Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti Socialinės paramos mokiniams įstatymo Nr. X-686 5, 10, 11 ir 15 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą, kuriame siūlo plėsti nemokamai mokyklose maitinamų mokinių ratą ir nuo 2021 m. sausio 1 d. nemokamus pietus, nevertinant šeimos pajamų, ugdymo įstaigose skirti ir antrokams.
Nuo šių metų nuo sausio 1 d. nemokamas maitinimas nevertinant pajamų buvo skiriamas priešmokyklinukams iš 314 bendrojo ugdymo mokyklų, o nuo rugsėjo 1 d. nemokamus pietus turi gauti visi priešmokyklinukai ir pirmokai.
Vyresni mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 187,5 Eur. Į vidutines pajamas neįskaitomi vaiko pinigai, 20–40 proc. darbo užmokesčio, tiek pat procentų nedarbo socialinio draudimo ar darbo paieškos išmokų, priklausomai nuo vaikų skaičiaus ir šeimos sudėties.
Išimties atvejais nemokamas maitinimas, taip pat parama mokinio reikmenims įsigyti gali būti skiriama ir esant didesnėms pajamoms, t. y., kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 250 Eur. Išimties atvejai yra liga, nelaimingas atsitikimas, maitintojo netekimas, taip pat situacijos, kai mama ar tėvas vieni augina vaiką, kai šeima augina 3 ir daugiau vaikų, kai bent vienas iš šeimos narių arba vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skaičiavimais, nuo šio rudens nemokamą maitinimą mokyklose gaus apie 100 tūkst. mokinių, iš kurių: apie 27 tūkst. yra priešmokyklinukai ir apie 28 tūkst. pirmokai. Per metus nemokamam maitinimui mokiniams iš nepasiturinčių šeimų, priešmokyklinukams ir pirmokams teikti reikia apie 37,3 mln. eurų.
Jeigu Seimas pritars idėjai nemokamai maitinti ir antrokus, tuomet papildomai tam prireiktų apie 9,9 mln. eurų.