SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. rugsėjo 15 d.
Nr. 35 (1166) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Keičiasi Pranešimo apie žemės ūkio produkcijos pirkėjo pradelstas skolas žemės ūkio produkcijos pardavėjams FR1070 formos teikimo tvarka

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. rugsėjo 10 d. įsakymu Nr. VA-64 pakeitė Žemės ūkio produkcijos pirkėjų informacijos apie atsiskaitymus už žemės ūkio produkciją su žemės ūkio produkcijos pardavėjais teikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai taisykles, kuriose atlikti pakeitimai dėl Pranešimo apie žemės ūkio produkcijos pirkėjo pradelstas skolas žemės ūkio produkcijos pardavėjams FR1070 formos pateikimo būdų.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugsėjo 21 d., kalendorius.
 

Patikslinti reikalavimai dėl atstumų laikymosi kultūros, pramogų renginiuose ir sporto varžybose

Rugsėjo 14 d. įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro, ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo patikslinti reikalavimai dėl atstumų laikymosi viduje ir lauke vykstančiuose kultūros, pramogų bei kituose renginiuose, taip pat aukšto meistriškumo sporto varžybose • Reikalavimas laikytis 1 metro atstumo įtvirtintas tiek renginiuose ir aukšto meistriškumo sporto varžybose, kur žiūrovai stovi, tiek renginiuose ir aukšto meistriškumo sporto varžybose, kur žiūrovai sėdi • Be to, nustatyta galimybė renginių ir sporto varžybų žiūrovus sodinti ir į kas antrą kėdę, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius globėjus ir rūpintojus.
 

Popierinius prašymus skirti paramą pateikę gyventojai sulauks žinių iš VMI

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informavo, kad gyventojai, kurie užpildė popierinius prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai ir juos atsiuntė paštu, gaus pranešimus iš VMI, kuriuose matys įrašytus paramos gavėjus ir galės patikrinti, ar visi teikti duomenys teisingi.
 

Prašymams muitinei imtis veiksmų dėl intelektinės nuosavybės teisių apsaugos privalomas EORI kodas

Rugsėjo 15 d. įsigaliojo Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2020/1209, kuriuo yra nustatytos naujos prašymų formos muitinei imtis veiksmų dėl prekių, kuriomis, kaip įtariama, pažeidžiama intelektinės nuosavybės teisė • Apie tai informavusi Lietuvos muitinė atkreipia dėmesį, kad nuo rugsėjo 15 d. visi intelektinės nuosavybės teisių turėtojai ir teisėti atstovai, norintys pateikti naują prašymą muitinei imtis veiksmų arba pakeisti ar pratęsti esamus prašymus, privalo turėti EORI kodą (ekonominės veiklos vykdytojų registracijos ir identifikavimo numeris).
 

Priverstinio poveikio priemonių taikymo taisyklių pakeitimai

„Sodros“ direktorė 2020 m. rugsėjo 9 d. įsakymu Nr. V-448 pakeitė Priverstinio poveikio priemonių taikymo taisykles, kuriose nustatyti terminai per kiek laiko „Sodra“ turi grąžinti nurašytas lėšas, jeigu skolininkas pateikia prašymą dėl nurašytų lėšų grąžinimo ir dokumentus, įrodančius, kad buvo nurašytos pinigų sumos, nurodytos Civilinio proceso kodekso 668, 736, 738 ir 739 straipsniuose, taip pat per kiek laiko per Piniginių lėšų apribojimų informacinę sistemą turi būti nurodyta skolininko laisvai disponuojama suma, atitinkanti darbo užmokestį už vieną mėnesį.
 

Profesinių mokyklų mokiniai galės gauti mokymosi ir socialines stipendijas

Profesinių mokyklų mokiniai, kurie mokosi valstybės finansuojamose vietose pagal profesinio mokymo programas ar jų modulius, siekdami įgyti pirmąją kvalifikaciją, taip pat ir I-IV klasių gimnazistai, šalia mokslų gimnazijoje pasirinkę atskirus profesinio mokymo modulius, galės gauti mokymosi ir socialines stipendijas • Vyriausybė 2020 m. rugsėjo 9 d. nutarimu Nr. Nr. 987 patvirtino Mokinių, kurie mokosi pagal profesinio mokymo programas siekdami įgyti pirmąją kvalifikaciją, stipendijų mokėjimo ir kitos materialinės paramos teikimo tvarkos aprašą.
 

Sąlytį su sergančiais koronavirusu turėjusieji savo duomenis gali pateikti elektroniniu būdu

Asmenys, kurie turėjo sąlytį su sergančiais koronavirusu (COVID-19), arba lankėsi susirgusiųjų nurodytose buvimo vietose, savo duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centrui gali pateikti elektroniniu būdu.
 

Siūlomi pakeitimai dėl ligos išmokos, kai nesergančiam vaikui paskiriama izoliacija

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma laikino nedarbingumo metu mokėti ligos išmoką, kai nesergančiam vaikui iki 8 metų, 1-4 klasių pradinukui ar pagal bendrojo ar specialiojo ugdymo programą besimokančiam vaikui su negalia iki 21 metų paskiriama izoliacija dėl COVID-19 plitimo grėsmės.
 

Sutrumpėjo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašas

Sveikatos apsaugos ministras 2020 m. rugsėjo 11 d. įsakymu Nr. V-2035 nauja redakcija išdėstė COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, kuriame įrašytos 85 valstybės • Šis sąrašas sutrumpėjo, nes jis sudarytas padidinus sergamumo COVID-19 liga rodiklio slenkstį: nuo rugsėjo 14 d. koronaviruso infekcijos paveiktomis laikomos tos šalys, kuriose per paskutines 14 dienų sergamumas COVID-19 liga viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, o nebe 16 atvejų, kaip anksčiau.
 

Visi keliautojai, išskyrus vykstančius per Lietuvą tranzitu, savo duomenis NVSC turi pateikti elektroniniu būdu

Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas nuo rugsėjo 15 d. savo asmens duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams turi pateikti elektroniniu būdu • Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį keleivis turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu • Popierinę anketą galima pateikti tik išimtiniais atvejais, jei dėl objektyvių priežasčių, kaip, pvz., interneto ryšio trikdžiai ir pan., to negalima padaryti elektroniniu būdu • Tai nustatyta sveikatos apsaugos ministro, ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo 2020 m. rugsėjo  10  d. sprendime Nr. V-2017 „Dėl keleivių duomenų visuomenės sveikatos tikslais surinkimo organizavimo“.  
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2020  
PrATKPŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama