SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. rugsėjo 1 d.
Nr. 33 (1164) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansininkams – mokymai

Siekiantiems profesionalumo, nemokami programos „Buhalteris profesionalas“ pristatymai Klaipėdoje ir Vilniuje.
 

Darbo pasiūlymų be priežasties atsisakiusieji gali likti be išmokų

Pasiūlymo dirbti be pateisinamos priežasties atsisakę bedarbiai gali prarasti bedarbio statusą, o tokiu atveju asmeniui nėra mokama laikinoji darbo paieškos išmoka ar nedarbo socialinio draudimo išmoka – įspėja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
 

Medikai tris mėnesius gali pasinaudoti 200 Eur kompensacija turizmo paslaugoms Lietuvoje

Ekonomikos ir inovacijų ministras 2020 m. rugpjūčio 31 d. įsakymu Nr. 4-732 nauja redakcija išdėstė Kompensavimo turizmo paslaugų teikėjams už sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams suteiktas turizmo paslaugas tvarkos aprašą • Pakeitimais praplėstas sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų, kurie tris mėnesius – nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. – gali nemokamai pasinaudoti 200 Eur vertės turizmo paslaugomis, ratas, t. y. įsigyti valstybės kompensuojamas turizmo paslaugas gali ir licencijuoti, ir licencijų neturintys sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, tarp kurių dalis karantino metu dirbusių burnos priežiūros specialistų bei odontologų • Nelicencijuotiems sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams suteikiami turizmo paslaugos kuponai, o licencijuoti sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai į paslaugų teikėjus gali kreiptis su savo licencijos numeriu.
 

Naujame koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąraše – 104 valstybės

Rugpjūčio 31 d. įsigaliojo atnaujintas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašas, kuriame įrašytos 104 pasaulio valstybės • Koronaviruso paveiktas Europos šalis papildė Baltarusija, Italija, Slovėnija ir Slovakija – jose sergamumo rodiklis per paskutines 14 dienų viršijo 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų • Taip pat į sąrašą įtraukta Azerbaidžanas, Etiopija ir Jamaika, tačiau išbraukta Australija, Kenija, Džibutis, Svazilandas ir Šv. Martyno sala.
 

Nauji atlyginimo už naudojimosi JADIS duomenimis dydžiai

Teisingumo ministras 2020 m. rugpjūčio 27 d. įsakymu Nr. 1R-278 patvirtino naujus Atlyginimo už naudojimąsi Juridinių asmenų dalyvių informacinėje sistemoje (JADIS) tvarkomais duomenimis dydžius, galiosiančius nuo spalio 1 d., kartu netekusiais galios pripažįstant ankstesniuosius.
 

Naujos Lietuvos muitinės elektroninės paslaugos

Nuo rugsėjo 1 d. atnaujinta  Mokesčių apskaitos ir kontrolės informacinės sistemos (MAKIS) teikiama muitinės elektroninė  paslauga „Užklausų ir prašymų, susijusių su LR muitinės administruojamais mokesčiais, teikimas ir mokesčių sumokėjimas“ • Taip pat MAKIS paslaugų portale mokesčių mokėtojas, gavęs atsakymą į užklausą apie jo mokestinį balansą, mygtuko „Mokėti“ paspaudimu gali atlikti visos mokėtinos sumos ar jos dalies sumokėjimą elektroninėje erdvėje per Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformą • Apie tai pranešusi Lietuvos muitinė paaiškina, kaip nuo rugsėjo 1 d. gauti mokesčių duomenis, teikti prašymus, susijusių su muitinės administruojamais mokesčiais, elektroniniu būdu ar atlikti mokėjimus elektroninėje erdvėje.
 

Nuo rugsėjo 1 d. – renginių žiūrovų ir dalyvių elektroninė registracija

Nuo rugsėjo 1 d.  neberibojamas atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamų renginių žiūrovų (dalyvių) skaičius, tačiau kultūros, pramogų bei kitų renginių ir susibūrimų organizatoriai turi užtikrinti bilietų platinimą ir/arba žiūrovų (dalyvių) registravimą elektroniniu būdu, o to užtikrinti negalint, renginyje leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 300 žiūrovų • Tai nustatyta ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo rugpjūčio 26 d. sprendime Nr. V-1921, kuriame taip pat numatyta žiūrovų (dalyvių) registravimo elektroniniu būdu tvarka ir įtvirtinta prievolė viso renginio ar susibūrimo metu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, išskyrus žmones su negalia.
 

Nuo spalio 1 d. keisis Registrų centro paslaugų kainos

Vyriausybei 2020 m. liepos 8 d. priėmus nutarimą Nr. 763, nuo spalio 1 d. įsigalios naujoji Registrų centro paslaugų kainodara, kuri diferencijuota atsižvelgiant į paslaugos teikimo būdą: kai kurios paslaugų kainos mažės, o dalis administracinių ir viešųjų paslaugų brangs • Skaitmeniniu būdu teikiamos paslaugos bus pigesnės nei teikiamos popieriniu būdu • Tiesa, atsiras ir keletas naujų įkainių už Registrų centro paslaugas, kurios šiuo metu teikiamos neatlygintinai.
 

Nuomos subsidiją gali gauti ir gamybos įmonės

Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad dalinę nuomos kompensaciją gali gauti ir įmonės, kurios karantino metu negalėjo vykdyti savo nepagrindinių veiklų • Taigi, paramą gali gauti pareiškėjai, kurių vykdoma veikla (nebūtinai pagrindinė) karantino laikotarpiu buvo ar yra uždrausta arba ribojama ir kuri vykdoma patalpose, dėl kurių kreipiamasi nuomos mokesčio kompensavimo.
 

Pirmąją mokslo metų dieną – laisvas pusdienis tėvams palydėti vaikus į mokyklą

Valstybinė darbo inspekcija primena tėvams, auginantiems vieną ir daugiau vaikų, apie galimybę rugsėjo 1-ąją pasinaudoti viena iš Darbo kodekso garantijų – darbo metu dalyvauti Mokslo ir žinių dienos šventėje.
 

Sporto varžybų organizavimo tvarka

Nuo rugsėjo 1 d. atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamose aukšto meistriškumo sporto varžybose žiūrovų skaičius nebėra ribojamas, jei organizatoriai užtikrina bilietų platinimą arba žiūrovų registravimą elektroniniu būdu • Jei organizatoriai to užtikrinti negali, varžybose leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 300 žiūrovų ir/ar dalyvių • Tai nustatyta ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo rugpjūčio 26 d. sprendime Nr. V-1922, kuriame taip pat numatyta žiūrovų registravimo elektroniniu būdu tvarka ir įtvirtinta prievolė viso renginio metu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, išskyrus neįgaliuosius.
 

Turgavietės mokesčio kompensacija gali pasinaudoti dar apie 1 tūkst. prekiautojų

Vyriausybė 2020 m. rugpjūčio 26 d. nutarimu Nr. 942 pakeitė priemonės „Turgavietės mokesčio kompensacija“ paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašą, todėl turgavietės mokesčio kompensacija, kuri siekia 300 Eur, gali pasinaudoti platesnis ratas turgavietės prekiautojų, t. y. ir fiziniai asmenys, įregistravę individualią veiklą pagal pažymą, klasifikuojamą Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje pagal 47.8 grupę (mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse), į kurią įtraukta ir mažmeninė prekyba kioskuose ir prekyvietėse maisto, gėrimų ir tabako gaminiais (47.81 klasė) • Paraiškas turgavietės mokesčio kompensacijai gauti galima teikti per Valstybinės mokesčių inspekcijos sistemą Mano VMI iki rugsėjo 16 d.
 

Viešbučiuose ir furšetuose vėl grąžinta savitarna

Ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui 2020 m. rugpjūčio 26 d. sprendimu Nr. V-1919 papildžius viešojo maitinimo įstaigoms būtinas sąlygas, taikomas nuo rugpjūčio 28 d., viešojo maitinimo įstaigoms vėl leidžiama taikyti savitarnos principą ir lankytojams patiems įsidėti maisto, tačiau būtina laikytis saugaus atstumo, aprūpinti lankytojus apsaugos priemonėmis ir laikytis kitų koronaviruso plitimo reikalavimų.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2020  
PrATKPŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama