijose esančių darželinukų, pradinukų, neįgaliųjų ar senjorų, neveikiant dienos centrams, priežiūrą

Spalio 10 d. įsigaliojo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, įteisinantys ligos išmokų mokėjimą už mažų vaikų (iki 8 metų, I-IV klasių pradinukų) ar besimokančių vaikų su negalia iki 21 metų priežiūrą, kai jiems paskiriama privaloma izoliacija dėl lankymosi be tėvų ar globėjų koronaviruso paveiktoje šalyje arba tiesioginio sąlyčio su sergančiuoju, taip pat, kai vaiko lankomoje švietimo įstaigoje nustatomas infekcijų plitimą ribojantis režimas dėl ligos, dėl kurios Lietuvoje galioja karantinas ar ekstremali padėtis (dėl COVID-19) • Be to, nustatytas ligos išmokų mokėjimas už neįgaliųjų ar senjorų priežiūrą ekstremaliosios situacijos laikotarpiu sustabdžius dienos centrų veiklą.
 

MAĮ komentaras dėl informacijos apie praneštinus tarpvalstybinius susitarimus pateikimo

Valstybinė mokesčių inspekcija parengė Mokesčių administravimo įstatymo (MAĮ) 61-2 str. apibendrintą paaiškinimą (komentarą) dėl praneštinų tarpvalstybinių susitarimų.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki spalio 20 d., kalendorius.
 

Nuo kitų metų – didesni viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai, o 5-ių profsąjungų nariams – ir papildomos garantijos

Nuo 2021 m. valstybės politikų, pareigūnų ir tarnautojų, teisėjų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinis dydis turėtų didėti 1 euru – nuo 176 iki 177 eurų • Tai numatyta Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų bei valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio, taikomo 2021 metais, įstatymo projekte ir 2021 m. nacionalinės kolektyvinės sutarties projekte, kurį pasirašys socialinės apsaugos ir darbo ministras ir 5-ių profesinių sąjungų organizacijų (Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“, Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo) pirmininkai • Beje, minėtų profesinių sąjungų nariams bus taikomos ir papildomos garantijos: 2 papildomos apmokamos kasmetinių atostogų dienos, galimybė pasirinkti iki 10 ar 20 darbo dienų apmokamas mokymosi atostogas, o jei jų nereikia – gauti iki 5 darbo dienų apmokamas dienas sveikatai gerinti.
 

Nuo kitų metų daugiau ūkininkų gaus PVM kompensacinius priedus

Vyriausybė 2020 m. spalio 7 d. nutarimu Nr. 1097 išplėtė kompensacinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo ūkininkams schemos taikymą, nuo 2021 m. sausio mėn. 1 d. padidinant nuo 7 iki 20 hektarų registruotą ūkininko ūkio žemės plotą arba suteiktą asmeniniam ūkiui žemės plotą • Kompensacinio PVM tarifo schema reiškia, kad nustatytus reikalavimus atitinkantiems ūkininkams jų žemės ūkio produkcijos ir paslaugų pirkėjai prie sumos už tam tikrą parduotą žemės ūkio produkciją ar žemės ūkio paslaugas turi sumokėti ir papildomą 6 proc. kompensacinį priedą.
 

Pavyzdiniai informacijos teikimo bankroto ir restruktūrizavimo procesuose tvarkos aprašai

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba parengė du pavyzdinius, rekomendacinio pobūdžio, aprašus: Informacijos teikimo bankroto procese tvarkos aprašą ir Informacijos teikimo restruktūrizavimo procese tvarkos aprašą.
 

Pensijų mokėjimo pakeitimai užsienyje gyvenantiems asmenims

Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2020 m. spalio 2 d. įsakymu Nr. A1-925 pakeitė Socialinio draudimo pensijų skyrimo ir mokėjimo nuostatus • Pakeitimais nustatyti ilgesni terminai (datos), iki kurių užsienyje gyvenantys ir iš Lietuvos pensijas gaunantys asmenys, tam, kad būtų tęsiamas pensijos mokėjimas, turi „Sodrai“ pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad gyvena užsienio valstybėje arba kad asmuo gyvas ir yra tam tikroje vietovėje.
 

Registrų centrui teikiamų formų pakeitimai

Registrų centro generalinis direktorius 2020 m. spalio 6 d. įsakymu Nr. NVE-150 (1.3 E) patvirtino Juridinių asmenų registro tvarkytojui (Registrų centrui) teikiamą naują Asmens, turinčio teisę juridinio asmens vardu naudotis valstybės institucijų teikiamomis viešosiomis ir administracinėmis elektroninėmis paslaugomis formą (JAR-EP), o Prašymo registruoti Juridinių asmenų registre formą (JAR-1) išdėstė nauja redakcija, papildant regiono plėtros taryba, kaip atskiru juridiniu asmeniu.
 

Siūloma nuo kitų metų didinti socialinių išmokų bazinius dydžius

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriame siūloma nuo 2021 m. sausio 1 d. didinti socialinės paramos išmokų bazinius dydžius: 1 euru bazinės socialinės išmokos (40 Eur), 3 eurais šalpos pensijų bazės (143 Eur), taip pat tikslinių kompensacijų bazės (120 Eur) ir valstybės remiamų pajamų (128 Eur) • Jei ministrų kabinetas patvirtintų šiuos bazinius dydžius, kitamęt didėtų piniginė socialinė parama nepasiturintiems žmonėms, socialinės išmokos bei šalpos pensijos neįgaliesiems, našlaičiams ar minimalaus socialinio draudimo stažo nesukaupusiems senjorams, taip pat tikslinės kompensacijos neįgaliesiems su specialiaisiais poreikiais.
 

Sugriežtinti reikalavimai renginių organizavimui

Vyriausybė 2020 m. spalio 7 d. nutarimu Nr. 1070 pakeitė renginių organizavimo reikalavimus: išplėsta renginių sąvoka, nustatant, kad į visus renginius, nepriklausomai nuo jų žiūrovų (dalyvių) skaičiaus, privaloma žmonių registracija arba bilietų platinimas elektroniniu būdu bei įpareigojant renginių organizatorius kontroliuoti žiūrovų/dalyvių patekimą į renginio vietą • Atsižvelgiant į tai, sveikatos apsaugos ministras, ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas 2020 m. spalio 9 d. sprendimais Nr. V-2228 ir Nr. V-2229 nustatė privalomus atstumus tarp renginio/aukšto meistriškumo sporto varžybų dalyvių bei žiūrovų, kuriuos turi užtikrinti renginių/aukšto meistriškumo sporto varžybų organizatoriai, o maisto ir gėrimų vartojimui – skirti specialias erdves su stalais arba baru.
 

Žemės mokesčio administravimo taisyklių pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. spalio 5 d. įsakymu Nr. VA-68 pakeitė Žemės mokesčio administravimo taisykles • Taisyklėse, be redakcinio pobūdžio korektūrų, patikslintos nuostatos dėl nuo 2020 m. pakeistų Nekilnojamojo turto registro duomenų pavadinimų, taip pat, paaiškinta, kam formuojama ir įteikiama Žemės mokesčio deklaracija (KIT703 forma), turintiems žemės sklypą (sklypus) bendrosios jungtinės sutuoktinių nuosavybės teisėmis • Be to, pakeitimai padaryti, atsižvelgiant į nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliojusius Žemės mokesčio įstatymo 6 ir 8 straipsnių pakeitimus (pakeistas žemės mokesčio tarifų nustatymo terminas bei tvarka ir nustatyta nauja žemės mokesčio lengvata) • Išbraukus neaktualias ir nebegaliojančias pereinamojo laikotarpio (2013-2017 m.) nuostatas, paaiškinta, kaip skaičiuojama žemės mokestinė vertė, iki 3 metų sutrumpintas Žemės mokesčio deklaracijų tikslinimo laikotarpis bei nustatyta, kokiems mokesčio mokėtojams nesiunčiamos Žemės mokesčio deklaracijos, o tik el. paštu išsiunčiamas informacinis pranešimas apie suformuotą deklaraciją • Pakeitimai taikomi apskaičiuojant 2020 ir vėlesnių metų žemės mokestį.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Spalis     2020  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama