SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. rugsėjo 22 d.
Nr. 36 (1167) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

„Mokesčių žinių" kitas numeris

išeis spalio 6 d.
 

Brexit pereinamasis laikotarpis: ką apie PSD ir sveikatos draudimo kortelę reikia žinoti studijuojantiems Jungtinėje Karalystėje

Artėjant terminui, kai turėtų baigtis Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės (JK) suderėtas pereinamasis laikotarpis – 2020 m. gruodžio 31 d., kurio metu tariamasi dėl naujų ateities santykių, JK gyvenantys tautiečiai teiraujasi apie sveikatos paslaugų apmokėjimo pokyčius • Į dažniausiai kylančius klausimus atsako Valstybinė ligonių kasa.
 

Darbdaviui tapus nemokiam, išmokos iš Garantinio fondo – neapmokestinamos pajamų mokesčiu

Valstybinės mokesčių inspekcijos paaiškinimas dėl iš Garantinio fondo išmokamų sumų, skirtų kompensuoti darbuotojų negautas su darbo santykiais susijusias pajamas, jų darbdaviams tapus nemokiems, priskyrimo gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamosioms pajamoms.
 

Keisis ligos išmokų mokėjimo sąlygos

Seimas pradėjo svarstyti Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma mokėti ligos išmokas už mažų vaikų ar vaikų su negalia priežiūrą, kai jiems paskiriama privaloma izoliacija dėl lankymosi be tėvų koronaviruso paveiktoje šalyje arba tiesioginio sąlyčio su sergančiuoju, taip pat, kai jų lankomoje švietimo įstaigoje nustatomas infekcijų plitimą ribojantis režimas dėl ligos, dėl kurios Lietuvoje paskelbta ekstremali padėtis ar karantinas • Be to, numatyta reglamentuoti ir ligos išmokų mokėjimo sąlygas ekstremaliosios situacijos ar karantino metu suaugusiųjų izoliacijos laikotarpiu, kurie grįžta iš užsienio.
 

Laukti maisto restoranuose ir kavinėse galima be kaukių

Viešojo maitinimo įstaigose – restoranuose, kavinėse, baruose bei kitose maistą tiekiančiose įstaigose, lankytojams sėdint prie stalo ar baro neprivaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones • Tai nuo rugsėjo 18 d. nustatyta sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo 2020 m. rugsėjo 17 d. sprendimu Nr. V-2056 pakeitus viešojo maitinimo įstaigų būtinas sąlygas. 
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki spalio 1 d., kalendorius.
 

Naujas koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašas ir pokyčiai dėl izoliacijos

Sveikatos apsaugos ministras atnaujino COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, kuriame įrašyta 91 valstybė • Šį nuo rugsėjo 21 d. galiojantį sąrašą papildė 7 šalys, iš kurių atvykus reikia izoliuotis • Be to, papildytas išimčių dėl izoliacijos sąrašas.
 

Nuo kitų metų liepos 1 d. – žemdirbiams naujos žymėto dyzelino normos

Vyriausybė 2020 m. rugsėjo 16 d. nutarimu Nr. 1019 patvirtino naujas lengvatiniu akcizo tarifu (taikant 60 Eur už 1 tūkst. litrų akcizų tarifą) apmokestinamų gazolių, skirtų naudoti žemės ūkio veiklos subjektams žemės ūkio produktų gamybai, normas pagal 23 žemės ūkio produkcijos rūšis • Vienos vadinamo žymėto dyzelino normos yra padidintos, o kitos – sumažintos • Be to, atsiranda nauja produktų, kurių gamybai galės būti įsigyjami gazoliai, apmokestinami mažesniu akcizų tarifu, rūšis „kukurūzai pašarui“, o už pievas ir ganyklas, kuriose nevykdoma jokia žemės ūkio gamyba, gazolių norma panaikinta (dabar skiriama 12 litrų už ha) • Naujosios „žymėto dyzelino“ normos įsigalios nuo 2021 m. liepos 1 d. ir palies tik tuos žemės ūkio veiklos subjektus, kurie neužsiima aktyvia žemės ūkio veikla ir negamina jokio pirminio žemės ūkio produkto, t. y. vadinamuosius „sofos“ ūkininkus.
 

Nuo kitų metų pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelį papildys momentiniai mokėjimai

Lietuvos banko valdyba 2020 m. rugsėjo 17 d. nutarimu Nr. 03-126 pakeitė Pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą sudarančių paslaugų ir mokėjimo operacijų aprašą ir nuo 2021 m. sausio 1 d. į pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio sudėtį įtraukė momentinių mokėjimų paslaugą.
 

VMI akiratyje – prabangių būstų pardavėjai

Prabangius būstus parduodančias įmones patikrinusi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pastebi, kad „pamirštus“ mokesčius verslininkai deklaruoja tik sulaukę VMI dėmesio, o pažeidimai siejami su tyčiniu mokesčių mokėjimo atidėliojimu bei vadovų asmeninių poreikių tenkinimu.
 

Žemės sklypų ir statinių masinio vertinimo dokumentų viešas svarstymas

Nuo kitų metų įsigalios naujos mokestinės vertės statiniams, tad kasmetinį visos šalies nekilnojamojo turto masinį vertinimą atlikęs Registrų centras kviečia dalyvauti žemės sklypų ir statinių masinio vertinimo dokumentų svarstyme • Šių metų masinis vertinimas išskirtinis tuo, kad perskaičiuotos statinių vidutinės rinkos vertės, įsigaliosiančios nuo 2021 m. sausio 1 d., bus prilygintos mokestinėms vertėms, nuo kurių statinių savininkams bus apskaičiuoti mokėtini mokesčiai.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2020  
PrATKPŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama