SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. rugpjūčio 25 d.
Nr. 32 (1163) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansininkams – mokymai

Siekiantiems gerinti profesionalumo lygį, nemokami programos „Buhalteris profesionalas“ pristatymai Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje.
 

COVID-19 paveiktų šalių sąraše – 102 valstybės

Sveikatos apsaugos ministras 2020 m. rugpjūčio 21 d. įsakymu Nr. V-1899 atnaujino COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, įsigaliojusį rugpjūčio 24 d., kuriame įrašytos jau 102 valstybės, tarp kurių ir Vokietija • Iš koronaviruso paveiktų šalių atvykusiems ar per paveiktas šalis keliavusiems žmonėms yra privaloma 14 dienų izoliuotis.
 

Dokumentų legalizavimo ar tvirtinimo pažyma (Apostille) tvarkos pakeitimai

Asmenų dokumentus, skirtus legalizuoti ar tvirtinti pažyma (Apostille), galima pateikti ne tik įprastai tiesiogiai, bet ir per kurjerį arba registruotu paštu • Tokia galimybė nustatyta Vyriausybei 2020 m. rugpjūčio 12 d. nutarimu Nr. 865 pakeitus Dokumentų legalizavimo ir tvirtinimo pažyma (Apostille) tvarkos aprašą.
 

Ekstremaliosios situacijos sąlygų pakeitimai

Vyriausybė 2020 m. rugpjūčio 19 d. nutarimu Nr. 891 vėl pakeitė savo ankstesnį nutarimą „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ – šį kartą koreguotos renginių organizavimo tiek lauko, tiek vidaus erdvėse bei užsienio studentų atvykimo į Lietuvą sąlygos, taip pat papildytas galinčiųjų atvykti į aukšto meistriškumo sporto varžybas sąrašas.
 

Ilgesnis terminas avansinio pelno mokesčio apskaičiavimo būdo keitimui

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. rugpjūčio 19 d. įsakymu Nr. VA-62 pakeitė  Avansinio pelno mokesčio deklaracijos FR0430 formos užpildymo taisykles, pratęsiant Avansinio pelno mokesčio deklaracijos (FR0430 forma) tikslinimo terminą tuo atveju, kai keičiamas avansinio pelno mokesčio apskaičiavimo būdas (t. y. pailginant iki rugsėjo 15 d. vietoje rugsėjo 1 d.).
 

Kaukes dėvėti privaloma visuose renginiuose, laisvalaikio, prekybos ir paslaugų vietose bei viešojo maitinimo įstaigose

Augant naujų užsikrėtimų koronavirusu  (COVID-19) skaičiui, nuo rugpjūčio 21 d. įvesta prievolė dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones visuose kultūros renginiuose, vykstančiuose tiek lauke, tiek uždarose patalpose, kitose pramogų ir laisvalaikio vietose, sporto varžybų metu žiūrovams ir dalyviams, taip visose viešojo maitinimo įstaigose, išskyrus neįgaliuosius (jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelį) bei kitais atvejais.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugpjūčio 31 d., kalendorius.
 

Pasikeitė darbuotojų komandiravimo į Estiją tvarka

Valstybinė darbo inspekcija informavo, kad nuo liepos 30 d. įsigaliojo darbuotojų komandiravimo į Estiją tvarkos pakeitimai: tiksliau apibrėžtos Estijoje dirbančių komandiruotų darbuotojų darbo sąlygos ir įvestas ilgalaikio darbo reglamentas, taip pat darbdaviai privalo nuolat atnaujinti informaciją apie komandiruotus darbuotojus.
 

PSD draudimas moksleiviams ir studentams

Mokyklas ir universitetus baigusiems jaunuoliams Valstybinė ligonių kasa ir „Sodra“ primena svarbiausius dalykus apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), nes pabaigus mokslus ir nepradėjus dirbti, gali tekti mokėti PSD įmokas.
 

Siūloma nuo kitų metų nemokamai maitinti ir antrokus

Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisų projektą, kuriame siūlo nuo 2021 m. sausio 1 d. nemokamus pietus, nevertinant šeimos pajamų, ugdymo įstaigose skirti ir antrokams.
 

Vėl siūloma turistams pinigus už neįvykusias keliones grąžinti per 14 dienų

Siekdama nutraukti pradėtą Europos Sąjungos (ES) teisės pažeidimo procedūrą dėl Lietuvos priimtų teisės aktų, nes jie neatitinka ES direktyvos 2015/2302, Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti Civilinio kodekso pakeitimų projektą, siūlydama pakeisti nuostatą, kad, kelionių organizatoriui nutraukus turistinės kelionės sutartį, turistui turi būti grąžinta visa sumokėta suma ne vėliau kaip per 14 dienų, o ne per 90 dienų, kaip nustatyta šiuo metu.
 

VMI apie savivaldybių tarybų sprendimus atidėti nekilnojamojo turto ir žemės mokesčio sumokėjimo bei delspinigių skaičiavimo terminus

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) neatsižvelgs į savivaldybių tarybų sprendimų nuostatas, kuriomis nustatyti kitokie žemės ir nekilnojamojo turto mokesčio sumokėjimo bei delspinigių skaičiavimo terminai, nei yra nustatyta atitinkamuose teisės aktuose. 
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2020  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama